Jump to content

Karta dźwiękowa USB do 190zł +/-30zł


Recommended Posts

Witam

Poszukuję zewnętrznej karty dźwiękowej, która będzie podłączona do laptopa. W tej chwili posiadam i SL 681HD i integrę w lapku która nie daje rady. W przyszłości najpewniej chciałbym wymieniać na coś lepszego.  Do karty będzie podłączony mikrofon Zalmana zm-mic1. Niestety większość polecanych kart dźwiękowych jest trochę ponad mój budżet więc poszukuję pomocy na forum. Słucham praktycznie tylko rocka i gram w FPSy więc zależałoby mi na dobrej scenie. Lubię raczej cieplejsze brzmienie. Trudno opisać czego mi w obecnym brzmieniu mi brakuje ale z tą integrą chyba wszystkiego, słuchawki lepiej grają nawet na telefonie.
Póki jedyne sensowne wydawały mi się tylko Maya U5 i Creative Sound Blaster X-fi Surround 5.1 Pro, jednak znalazłem wiele opinii z (niepewnych źródeł), że nie ma sensu nic kupować w tej cenie i zbierać na minimum E10K więc mam nadzieję, że ktoś rozwieje moje wątpliwości.

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Konusz

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Generalnie obie propozycje same w sobie nie są złe, ale jednak również i ja przychyliłbym się do owych opinii odnośnie E10K. To naprawdę bardzo dobry układ w swojej cenie. Jedynym problemem byłby brak wejścia mikrofonowego, ale jeśli tylko ta zintegrowana w laptopie jest sprawna, może z powodzeniem użyć jej Pan właśnie podle mikrofonu, zaś E10K jako klasyczny DAC+wzmacniacz. Uważam, że w takich sytuacjach nie ma sensu iść na kompromisy, ponieważ w bardzo niskich przedziałach cenowych właściwie każda złotówka ma znaczenie. 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź :)
Niestety wejście w laptopie nie jest już w najlepszym stanie i często słychać z niego charakterystyczne "pyrkanie" na różnych mikrofonach bez ruszania kablem.
Aktualnie nie mam większego budżetu, więc jeszcze kilka pytań. Z tych dwóch podanych przeze mnie, który będzie lepiej pasował do moich aktualnych słuchawek? Większość z tego co jest opisane o nich w internecie to wyraźne opinie bez podawania wielu konkretów i nie do końca wiem w co już wierzyć.  :/

Drugie pytanie odnosi się do rynku wtórnego kart dźwiękowych. Słyszałem że można na ogół zakładać że większość kart używanych jest w dobrym stanie bo "karty dźwiękowe nie psują się tak często". Czy można temu ufać? Zależy mi na szybkim zakupie więc rozważam kupno nowej/używanej Audiotraka/Sound blastera i sprzedaż jej gdy dozbieram na coś porządniejszego.

Zakładając, że mógłbym sobie pozwolić na coś porządniejszego, poleciłbyś jakąś alternatywę dla E10K z możliwością podłączenia mikrofonu? Na myśl przychodzi mi tylko Prodigy Cube

Konusz

 

Link to comment
Share on other sites

Proszę.

Obie pozycje w tym samym stopniu, ale najlepiej jest nie wierzyć w żadne z nich, a bardziej oceniać własnymi uszami i w razie problemów wykorzystać prawo zwrotu bez podania przyczyny. Do tych konkretnych słuchawek niestety i tak żadne z nich nie jest w pełni dopasowane.

Jeśli nikt nie ingeruje w elektronikę karty, nie maltretuje im gniazd wyjściowych i nie umieszcza w niej czy to dziwacznych wzmacniaczy operacyjnych, czy też nie instaluje w pobliżu bardzo gorących komponentów PC nie zapewniwszy w ogóle dostatecznego chłodzenia, przez co kondensatory pracują w bardzo gorącym środowisku, to nie powinno być żadnych problemów. 

Właściwie tylko Prodigy Cube jest sensowną alternatywą z mikrofonem. Ma również wymiennego OPA na pokładzie, także i tu daje również kilka dodatkowych możliwości.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...