Jump to content

Yamaha A-S201 i głośniki od Microlab pro 3 - dobre zestawienie?


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Od prawie dekady do telewizora mam podłączony zestaw Microlab pro3 ( http://www.microlab.cn/UploadFiles/20101111175946788.pdf ), niestety kila dni temu pojawiło się ciągłe buczenie niezwiązane z poziomem głośności i na tyle dokuczliwe że słychać je dość głośno w cichym pomieszczeniu. Po researchu na forach najprawdopodobniej wysiada wzmacniacz z zestawu i nie za bardzo wiem jak zabrać się za naprawę go więc postanowiłem zrobić mały "upgrade". (A może coś z tym fantem można jeszcze zrobić ? )

Czy wzmacniacz Yamaha A-S201 będzie odpowiednim budżetowym wyborem do tych głośników ? 

Dodam że szukam rozwiązania jak najlepszego pod kątem słuchania muzyki i oglądania filmów. Wyłącznym źródłem dźwięku był telewizor podłączony przez wyjście słuchawkowe ponieważ tak można sterować poziomem głośności pilotem od TV ;)

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady!

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Nie wiem jak brzmią PRO3, ale A-S201 to dosyć wszechstronny wzmacniacz o neutralnej barwie ze strojeniem na lekkie "V". Żadnego buczenia nie powinno dać się usłyszeć, jedynie lekkie syczenie podczas braku odtwarzania materiału dźwiękowego (typowe dla wielu wzmacniaczy budżetowych). Impedancja głośników wedle specyfikacji spokojnie pasuje do Yamahy, więc co do samego podłączenia nie będzie problemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Witam,

Nie wiem jak brzmią PRO3, ale A-S201 to dosyć wszechstronny wzmacniacz o neutralnej barwie ze strojeniem na lekkie "V". Żadnego buczenia nie powinno dać się usłyszeć, jedynie lekkie syczenie podczas braku odtwarzania materiału dźwiękowego (typowe dla wielu wzmacniaczy budżetowych). Impedancja głośników wedle specyfikacji spokojnie pasuje do Yamahy, więc co do samego podłączenia nie będzie problemu.Dziękuję za informacje. 

A jaka może być przyczyna tego "buczenia" które pojawiło się z dnia na dzień? W internecie znalazłem info że być może wyschły kondensatory, jest to prawdopodobne? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...