Jump to content

Pomoc w zakupie zewnętrznej karty dźwiękowej


Recommended Posts

Serdecznie witam Forumowiczów, mam pytanie dotyczące zakupu zewnętrznej karty dźwiękowej. Obecnie posiadam zasłużone słuchawki Superlux HD681, oraz integrę w płycie głównej ASUS 110 MK. Zastosowanie - głównie gry, muzyka - pop, dance. Do karty chcę podłączyć i słuchawki i zewnętrzne głośniki 2.1 Microlab FC 330. Praktycznie już byłem zainteresowany po przeczytaniu artykułów na model Audiotraka Prodigy Cube, ale .. pojawił się wątek o tym, iż z tą kartą słuchawki grają bardzo "jasno". Stąd pytanie o pomoc w doborze karty. Budżet: 1000-1500 pln, w planach możliwa zamiana słuchawek. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W audio wszystko może ze wszystkim ;)  Dlaczego Prodigy Cube, który "oferuje dosyć neutralne, zrównoważone brzmienie z tendencją do jasności, które świetnie sprawdza się z cięższymi tonalnie słuchawkami" (cytat notki z Polecanych) ? Obie pary AKG są wg mnie lekko ciepłe (K240 bardziej) z umiarkowanie podbitymi sopranami i nie potrzeba im źródła z tendencją do jasności, ale gusta są różne, osobiście nie interesowałem się Prodigy Cube'em i nie obcowałem z nim.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność gamingową, to w tej kwestii Prodigy Cube'a przegania polecany Creative Sound Blaster E5 - fajerwerki z poziomu panelu sterownika, jest mikrofon  i pożądaną możliwość przyłączenia  głośników komputerowych (poprzednie propozycje oczywiście też oferują tę opcję). Do muzyki ciekawsze są moje poprzednie propozycje z racji takiej, że potrafią korekcyjnie wpłynąć na jaśniejsze słuchawki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...