Jump to content

Recommended Posts

Obecnie jestem w posiadaniu aune x1s, mam jeszcze kilka dni na ewentualny zwrot sprzętu. Zastanawiam się nad opcjami: dokupić x7s, samo S6, lub inną integę bądź zestaw w granicach 2600zl. Proszę o radę. Czy przesiadka na S6 zaowocuje wyraźnym skokiem jakościowym? 

Edited by Kult102

Raczej nikt nie napisze, że będzie to wyraźny skok jakościowy, bo wszystko zależy od słuchacza. Pamiętam, że na którymś z for ktoś pisał, że oddał Aune S16, bo różnica w dźwięku była mała i jego zdaniem niewarta takiej dopłaty do X1s.

Napisz może na czym słuchasz i dlaczego w ogóle chcesz oddać X1s? Ma za mało mocy, oczekujesz podbarwienia dźwięku?

Słucham z laptopa-Tidal hifi, słuchawki to AKG k550 mk2, Hd598, DT990e. Nie to że jestem niezadowolony, to mój pierwszy poważniejszy sprzęt, mam jeszcze dfb i smsl idea. Podoba mi się to brzmienie ale nie mam odniesienia do droższego sprzętu. Mam trochę wolnej gotówki i chciałbym wspiąć się o szczebel wyżej. Zastanawiam się też nad zakupem HD660s ale to nie ten dział. Mocy na 250ohm ma aż za nadto, brzmienie raczej neutralne też jest ok. 

Po zakupie S6 miałem jeszcze przez ok.3-4 miesiące X1s. Jeżeli nie jesteś głuchy to różnice wychwycisz z pamięci na + S6. W tej cenie chyba nie ma w tej chwili bardziej sensownego combo. X1s przy S6 jest wyprany z emocji. S6 jest na pewno klasę wyżej.Jak nie jesteś napalony to poluj na używkę [bierz w ciemno].Swoje S6 sprzedałem z 1.5r.gw. za 1700zł na allegro. @Palpatine kupił używkę za 1600zł.Tak dla uproszczenia jak czytałeś rec. autora tego bloga to zwróć uwagę na,,Oceny odzwierciedlają subiektywne odczucia w danej klasie recenzowanego urządzenia.'' Może pomoże.Miałem oba równocześnie WIEM.

Edited by Tommy66
  • Like 1

Ostatnio trafiłem na bardzo ciekawy artykuł w AV. Trzy modele integr ,była też aune ale najciekawsze było to Olasonic Nano-D1. Ceny w twoim budżecie😊

Posiadałem X1s, S16 i S6 na własność. Obecnie pracuję na tej ostatniej. W jej cenie jedyną lepszą jakość dźwięku jaką usłyszałem dawał Hegel HD20, ale to tylko DAC. S6 wygrała z nim jeśli chodzi o rozbudowanie użytkowe. 

Aktualnie S6 jest przeze mnie wykorzystywana razem z S7 jako standardowy system testowy w większości recenzji. Duża wierność, mało koloryzacji, optymalne parametry, spokojny zapas mocy.

Ja nie. SMSL to dosyć "siermiężne" chińczyki i z tego co wiem i co zdążyłem się z nimi zaznajomić. Osobiście wolałbym zostać przy Aune.

Guest Mayster
12 godzin temu, pablo650 napisał:

Ostatnio trafiłem na bardzo ciekawy artykuł w AV. Trzy modele integr ,była też aune ale najciekawsze było to Olasonic Nano-D1. Ceny w twoim budżecie😊

Aune S6 otrzymało dokładnie taką samą ocenę co Olasonic (87% i rekomendację). Poza tym test skupiał się głównie na użyciu jako przetwornik, a S6 jednak jest znacznie bardziej rozbudowanym urządzeniem, co jest niewatpliwym atutem i wybija go wśród innych integr dość mocno.

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Ja nie. SMSL to dosyć "siermiężne" chińczyki i z tego co wiem i co zdążyłem się z nimi zaznajomić. Osobiście wolałbym zostać przy Aune.

Specyfika ciekawa

1205260386_Screenshot_20180827-120615_SamsungInternetBeta.thumb.jpg.819f07815fdaa5f83d5caa832d9e93b0.jpg

4 godziny temu, Mayster napisał:

Aune S6 otrzymało dokładnie taką samą ocenę co Olasonic (87% i rekomendację). Poza tym test skupiał się głównie na użyciu jako przetwornik, a S6 jednak jest znacznie bardziej rozbudowanym urządzeniem, co jest niewatpliwym atutem i wybija go wśród innych integr dość mocno.

To prawda,😊 dlatego każdy musi podjąć decyzję zakupu zgodnie z swoimi preferencjami

Ja przesiadłem się bezpośrednio z X1S na S6.

S6 ma więcej basu, lekko go utwardza, bardzo delikatnie przybliża średnicę którą rozjaśnia w górnych rejestrach, góra też jest jaśniejsza. Szersza scena znacznie lepiej poukładana. Moim zdaniem warto dopłacić do używanej S6 względem X1S.

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Ja przesiadłem się bezpośrednio z X1S na S6.

S6 ma więcej basu, lekko go utwardza, bardzo delikatnie przybliża średnicę którą rozjaśnia w górnych rejestrach, góra też jest jaśniejsza. Szersza scena znacznie lepiej poukładana. Moim zdaniem warto dopłacić do używanej S6 względem X1S.

A do nowej? Chyba się skuszę, zapytam jeszcze tylko o Pro-ject pre box s2? 

3 minuty temu, Kult102 napisał:

A do nowej? Chyba się skuszę, zapytam jeszcze tylko o Pro-ject pre box s2

Nie wiem za ile można kupić dzisiaj nową sztukę. Jeśli za ok 2000 zł to również warto. Ale ja szukałbym używki na gwarancji za 1500/1700 zł.

Pro-ject nie znam, nikt w Polsce nawet tego nie testował, a ja za swoje pieniądze w ciemno na pewno bym tego nie kupił.

Guest Mayster

Używki raczej po średnio 1800-2000 zł. chodzą, takie kilkumiesięczne powiedzmy. Czasem po 2000-2200 sam sprzedaję sztuki ze zwrotu / po recenzji - w idealnym stanie, kompletne, z pełną gwarancją 2-letnią. 1500/1700 to mega okazja i pewnie 1 czy 2 szt. się przewinęły do tej pory w takich kwotach, gdy kogoś mocno 'przycisnęło' :P

Ja z Pro-Ject'a słuchałem dawno temu Headbox oraz USB Box, więc raczej podstawowe sprzęty i szczegółów nie pamiętam, ale ogólnie było przeciętnie i mój FX-Audio DAC-X6 mi bardziej odpowiadał, bo grał cieplej, z lepszym basem i łagodniejszą górą oraz niezłą sceną. Mogła to być kwestia słuchawek, bo wtedy miałem Pioneer SE-A1000 i chyba Superlux HD668b. Co ciekawe sprzedawcy chyba też chińczyk się spodobał, ale sami rozumiecie, że nie mógł oficjalnie przyznać, że integra za niecałe 200 zł jest porównywalna (lub o zgrozo lepsza) od dwóch sprzętów po ok. 450 zł sztuka, więc ciągle ględził o jakości wykonania (która swoją drogą była naprawdę niezła), trwałości i gwarancji.

Edited by Hayabusa

W dniu 27.08.2018 o 09:02, EvilKillaruna napisał:

Posiadałem X1s, S16 i S6 na własność. Obecnie pracuję na tej ostatniej. W jej cenie jedyną lepszą jakość dźwięku jaką usłyszałem dawał Hegel HD20, ale to tylko DAC. S6 wygrała z nim jeśli chodzi o rozbudowanie użytkowe. 

Aktualnie S6 jest przeze mnie wykorzystywana razem z S7 jako standardowy system testowy w większości recenzji. Duża wierność, mało koloryzacji, optymalne parametry, spokojny zapas mocy.

Witam, pytanie dotyczące potencjometru w s6, podobno jest plastikowy i trochę luźny, co Pan o nim sądzi. 

Gustard a20h - może ktoś miał z nim styczność? 

W dniu 27.08.2018 o 09:02, EvilKillaruna napisał:

Witam, pytanie jeśli można. Żeby podłączyć hd 660s pod wejście zbalansowane w S6 potrzebny jest adapter 4pin?

Nie można podłączyć słuchawek zakończonych 3 polowym jackiem do zbalansowanego wyjścia, to działa tylko odwrotnie, można zrobić przejściówke ze zbalansowanego 4pin xlr na jacka, lub pentacon 4,4mm na jacka 6,3.

Odwrotne spowoduje zwarcie we wzmacniaczu.

1 minutę temu, saudio napisał:

Nie można podłączyć słuchawek zakończonych 3 polowym jackiem do zbalansowanego wyjścia, to działa tylko odwrotnie, można zrobić przejściówke ze zbalansowanego 4pin xlr na jacka, lub pentacon 4,4mm na jacka 6,3.

Odwrotne spowoduje zwarcie we wzmacniaczu.

Czyli muszę kupić kabel. 

Kabel albo przejściówkę z pentacon 4,4mm na 4pin XLR. W 660 chyba są dwa kable i ten drugi (4,4) jest zbalansowany.

Cześć

W dniu 4.09.2018 o 22:21, Kult102 napisał:

Dzięki. 

Jak tam, udało Ci się kupić S6 i sparować z HD 660S?  Jak wrażenia?  Mam te same słuchawki, lecz łączę z Onkyo A 9010. Zastanawiam się, na jaką poprawę brzmienia mogę liczyć po podłączeniu do S6.

Dzięki.

Hej, na razie zatrzymałem się na zestawie - Teac ud-505 i AKG K712 i nic więcej do szczęścia mi nie potrzebne😀

W dniu 15.03.2019 o 14:48, Kult102 napisał:

Hej, na razie zatrzymałem się na zestawie - Teac ud-505 i AKG K712 i nic więcej do szczęścia mi nie potrzebne😀

Napisz coś więcej o tym Teac’u bo na papierze wygląda wybornie, sporo o nim myślałem swego czasu, tym bardziej że potrafi się pojawić na Amazon Warehouse w bardzej „przystępnej” cenie.