Jump to content

Sluchawki dokanałowe do 600 zł

Turtle
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem słuchawki aune e1, ale kompletnie nie podoba mi się ich brzmienie po prostu bas w nich zalewa wszystkie inne pasma, i stąd moje pytanie jakie słuchawki polecacie do 600 zł ewentualnie mogę dołożyć jeszcze 200 zł?

Obecne źródło to nuforce udac5 i fx audio dac x7

Edited by Turtle

Guest Mayster

Pokombinować z tipsami (nie tylko z tymi z zestawu) albo kwestia źródeł. x7 ma 10-16 ohm na wyjściu (wedle tego co można wyczytać np na head-fi), więc do słuchawek 32-ohmowych się nie nadaje. Udac5 ma 4.7, więc tu jest akceptowalnie, ale pozostaje kwestia jego tolaności.

W E1 na pewno nic nie zalewa innych pasm ;) 

Może po prostu tonalność ich Ci nie odpowiada. To popularne słuchawki, ale z taką opinią jak Twoja spotkałem się po raz pierwszy. Dałeś im pograć 50h? Jeśli tak to po prostu musisz szukać modeli ze znacznie mniejszą ilością dolnych rejestrów.

Edited by Palpatine

Guest Mayster
9 minut temu, Turtle napisał:

To ja chyba mam inne słuchawki albo trafiłem na wadliwy model, nie ważne czy podłącze do udaca, czy nawet do telefonu, wszędzie tak "dudnią", że po chwili bolą mnie uszy.

Bo E1 to słuchawki z mocnym basem i to coś, z czym w każdej recenzji czy opinii można się spotkać. Dla większości to plus, dla Ciebie może niekoniecznie. 

19 minut temu, Palpatine napisał:

Może po prostu tonalność ich Ci nie odpowiada. To popularne słuchawki, ale z taką opinią jak Twoja spotkałem się po raz pierwszy. Dałeś im pograć 50h? Jeśli tak to po prostu musisz szukać modeli ze znacznie mniejszą ilością dolnych rejestrów.

Tak przez dwa dni grały bez przerwy, trudno raczej sklep zwrotu nie przyjmie, więc będę musiał je sprzedać. Znasz może w tej cenie modele z mniejszą ilością basu?

1 godzinę temu, Jaworrr napisał:

O tak, one nie mają basu :)

Czyli powinny być dobre :)

3 godziny temu, Palpatine napisał:

Posłuchaj Hifiman Re400

Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Mają, jedynie z niskim stoją oszczędniej ;).

Co sądzicie o tych możliwe że to podróbki? https://allegro.pl/hifiman-re400-audiofilskie-sluchawki-dokanalowe-i6901312240.html?fromVariant=6943160807

16 godzin temu, Palpatine napisał:

Podejdź do jakiegoś sklepu audio i ich posłuchaj. Jak Ci się spodobają to kup, aby nie było rozczarowań jak przy E1.

9 godzin temu, Mayster napisał:

Otóż to, bo coś czuję, że może być w drugą stronę z RE-400 :D Możesz też coś z Etymotica sprawdzić.

Tak zrobię, jest w ogóle jakiś sklep który pozwala posłuchać słuchawek dokanałowych?

@Turtle a tylko kontrolnie spytam - słuchałeś na tipsach z szerokim otworem? Na tych z wąskim góra jest tłumiona i faktycznie bas dominuje wtedy. Jak tipsy z szerokim otworem założyć, to się brzmienie ładnie wyrównuje, choć nadal konkret zejście mają E1.

Ja polecę MEE P1, aczkolwiek w Polsce drogo. Na niemieckim Amazonie za ~130 euro, w Polsce nowe za 820 najtaniej.

2 godziny temu, bachankas napisał:

@Turtle a tylko kontrolnie spytam - słuchałeś na tipsach z szerokim otworem? Na tych z wąskim góra jest tłumiona i faktycznie bas dominuje wtedy. Jak tipsy z szerokim otworem założyć, to się brzmienie ładnie wyrównuje, choć nadal konkret zejście mają E1.

Ja polecę MEE P1, aczkolwiek w Polsce drogo. Na niemieckim Amazonie za ~130 euro, w Polsce nowe za 820 najtaniej.

Tak słuchałem faktycznie jest mniej basu, ale jak dla mnie i tak zdecydowanie za dużo.