Jump to content

Konwertery USB-SPDIF?


Recommended Posts

Witam,

mam pytanie przed zakupem zewnętrznej karty dźwiękowej. Posiadam płytę główną bez wyjścia SPDIF, jedynie mini-jack. Czy jest sens zainwestowania w konwerter USB-SPDIF aby podłączyć zewnętrzną kartę do komputera? pytam, ponieważ w licznych recenzjach DAC'ów czytałem o problemach przy połączeniu przez USB. Czy zastosowanie takiego konwertera wpłynie na jakość dźwięku?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

to bardzo zalezy co nazywasz komputerem ? jezeli to laptop (bateria) i tym bardziej Apple  to  w najgorszym wypadku jak mowi vonBaron sprawdz czy wejscie usb daca jest galwanizowane, jezeli nie to dokup galwanizacje. Do tego dobry kabel usb (bez pojscia w jakies ekstremy, zolty kabel wireworld wystarcza) i masz sprawe zalatwiona.

Jezeli to skladak PC z 800W zasilaczem no name i z plyta bez zadnych zabezpieczen to sprawa juz jest bardziej skomplikowana i konwerter zrobi roznice.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...