Jump to content

alternatywa dla CAL!

Patriota
 Share

Recommended Posts

Witam. Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad kupnem nowych słuchawek. Moje CALe juz sa trochę wysluzone. Przy okazji zmiany tychże chcialbym rowniez przejsc na wyższy poziom audio. Ale mam obawy czy do 500zl bede w stanie odczuc powazniejsza różnice za którą warto tyle zapłacić. Jestem żołnierzem duzo mieszkam poza domem w związku z tym sluchawki będą przede wszystkim pracować z tel. Huawei P8 a w domu z PC ze zwykłą integra. Ogladam duzo filmów na telefonie (DTS) i od słuchawek oczekuje przede wszystkim kinowych doznań. Liczy sie przestrzennosc. Słucham raczej house i sporo soundtackow, ulubieni wykonawcy to Moderat, Jon Hopkins, Awolnation. Format FLAC. Planuje tez zakup Fiio Kunlun E18 gdyz wydaje mi sie ze moze mi sie przydac zarowno w moim mobilnym zyciu jak i przy beznadziejnej integrzre. A moze najpierw kupic Fiio? Aha w CAL denerwuje mnie ze wszyscy wiedza czego slucham, wiec chciałbym teraz na odwrot. ;)

Edited by Patriota

Witam,

Przy tak nakreślonych wymaganiach moim zdaniem ma Pan dosyć ograniczone opcje. W palecie rozwiązań będą tu jedynie Encore Rockmaster OE i Reloop SHP-1 (Brainwavz HM5). Gdyby nie wymagania sceniczne, może również i ATH-M50X by się nadało sprawdzić. Trudno jest też zaadresować użyte przez Pana ogólne i dowolnie interpretacyjne określenia jak "kinowe doznania", bowiem wskazują one raczej na słuchawki z podkreślonymi skrajami. W przypadku modeli dokanałowych miałby Pan do wyboru albo faktycznie przestrzenne JVC KX100, albo coś podobnego do nich tonalnie, jak Brainwavz M3. 

Pozdrawiam.

Dokanalowe odpadaja. Nie trawie takich słuchawek. Zanim kolega odpisał trafilem właśnie na Reloop SHP-1 i to chyba będzie to. A warto brac wtedy tego Fiio? Przyda sie czy bedzie zbędny?

Jak mowie. Podstawa to dobry i rajcowny (przepraszam) dzwiek, przede wszystkim kinowy. Z tym ze przez rajcownosc rozumiem wlasnie odbior przestrzeni, i raczej dojrzaly dźwięk a nie np. mega bas jak chyba wiekszosc zwyklych odbiorców. Dla mnie bas ma byc odczuwalny niekoniecznie zawsze slyszalny. Mam nadzieje ze mnie rozumiecie Panowie. Niestety nie jestem audiofilem nie znam odpowiednich okreslen i zwrotów jedyne co mnie z wami moze łączyć to potrzeba dobrej jakosci dźwięku.

Edited by Patriota