Jump to content

Karta dźwiękowa USB do 190zł +/-30zł

Recommended Posts

Witam

Poszukuję zewnętrznej karty dźwiękowej, która będzie podłączona do laptopa. W tej chwili posiadam i SL 681HD i integrę w lapku która nie daje rady. W przyszłości najpewniej chciałbym wymieniać na coś lepszego.  Do karty będzie podłączony mikrofon Zalmana zm-mic1. Niestety większość polecanych kart dźwiękowych jest trochę ponad mój budżet więc poszukuję pomocy na forum. Słucham praktycznie tylko rocka i gram w FPSy więc zależałoby mi na dobrej scenie. Lubię raczej cieplejsze brzmienie. Trudno opisać czego mi w obecnym brzmieniu mi brakuje ale z tą integrą chyba wszystkiego, słuchawki lepiej grają nawet na telefonie.
Póki jedyne sensowne wydawały mi się tylko Maya U5 i Creative Sound Blaster X-fi Surround 5.1 Pro, jednak znalazłem wiele opinii z (niepewnych źródeł), że nie ma sensu nic kupować w tej cenie i zbierać na minimum E10K więc mam nadzieję, że ktoś rozwieje moje wątpliwości.

Dzięki za odpowiedzi :)

Konusz

Witam,

Generalnie obie propozycje same w sobie nie są złe, ale jednak również i ja przychyliłbym się do owych opinii odnośnie E10K. To naprawdę bardzo dobry układ w swojej cenie. Jedynym problemem byłby brak wejścia mikrofonowego, ale jeśli tylko ta zintegrowana w laptopie jest sprawna, może z powodzeniem użyć jej Pan właśnie podle mikrofonu, zaś E10K jako klasyczny DAC+wzmacniacz. Uważam, że w takich sytuacjach nie ma sensu iść na kompromisy, ponieważ w bardzo niskich przedziałach cenowych właściwie każda złotówka ma znaczenie. 

Pozdrawiam.

Dzięki za szybką odpowiedź :)
Niestety wejście w laptopie nie jest już w najlepszym stanie i często słychać z niego charakterystyczne "pyrkanie" na różnych mikrofonach bez ruszania kablem.
Aktualnie nie mam większego budżetu, więc jeszcze kilka pytań. Z tych dwóch podanych przeze mnie, który będzie lepiej pasował do moich aktualnych słuchawek? Większość z tego co jest opisane o nich w internecie to wyraźne opinie bez podawania wielu konkretów i nie do końca wiem w co już wierzyć.  :/

Drugie pytanie odnosi się do rynku wtórnego kart dźwiękowych. Słyszałem że można na ogół zakładać że większość kart używanych jest w dobrym stanie bo "karty dźwiękowe nie psują się tak często". Czy można temu ufać? Zależy mi na szybkim zakupie więc rozważam kupno nowej/używanej Audiotraka/Sound blastera i sprzedaż jej gdy dozbieram na coś porządniejszego.

Zakładając, że mógłbym sobie pozwolić na coś porządniejszego, poleciłbyś jakąś alternatywę dla E10K z możliwością podłączenia mikrofonu? Na myśl przychodzi mi tylko Prodigy Cube

Konusz

Proszę.

Obie pozycje w tym samym stopniu, ale najlepiej jest nie wierzyć w żadne z nich, a bardziej oceniać własnymi uszami i w razie problemów wykorzystać prawo zwrotu bez podania przyczyny. Do tych konkretnych słuchawek niestety i tak żadne z nich nie jest w pełni dopasowane.

Jeśli nikt nie ingeruje w elektronikę karty, nie maltretuje im gniazd wyjściowych i nie umieszcza w niej czy to dziwacznych wzmacniaczy operacyjnych, czy też nie instaluje w pobliżu bardzo gorących komponentów PC nie zapewniwszy w ogóle dostatecznego chłodzenia, przez co kondensatory pracują w bardzo gorącym środowisku, to nie powinno być żadnych problemów. 

Właściwie tylko Prodigy Cube jest sensowną alternatywą z mikrofonem. Ma również wymiennego OPA na pokładzie, także i tu daje również kilka dodatkowych możliwości.

Pozdrawiam.