Jump to content

LCD-2C do Aune X1s, czy jest sens?

qugsky
 Share

Recommended Posts

Witaj, 

miałem akurat do czynienia z połączeniem LCD-2 i X1s. Jakbyśmy potraktowali to w kwestii, czy to zadziała to powiem, że tak. Tylko jednak potraktowałbym Aune jako tymczasowe źródło i jednak wszystkimi siłami zbierał bym na coś lepszego. 

• Thanks 1

1 godzinę temu, Jakub napisał:

Witaj, 

miałem akurat do czynienia z połączeniem LCD-2 i X1s. Jakbyśmy potraktowali to w kwestii, czy to zadziała to powiem, że tak. Tylko jednak potraktowałbym Aune jako tymczasowe źródło i jednak wszystkimi siłami zbierał bym na coś lepszego. 

Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś mi dodatkowo zasugerować, co by się sprawdziło z tymi LCD jeśli chodzi o dac lub amp z "niższej" półki? 

Miałem do czynienia z LCD-2C przelotnie i to na lampie. Według mnie i tego co słyszałem zdecydowanie coś grającego jasno i przestrzennie wchodzi jedynie w grę. Wnioskuje, że posiadasz X1s, a on może pracować jako wzmacniacz. To daje sporo możliwości szczególnie, jeżeli masz możliwość zainstalowania karty PCIe. Wtedy polecałbym szczególnie Xonara ST/STX podłączonego do X1s pracującego właśnie jako wzmacniacz. Ostatecznie można wybrać SC808 tutaj może nawet pracującego po wyjściu jack. To są takie propozycje, które w pierwszej kolejności przyszły mi na myśl. Dużą zaletą będzie możliwość zabawy opa i spersonalizowania jeszcze bardziej ostatecznego brzmienia.

• Thanks 1

Guest Mayster
11 godzin temu, Jakub napisał:

Miałem do czynienia z LCD-2C przelotnie i to na lampie. Według mnie i tego co słyszałem zdecydowanie coś grającego jasno i przestrzennie wchodzi jedynie w grę. Wnioskuje, że posiadasz X1s, a on może pracować jako wzmacniacz. To daje sporo możliwości szczególnie, jeżeli masz możliwość zainstalowania karty PCIe. Wtedy polecałbym szczególnie Xonara ST/STX podłączonego do X1s pracującego właśnie jako wzmacniacz. Ostatecznie można wybrać SC808 tutaj może nawet pracującego po wyjściu jack. To są takie propozycje, które w pierwszej kolejności przyszły mi na myśl. Dużą zaletą będzie możliwość zabawy opa i spersonalizowania jeszcze bardziej ostatecznego brzmienia.

Tyle, że X1s do LCD będzie jedynie mocowo trochę za słabe, więc stosowanie go jako wzmacniacz nie ma sprawdzi się. Lepiej dokupić X7s - albo do x1s albo sc808 / xonara.

Zgodzę się, że S6 byłaby najlepszą opcją ale to jednak jest już trochę większy wydatek. Nawet, jeżeli bierzemy pod uwagę modele używane. Szkoda, że autor nie podał zakresu cenowego w jakim się obracamy ;).

@Mayster Nawet sprawdziłem z ciekawości parametry tych słuchawek. Widzę, że pierwsze modele LCD-2 były trudniejsze w napędzeniu. Zakładam, że modele produkowane po 2016 roku są już znacznie bardziej wyrozumiałe co do źródła. Wręcz identycznie wygląda specyfikacja LCD-2C. Musiałby się najlepiej wypowiedzieć jakiś posiadacz tego modelu, czy są łatwe w napędzeniu. Sam miałem przez bardzo długi czas X1s i LCD-2. Po prostu nie mogę się zgodzić żeby brakowało tam mocy. Przyznam, że z potencjometrem sam nie szaleje i słucham muzyki względnie cicho. Jednak X1s dawał sobie radę w tym połączeniu. Zawsze warto według mnie spróbować chociaż i przekonać się na własnych uszach. 

• Thanks 1

11 minut temu, Jakub napisał:

Zgodzę się, że S6 byłaby najlepszą opcją ale to jednak jest już trochę większy wydatek. Nawet, jeżeli bierzemy pod uwagę modele używane. Szkoda, że autor nie podał zakresu cenowego w jakim się obracamy ;).

To prawda, ale większość z nas wie z doświadczenia, że lepiej kupić raz a dobrze, niż zmieniać sprzęt co kilka miesięcy. Co prawda, że zbiera się doświadczenia, ale portfel cierpi coraz bardziej z każdym zakupem.

• Sad 1

Ogólnie to upgrade sprzętu planuje za ok. 2 miesiące. Na razie próbuję oszacować na co się porywam i ile mniej więcej będę musiał dołożyć do tego a też ciężko powiedzieć jaki mam budżet bo będę chciał starego audio się wyzbyć. No i przekonaliście mnie do S6, więc skoro LCD-2C dają radę chociaż tymczasowo czerpać z X1s, to małymi kroczkami zacznę od wymiany słuchawek a później zajmę sie integrą. Dzięki wszystkim za wypowiedzi, pomogły! ?

• Like 3