Jump to content

Aune x1s +Nu force dac80

Kult102
 Share

Recommended Posts

Posiadam integre Aune x1s i przymierzam się do zakupu Nu force dac80. Jako że jestem jeszcze początkujący w tym temacie mam pytanie - jak połączyć oba te urządzenia z laptopem, tzn. kolejność, kable, gniazda? Może jeszcze ktoś orientuje się co z tej mieszanki wyjdzie? 

Guest Mayster

Jeśli X1s ma pracować jako wzmacniacz słuchawkowy to tak:

kabel usb -> DAC80 -> wyjścia L/R  -> x1s audio in 

Nie lepiej pomyśleć o Aune S6?

Guest Mayster

Tak, ale też problematyczny po USB + przydałby się jakiś jednak lepszy wzmacnaicz do niego, bo X1s to w końcu integra za 1000 zł., więc jako sam wzmacniacz będzie nieco odstawać. Nie wiem... chociaż X7s, a najlepiej Soloist SL MK2, Aune S7. 

Za ile ten DAC-80? Jakaś super okazja?

2 minuty temu, Mayster napisał:

Tak, ale też problematyczny po USB + przydałby się jakiś jednak lepszy wzmacnaicz do niego, bo X1s to w końcu integra za 1000 zł., więc jako sam wzmacniacz będzie nieco odstawać. Nie wiem... chociaż X7s, a najlepiej Soloist SL MK2, Aune S7. 

Nowy-581€, używany-361€.

• 2 weeks later...
W dniu 26.08.2018 o 19:45, Mayster napisał:

Problematyka usb w Dac80 to raczej problem driverow na pc i jest wersja driverow ktora zalatwia problem. na macu zero problemow po usb.

@Kult102 DAC-80 to bardzo ale to bardzo dobry DAC (zobacz recenzje zreszta na tej stronie). Ja kupilem uzywany jako DAC to zestawu odsluchowego w pracy i jest naprawde top. .   Za 360 dolcow to dobry zakup, koszy w pl to 3400 zl nowy. Aby miec zdecydowanie lepiej  to trzeba juz wydac okolo 6k za Matrixa x-sabre pro lub chorda 2qute (zasadniczo jednak Matrixa x-sabro pro :) ). 

Mayster ci doradza lepszy wzmac i ma 100% racje bo x1s to dwie klasy ponizej dac-80. Mayster ci doradza Aune S7 miedzy innymi bo ma go na stanie w promocji z gwarancja ale to dobra sugestia de facto bo bedziesz mial naprawde solidny sprzet i w dobrej cenie i na gwarancji  nie bedziesz zalowal a ze wzmaciem x1s bedziesz go sprzedawal za rok za pol ceny. 

jedno pytanie jeszcze : jakie sluchawki chcesz uzywac przy tym torze ?

Edited by ysis

8 godzin temu, ysis napisał:

Problematyka usb w Dac80 to raczej problem driverow na pc i jest wersja driverow ktora zalatwia problem. na macu zero problemow po usb.

@Kult102 DAC-80 to bardzo ale to bardzo dobry DAC (zobacz recenzje zreszta na tej stronie). Ja kupilem uzywany jako DAC to zestawu odsluchowego w pracy i jest naprawde top. .   Za 360 dolcow to dobry zakup, koszy w pl to 3400 zl nowy. Aby miec zdecydowanie lepiej  to trzeba juz wydac okolo 6k za Matrixa x-sabre pro lub chorda 2qute (zasadniczo jednak Matrixa x-sabro pro :) ). 

Mayster ci doradza lepszy wzmac i ma 100% racje bo x1s to dwie klasy ponizej dac-80. Mayster ci doradza Aune S7 miedzy innymi bo ma go na stanie w promocji z gwarancja ale to dobra sugestia de facto bo bedziesz mial naprawde solidny sprzet i w dobrej cenie i na gwarancji  nie bedziesz zalowal a ze wzmaciem x1s bedziesz go sprzedawal za rok za pol ceny. 

8 godzin temu, ysis napisał:

Myślę o hd 660s i rozważam też zakup Gustard a20h. 

Edited by Kult102

nie sluchalem tych sluchawek ani tej integry wiec sie nie wypowiem. Podobno Gustardy maja czasem problemy techniczne i spojnosci produkcyjnej ale to tez tylko info uslyszane (ale raczej z pewnego zrodla).

Wedlug mnie osobiscie lepiej miec osobno dac i wzmacniacz dedykowany ale bardzo duzo ludzi uzywa z powodzeniem integr i maja sie znakomicie. 

Teraz, ysis napisał:

nie sluchalem tych sluchawek ani tej integry wiec sie nie wypowiem. Podobno Gustardy maja czasem problemy techniczne i spojnosci produkcyjnej ale to tez tylko info uslyszane (ale raczej z pewnego zrodla).

Wedlug mnie osobiscie lepiej miec osobno dac i wzmacniacz dedykowany ale bardzo duzo ludzi uzywa z powodzeniem integr i maja sie znakomicie. 

Właśnie znalazłem dac80 używany za 400€, chyba warto? 

31 minut temu, ysis napisał:

Warto. Przy tej cenie, nie znajdziesz nic porownywalnego. i przy dwukrotnej znajdziesz zaledwie cos tak samo dobrego. Trzeba znalesc jeszcze wzmacniacz do pasujacy do sluchawek i odpowiadajacy klasy daca.

Co proponujesz? Najlepiej do 400€.

Czy dac80 ma wzmacniacz? 

Znalazłem jeszcze UDH100 nowy za435€? 

Edited by Kult102

dac80 nie ma wzmacniacza.

Ja bede sie opieral na moich gustach i bym szukal wzmacniacza lampowego i uzywanego.

Teraz na poczatek to wzmac lampowy moze nie jest najlepszym rozwiazaniem szczegolnie jezeli dochodzi swap lamp i moj gust nie jest bardzo uniwersalny.

nie sluchalem udh100 a wiec trudno mi sie wypowiedziec tylko to inny dac niz dac80 ale za to jest integra.

Edited by ysis

Guest Mayster
6 godzin temu, Kult102 napisał:

Co proponujesz? Najlepiej do 400€.

Czy dac80 ma wzmacniacz? 

Znalazłem jeszcze UDH100 nowy za435€? 

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-wzmacniacza-nuforce-udh-100/

S7 czy Burson Soloist to znacznie lepsze wzmacniacze. Dlaczego wyszukujesz takie dziwne modele, zamiast chociaż sprawdzić (przesłuchać) to co polecamy? :)

Guest Mayster

Nie znam A20 i nie ma kompletnie o nim recenzji, ani opinii u nas. Może to sugerować dlaczego ;)

Soloista SL MK2 mogę zorganizować w podobnym budżecie (z niewielką rysą na panelu, ze zwrotu).

5 minut temu, Mayster napisał:

Nie znam A20 i nie ma kompletnie o nim recenzji, ani opinii u nas. Może to sugerować dlaczego ;)

Soloista SL MK2 mogę zorganizować w podobnym budżecie (z niewielką rysą na panelu, ze zwrotu).

Ile z wysyłką do Niemiec? 

@Kult102w audio istnieje zasada jezeli nie masz kasy to nie stac cie na bubel czyli warto czasem dac troche wiecej (odlozyc, poczekac) aby miec cos naprawde fajnego niz kupic cos bo miesci sie w budgecie i z ktorego nie bedziesz mial totalnej satysfakcji i ktory bedziesz ciagnal ze soba kilka lat bo brak kasy na ponowna wymiane.

Edited by ysis

26 minut temu, ysis napisał:

@Kult102w audio istnieje zasada jezeli nie masz kasy to nie stac cie na bubel czyli warto czasem dac troche wiecej (odlozyc, poczekac) aby miec cos naprawde fajnego niz kupic cos bo miesci sie w budgecie i z ktorego nie bedziesz mial totalnej satysfakcji i ktory bedziesz ciagnal ze soba kilka lat bo brak kasy na ponowna wymiane.

Wtedy można tak w nieskończoność, bo za każdym razem gdy dozbieram kasy będę miał ochotę na coś jeszcze lepszego... ? 

5 minut temu, nsk napisał:

No nie do końca, bo później już nie jest lepiej tylko inaczej :). Problem tylko taki, że jak się zaczyna to nie wiadomo czego się chce.

Dokładnie, ja zacząłem od dfb potem x1s, które zwróciłem by wziąć coś lepszego. Teraz z konieczności słucham z dragona ale długo tak nie pojadę... 

15 minut temu, Tommy66 napisał:

Tak jak napisał @ysis ,,biednego'' nie stać na byle co.Podpisuję się obiema rencami.?Czy lepiej kupić buty z dermy za 80zł na jeden góra dwa sezony,czy skórzane za 150zł na lata?

Myślę że po x1s questyle 400i to nie byle co. Jestem początkujący i nie mogę rzucać się od razu na głęboką wodę, tym bardziej że jeszcze dokładnie nie wiem w jakim kierunku podążać.