Jump to content

Problem z wyborem IEM - P2/FH5/IT01/SE215?

woltcher
 Share

Recommended Posts

Hej wszystkim!

Zwracam się do was z prośbą o pomoc z wyborem słuchawek dokanałowych. Otóż jestem w trakcie zakupu IEM w przedziale do 400zł. Mój główny wymóg to wymienny kabel (wszystkie inne do tej pory zdechły właśnie przez uszkodzenie kabla). Obecnie rozważam pomiędzy Mee Audio Pinnacle P2, FiiO FH1 (recenzję czytałem), iBasso IT01 i Shure SE215.

Głównie słucham klasycznego heavy metalu, więc szukam słuchawek które pomogłyby podbić zakres średnicy, nadać wokalowi większą moc i "?mięsistość". Nie chcę też, by bas przejął główną rolę w utworach, czy był w ogóle niesłyszalny. Nie może być też za wolny, byle by był zbalansowany. Jeśli chodzi o górkę, to definitywnie jestem po jasnej stronie (nie do przesady, za głośne talerze to dla mnie jak trepanacja czaszki), lecz nie miałbym nic przeciwko wyjścia ze swojej strefy komfortu i spróbowania czegoś odrobinę ciemniejszego. Dodam jeszcze, że nie szukam dźwięku "analitycznego", słuchawki będą używane praktycznie codziennie, w typowych codziennych sytuacjach, bez wzmacniacza. Do tej pory używałem Mee Audio M6Pro, lecz nie chcę zakupić drugiej generacji, szukam czegoś nowego. Będę wdzięczny za każdą pomoc

Przykładowe utwory, którymi zawsze testuję słuchawki (jeśli w czymś pomogą):
Crimson Glory - Lonely
Savage Grace - Fear My Way
Savatage - Hall of the Mountain King

Z góry dzięki!

Edited by woltcher

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat, bo mialem stworzyc bardzo podobny, mam nadzieję, że OP nie będzie miał nic przeciwko.

Też szukam dokanałowych, z wymiennym kablem (kilka dni temu padł kabel w moich SM E50) do 400zl, też do metalu, rocka, ale i funku czy synthwave, dużo kobiecych wokali. Muszą być zakładane over the ear, mieć niezłą izolacje (używanie na mieście, siłowni), podłączane będą do LG V30, mikrofon nie jest konieczny.

Na chwilę obecną faworytem są FiiO FH1. Czy każdy pasujący kabel z Amazonu i Aliexpress za ok. 10-20 dolarów zadziała i nie pogorszy jakości?

FH1 powinny się sprawdzić. Ciekawą opcją jest MEE P2. Mam P1 i są super do cięższej muzyki pomimo uszczuplonego basu. P2 wg opisów i recenzji są mocniejsze na basie. SE215 są wg mnie przebasowione i będą mulić trochę.