Jump to content

Słuchawki wokółuszne z klubowym brzmieniem

colomaxy
 Share

Recommended Posts

Witam, poszukuję słuchawek które spełnią moje wymagania i będą się mieścić w zakresie cenowym do 500 zł (używki też wchodzą w grę). Co do wymagań:

- wokółuszne preferowane, ale zniosę nauszne

- klubowe brzmienie, czyli dobry bass i góra

- co do "napędzania", integra lub DAC, ale nie za drogi, powiedzmy że na całość bym chciał wydać max 700 zł.

Co do innych kwestii typu scena i inne pojęcia których nie ogarniam i nie chcę się zagłębiać, jestem laikiem w tych kwestiach, miałem SONY MDR-X950BT i jedyne co mi w nich nie pasowało to fakt, że po 3h bolały mnie małżowiny. Byłem natomiast podjarany bassem jaki potrafiły zapewnić przez Bluetooth, a podobno wyciągają najlepszą jakość przez kabel, niestety nie miałem czym je napędzić. 

Dzięki i pozdrawiam ;)

Cześć, w słuchawkach Sony z serii XB strojenie jest takie, że poziom basu osiąga się nie tyle przez jego podbicie, co wykastrowanie górnej średnicy i części wysokich tonów. Dowody istnienia tych częstotliwości w odtwarzanej muzyce można znaleźć dopiero kilka-kilkanaście dB poniżej poziomu basu. Nie są to słuchawki grające Vką ("dobry bas i góra") a mocno basowe i ciemne z niskiej jakości, nierównymi sopranami.

Godne polecenia dla bassheada są słuchawki V-moda m100, ponad budżet, ale warto rozważyć.

Jest też opcja sparowania Fiio e10k (posiada sprzętowy bass boost) z basowymi, wygodnymi słuchawkami np. ISK hd9999 albo dt770 pro 80 ohm.

2 godziny temu, damian_em napisał:

Cześć, w słuchawkach Sony z serii XB strojenie jest takie, że poziom basu osiąga się nie tyle przez jego podbicie, co wykastrowanie górnej średnicy i części wysokich tonów. Dowody istnienia tych częstotliwości w odtwarzanej muzyce można znaleźć dopiero kilka-kilkanaście dB poniżej poziomu basu. Nie są to słuchawki grające Vką ("dobry bas i góra") a mocno basowe i ciemne z niskiej jakości, nierównymi sopranami.

Godne polecenia dla bassheada są słuchawki V-moda m100, ponad budżet, ale warto rozważyć.

Jest też opcja sparowania Fiio e10k (posiada sprzętowy bass boost) z basowymi, wygodnymi słuchawkami np. ISK hd9999 albo dt770 pro 80 ohm.

Właśnie mam opcję kupić tego Fiio e10k od znajomego po taniości, to kwestię DACA miałbym rozwiązaną. Co do hd9999 to myślałem nad nimi, jak i również nad audiotechnicą m50x / m40x, chociaż właśnie owy znajomy posiada m40x i jakoś nie byłem zachwycony ich brzmieniem. Ciekawą opcją zatem wydaje się fiio e10k + hd9999 :)

E10k Olympus 2 ma lepiej zaimplementowany bass boost od starszej wersji, która szybciej zniekształca na wyższych głośnościach. Podbicie basu w Fiio ogólnie jest wątpliwej jakości z powodu takiego, że szczyt podbicia wypada na ~100Hz (optymalne wg mnie jest w okolicach~50Hz) i nie ma stopniowego odcięcia poniżej (do subsonicznych częstotliwości) co może grozić doprowadzeniem drivera do pracy w skrajnych wychyleniach, do tego wyraźnie dociąża średnicę. Przy dobrym wzmacniaczu i słuchawkach, które dobrze reagują na EQ lepszym rozwiązaniem byłoby software'owe podbicie pasma basu.

Charakterystyka grania Ath m40x jest ciepło jasna z podbitym basem (średnim i wyższym, najniższy lekko niedomaga) i rozjaśnioną górą ze sztucznym detalem, być może występuje u Ciebie wrażliwość na wysokie tony. Twoja referencja w postaci Sony jest mocno basowa i ciemna. Podobnie grają Bluedio T2s. Z wyższego przedziału cenowego V-moda m100 są dobrze zrobionymi basowymi słuchawkami z wysokiej jakości, nienatarczywą górą.

HD9999 mogą odstręczać jasną górą. W takim przypadku można użyć EQ albo pobawić się dampingiem od strony ucha.

Edited by damian_em

18 godzin temu, damian_em napisał:

E10k Olympus 2 ma lepiej zaimplementowany bass boost od starszej wersji, która szybciej zniekształca na wyższych głośnościach. Podbicie basu w Fiio ogólnie jest wątpliwej jakości z powodu takiego, że szczyt podbicia wypada na ~100Hz (optymalne wg mnie jest w okolicach~50Hz) i nie ma stopniowego odcięcia poniżej (do subsonicznych częstotliwości) co może grozić doprowadzeniem drivera do pracy w skrajnych wychyleniach, do tego wyraźnie dociąża średnicę. Przy dobrym wzmacniaczu i słuchawkach, które dobrze reagują na EQ lepszym rozwiązaniem byłoby software'owe podbicie pasma basu.

Charakterystyka grania Ath m40x jest ciepło jasna z podbitym basem (średnim i wyższym, najniższy lekko niedomaga) i rozjaśnioną górą ze sztucznym detalem, być może występuje u Ciebie wrażliwość na wysokie tony. Twoja referencja w postaci Sony jest mocno basowa i ciemna. Podobnie grają Bluedio T2s. Z wyższego przedziału cenowego V-moda m100 są dobrze zrobionymi basowymi słuchawkami z wysokiej jakości, nienatarczywą górą.

HD9999 mogą odstręczać jasną górą. W takim przypadku można użyć EQ albo pobawić się dampingiem od strony ucha.

Co do tych V-moda m100, to czy będę musiał wyposażyć się dodatkowo w DAC/coś innego? Czy słuchawki dadzą sobie radę z integrą i telefonem? :) Bo w sumie jakbym nie musiał DACA dokupić to na te 700 zł bym się chyba machnął :P 

M-100 bez problemu napędzi przyzwoity smartphone. Jeśli chodzi o integrę, zewnętrzny dac i wzmacniacz słuchawkowy są wskazane, jeśli słuchawki wyłapują szumy i przebicia integry. Urządzenia te powinny mieć niski poziom szumu i nieduży gain, bo m-100 są dość czułe. Najtaniej m-100 widziałem za 830 zł nowe. Pomimo mocno basowego charakteru wciąż nie są to tak wyraziste słuchawki jak Sony, ale technicznie klasę wyżej.

• Like 1