Jump to content

[400zł] Słuchawki do pracy w "biurze"

Arahmitz
 Share

Recommended Posts

Hej!

Moje Takstary HD6000 dokonują właśnie żywota (związanego z pałąkiem i skórą ekologiczną, aniżeli kabla czy przetwornika) i zdecydowałem się na zakup nowych słuchawek. Mój budżet to 400zł.
Ogólnie największym problemem jest praca na laptopie i odtwarzanie właśnie też z niego, przez co mogą być problemy z napędzeniem (rip AKG K271 MKII), stąd zastanawiałem się, czy nie lepiej wydać nawet mniej z w/w powodu. Ogólnie o ile Takstary były używane przy podłączaniu chociażby do pieca czy interfejsu, to te słuchawki będą na 99% podpięte pod laptopa na uczelni, w budynku koła naukowego (harmider jak w biurze, dlatego "biuro"), czy np na wyjazdach typu konwenty (Pyrkon), gdzie musiałby zapewnić odcięcie od hałasu takich imprez, by można było spokojnie w nich pracować. Głównie odtwarzam szeroko pojętą muzykę metalową, punk rockową oraz rockową, ale często zdarza mi się słuchać OST z różnych gier, przez co potrzebuje all-rounderów. Póki co po zrezygnowaniu z AKG myślałem nad:
-> iSK HD9999 - bardzo fajny dźwięk, podoba mi się też kabel i pokrowiec, ale boję się, że ze skórą stanie się to co na moich Takstarach (co prawda od premiery je mam, więc też 400zł na te 5 lat to nie tak źle)
-> SNAB AF100 - to jest zagadka, ponieważ nie miałem jeszcze sposobności ich odsłuchać, ale od kilku lat korzystam ze SNABów EP 101 jako wygłuszacza miejskiego (miałem "jedynki", "dwójki" i teraz mam "trójki")
-> Takstar Pro 82 - dostałem na nie fajną ofertę za 300zł, stąd też je dopiszę - ogólnie bardzo ciekawe słuchawki w odsłuchu, jednak wydają mi się mniej mięsiste niż iSK.

Ogólnie myślałem nad welurami pod względem trwałości, ale zdaje sobie sprawę, że albo wygoda albo wyciszenie, stąd jestem w stanie balansować na granicy. Używam słuchawek przez przynajmniej 10h dziennie, co też wyrzuca słuchawki dobrze wygłuszające ale średnio wygodne.

Z góry dzięki za pomoc i postaram się udzielić jak najszybszej odpowiedzi, jeśli jeszcze chcielibyście coś wiedzieć.

Edited by Arahmitz

Witam,

Moim zdaniem jeśli ISKi trafiają w gust - warto iść tym tropem. Pady są tam dosyć wytrzymałe, a do tego powinny być kompatybilne z nausznikami Brainwavz Round Super-Soft: https://www.audiofanatyk.pl/produkt/uniwersalne-nauszniki-brainwavz-super-soft-symetryczne-okragle-skora-ekologiczna-para/

Myślę więc, że spokojnie będzie do nich możliwość zaopatrzenia się w materiały eksploatacyjne. Z welurami może być ten problem, że słuchawki się na nich rozjaśnią, odchudzą basowo i stracą trochę izolacji, a jak czytam jest to w gronie wymagań.

No to rozjaśnienie najbardziej zaboli przy tym typie muzyki - nawet przy klasycznej (Beethoven czy Wagner) byłby to problem. Ogólnie szukam czegoś z głębią sceny, szczególnie, że dużo słucham koncertów, przez co mogę sobie je powspominać. Co myślisz o tych Snabach? Nie mam niestety prostej możliwości odsłuchania ich i sam też kieruje się w stronę ISK, bo nawet jeśli pady zaczęłyby się rozjeżdżać za to 4-5 lat to w sumie inwestycja i tak jest okej i jak najbardziej wybieram HD9999 wtedy do napędzania na (nie oszukujmy się) bardzo słabym źródle jak laptop.

Edited by Arahmitz

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

To co myślę nt. Snabów opisałem już wcześniej na blogu: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-snab-euphony-af100/

Wybacz, nie połączyłem faktów ;)

Ogólnie nie powiem, te iSK to faktycznie gorszy klon K271, przez co żałuję że dużo fajnej użyteczności odpada ze względu na bardzo ubogie źródło jakim jest zintegrowania karta dźwiękowa w laptopie.
Lubię w ogóle sprężynowe okablowanie, co trochę kłóci się z podwójnym podłączeniem SnaBów AF100, idzie na korzyść iSK.

Edited by Arahmitz

Nie ma sprawy :). Domyślam się, że czasami nie jest to widoczne z racji tego, że na blogu piszę z imienia i nazwiska, ale na forum wciąż mam nick.

Okablowanie sprężynowe jest dobre w sytuacji, gdy pracuje się ze sprzętem w bliskiej odległości. Miałem takowe przy K340, mam aktualnie zamontowane w M220 PRO. 

Układ zintegrowany nie zawsze jest najgorszym złem. Co prawda przykład tyczy się płyty z PC stacjonarnego, ale np. SupremeFX pierwszej generacji na leciwej płycie Asus 970 PRO Gaming/Aura to nadal poziom wyżej niż np. Creative G1. 

Sygnał symetryczny też ma swoje zalety - często niweluje problem przesunięcia kanałów z faktu, że przetwornik po przeciwnej stronie musi mieć doprowadzony dodatkowo sygnał, podczas gdy pierwszy przetwornik jest zasilany sygnałem bezpośrednim. Do tego do Snabów można dobrać kilka różnych rodzajów padów - od standardowych skórek po welury, hybrydy, wersje symetryczne i asymetryczne. To także są spore możliwości.

Jeśli będzie to dla Pana jakąkolwiek wskazówką, sam osobiście jestem dużym fanem serii K2/M2 od AKG z racji żywotności i dostępności części zamiennych. Posiadam na dzień dzisiejszy 4 modele z tej serii, z czego 3 zabytkowe. 

Zastanawiam się czy trochę nad wyraz idę z tym AKG i czy może jednak nie iść finalnie właśnie prosto w ten deseń. Laptopy niestety mają mniej wybieralne MOBO niż np PCty, stąd ten problem. Muszę odsłuchać te SNABy i chyba wtedy zdecydować - czekając jeszcze na opinie co do K271 na takim "podstawowym" źródle - w sensie - czy jest w ogóle sens.

Edited by Arahmitz

Ciężko powiedzieć jednoznacznie czy jest sens. Słuchawki generalnie powinny sobie poradzić, jeśli to ma Pan na myśli. K271 nie mają dużych wymagań i często polecałem je użytkownikom zwłaszcza pod pianina cyfrowe, ale na wzmacniaczach definitywnie są beneficjentami. Snaby natomiast na pewno będą wygodniejsze, bardziej pojemne na uszy, mające równiejszą charakterystykę idącą w bardziej liniowy styl. ISK HD9999 mają znacznie więcej basu od K271 i AF100, ale moim zdaniem spróbowanie Snabów absolutnie nie jest złym pomysłem. Jedynie nie jestem pewien co do izolacji, ale to musiałoby się okazać w praktyce. 

Sprawdziłem te SNABy. Są mega wygodne i ogólnie mi się podobają (jasne, są dosyć jasne, ale rozumiem tu podejście a'la "bas nie przyćmiewa całego tracku"), i jestem dosyć rozbity między właśnie AF100 i AKG K271 MKII - w końcu dobra izolacja, auto-mute i duża możliwość customizacji (kabel, nauszniki). Za to SNABy są wygodniejsze, wydaje mi się, że z tych dwóch ciemniejsze jednak (musiałem odsłuchać jedne i drugie w różnych sklepach, stąd może mi się tylko wydawać) ale i łatwiejsze w wysterowaniu na telefonie (laptop pewnie aż tak dużo nie zmieni). Stąd na prawdę jestem w kropce @_@.

EDIT: Ciekawe jest to, że impedancja SNABów to 64 ohmy, a AKG tylko 55.

Edited by Arahmitz

No w sumie AKG tylko tymi dodatkowymi właściwościami mnie przyciągają bardziej - złączem mXLR i tym auto-mutem. Ale chyba wybiorę tak to SNABy, i dodam kolejne do swojej kolekcji (Overtone EP 101 #1, #2, #3 - kwestia wtyku...). Dziękuję bardzo za pomoc.

• Like 1

Nie ma problemu. Co do uwarunkowania z wysterowaniem, bo o to również Pan pytał - drivery DKK32/55 jakie są w tych słuchawkach wywodzą się ze znacznie starszych DKK32/600 i DKK30/600, słynących do dziś z apetytu na prąd. AKG impedancję słuchawek zmniejszyła poprzez inną cewkę, ale też zmodulowała w ten sposób dźwięk. Pozostały się jednak kluczowe cechy tych słuchawek: czułość na damping factor i trochę większa wybredność na właściwości prądowe toru. Dlatego Snaby łatwiej Panu "wchodzą" na różnym sprzęcie. 

Auto-mute jest dobry gdy słuchawki użytkuje Pan na mocnych wzmacniaczach o ograniczonych zabezpieczeniach i niestabilnych stanach początkowych.

• Like 1

Pozwolę podpiąć się pod wątek.

Potrzebuję słuchawek do biura z dobrą izolacją otoczenia. Kupiłem Superluxy hd669. Dźwięk był dla mnie ok i fajnie izolowaly, ale przez ten mocy uścisk głowy nie mogę ich kompletne używać.

Czy model AKG K271 MKII mają dobrą izolacją od otoczenia?

Jakie słuchawki wokółuszne na kablu lub bt dadzą mi odcięcie od otoczenia bez efektu imadła na głowie? Nie muszą być audiofilskie. Priorytetem jest odcięcie od otoczenia.

Edited by Kylor

Coś takiego https://www.amazon.de/Howard-Leight-Sync-Gehörschutz-Kopfhörer-schwarz/dp/B004U4A5RU ;) 

Na innerfidelity jest spora baza pomiarów uwzględniająca izolację (jest AKG), można sobie porównywać do woli.

Hd669 może podratować rozciąganie pasywne na pudełku i/lub zmiana padów na miększe. Rozwiązaniem problemu izolacji mogą być słuchawki z ANC (większość robi z dźwiękiem dziwne rzeczy) np. Sennheiser HD 4.50, imadłem na mojej niedużej głowie nie były, ale docisk konkretny mają.

12 godzin temu, Kylor napisał:

Czy model AKG K271 MKII mają dobrą izolacją od otoczenia?

Umiarkowaną w pozytywnym tego słowa znaczeniu, choć wymiana padów może wpłynąć na ten efekt korzystniej. 

HD669 izolują właśnie dlatego, że cisną. 

Największy poziom izolacji jakiego doświadczyłem u AKG i też w kontekście wielu innych modeli słuchawek był w K270, a więc modelu o oczko w numeracji mniejszej niż K271. Paradoksalnie - lepszym pod każdym względem.