Jump to content

Wyjścia słuchawkowe we wzmacniaczach stereo/amplitunerach itp.

Hustler
 Share

Recommended Posts

Ciekaw jestem czy macie jakieś doświadczenia (pozytywne bądź negatywne) z wyjściami słuchawkowymi w różnego rodzaju wzmacniaczach stereo, amplitunerach, a nawet odtwarzaczach CD i kaseciakach?

Ja przez pewien czas korzystałem z wyjścia słuchawkowego w budżetowym Denonie PMA-360 i słuchawki Pioneer SE-A1000 grały z niego dużo lepiej niż bezpośrednio z karty X-Fi Titanium, a potem X-Fi Titanium HD, którym brakowało po prostu mocy, o niewygodnej regulacji głośności nie wspominając. Potem korzystałem z dedykowanej integry DAC + wzmacniacz słuchawkowy, osobnych urządzeń i było w porządku, a teraz znowu mam zwyczajny wzmacniacz Onkyo A5-VL, który dodatkowo posiada jeszcze DAC w postaci dwóch kości PCM1796, więc mam takie 3 w 1, bo są do niego podłączone też kolumienki.  Gra to bardzo fajnie, muzykalnie i przestrzennie, detaliczność całkiem niezła, brak sybilantów np. na DT990. Z kolei kompletnie nie podszedł mi Denon PMA-250SE, bo grał zdecydowanie zbyt ciepło i muląco z potężnym, rozlazłym basem, ale może po prostu źle się zgrał ze źródłem.

Ogólnie mało kto korzystający ze słuchawek podłącza je do pełnowymiarowych klocków, ale można się w sieci natknąć na nieliczne relacje i często ludzie są zaskoczeni jak dobrze to może zagrać. Nie wiem z czego wynika korzystanie niemalże wyłącznie z dedykowanych wzmacniaczy słuchawkowych (poza oczywistym brakiem miejsca na pełnowymiarowy klocek), ale czasem można się nieźle zdziwić. Inna sprawa, że producenci w zasadzie nie podają parametrów wyjść słuchawkowych i dlaczego to robią? Uważają to za nieistotne czy parametry są dość słabe (mam tu na myśli głównie wysoką impedancję)?

Mogę powiedzieć o dwóch wzmacniaczach i jak grały z AKG 701.  Pierwszy to Cambridge Audio A640 V2 wzmacniacz budżetowy z ceną zkupu ok1600 pln. Jego wejście słuchawkowe i wzmacniacz gwarantował raczej przeciętną jakość dzwięku , dynamika , detaliczność i moc na poziomie poniżej moich oczekiwań .  U konkurencji z tego przedziału było tak samo .  Drugi to ten sam producent  ale sprzęt  flagowy  A851 i tu już inna bajka jest dużo lepiej  .Większa moc jest czyściej i  z większym wykopem ,  ale biorąc do porównania wzmacniacz słuchawkowy pracujący w klasie A  to  niestety  ale A851jest gorszy  pod każdym względem  .  Jako integra gra bardzo dobrze a wzmacniacz słuchawkowy jest lepszy od sprzętu budżetowego , lecz gorszy od np. Heed Canampa  lub od Arcam Rhead . ☺️

• Like 1

1 minutę temu, FIREGON napisał:

Czyli już wybrałeś? Czy to na testy?

Testy, na razie mi kapcie nie pospadały, szukam właściwego ustaiwienia, zmieniam słuchawki. Chyba miałem zbyt duże oczekiwania.

Ale mocy ma strasznie dużo D8000 to na 1/10 trzeba słuchać.

9 minut temu, saudio napisał:

Testy, na razie mi kapcie nie pospadały, szukam właściwego ustaiwienia, zmieniam słuchawki. Chyba miałem zbyt duże oczekiwania.

Ale mocy ma strasznie dużo D8000 to na 1/10 trzeba słuchać.

No to czekamy na ewentualne update'y wrażeń.

Tylko jedno mnie dziwi, czytam sobie o tym urządzeniu i znalazłem, że tam są KT120?

Koniec przygody z V16, muszę przyznać, że to prawdziwa moc. Pierwsze parę godzin nie zrobiły wrażenia, może lampy potrzebowały czasu, nie wiem, coś dziwnego działo się z basem, nieznacznie pomogło wyłączenie subsonic filter, ale po kilku godzinach było już super i nawet przełączanie filtra nie wprowadzało dużych zmian. Ogólnie gra podobnie do 933,  też blisko ale z większą głębią, bardziej różnicuje źrodła, większa dynamika to ona gra pierwsze skrzypce. Wciąga w muzykę, ale nie analizę, jest detaliczny, ale w taki nie narzucający się sposób. Trudno rozbierać ten dźwięk na składniki, po prostu gra realnie. Do tego z kolumnami gra tak samo i to z niskimi głośnościami. Wysterowuje spokojnie Staxy przez iESL i tu jest spora synergia z 009. Ma swoje wady, terminale glośnikowe to jakieś miniaturki, do tego jest ciężki.