Jump to content

Drobny upgrade.


Gaesthy
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry!

Na wstępie - w temacie audio jestem średnio zorientowany - wszystko co wiem, wyniosłem z internetów (głównie z tego bloga), wydaje mi się jednak że coś tam słyszę.
Zaczynam powoli myśleć o upgrade'zie mojego sprzętu audio gdyż czuje duży niedosyt. Obecny setup to AKG K240 MKII i AIM SC808. W momencie wyboru moich obecnych słuchawek miałem zupełnie inne potrzeby i priorytety. Proszę nie brać ich jako wyznacznik czegokolwiek.

Słuchawki:

  • Przeznaczenie: Do relaksowania się przy dobrej muzyce, ale jest jeden mankament - gram w cs:go i nie mówie tu o niedzielnym graniu ale o różnych turniejach online np. na esea.
  • Gatunki muzyczne: Jestem zakochany w muzyce alternatywnej i rapie. Lubię muzykę elektroniczną, rock i muzykę filmową. Zdarzają się też takie rodzynki jak projekt Miuosha, Jimka i NOSPR czy np. Take Me Home, Country Roads - John'ego Denver'a.
  • Oczekiwane brzmienie:  Raczej "V" z mocniejszym bassem, być może jakieś combo z OPAMP'ami. Generalnie jestem otwarty na propozycje.
  • Anatomia: Głowa raczej normalna. K240 MKII leżą bardzo dobrze, nie meczą mnie. Jeśli to coś da to także beatsy solo 3 są dla mnie dość wygodne.
  • Użytkowanie: Tylko w domu, często wielogodzinne sesje więc komfort jest bardzo istotny.
  • Typ słuchawek: Bez mikrofonu, półotwarte lub zamknięte.

Karta dźwiękowa:

Przede wszystkim nie chce zewnętrznego dac'a. Kiedyś na pewno zakupię, ale narazie warunki są iście niesprzyjające. Po wielogodzinnym research'u nie znalazłem interesującej mnie alternatywy dla AIM'a. W związku z tym chcę zainwestować w jakieś OPAMP'y - w tym temacie jestem zielony jak holenderskie palenie. :P

Budżet: Myślałem o około 1,5k na całość ale jak zajdzie potrzeba to kupie najpierw jedno, dozbieram i kupie drugie.

Edited by Gaesthy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...