Jump to content

Słuchawki pełnowymiarowe do telefonu do 300 zł

Petnold
 Share

Recommended Posts

Witam!

Na wstępnie jako nowy użytkownik zarówno na tym konkretnym forum, jak i jakimkolwiek forum tego typu, chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

Jako "głównych" słuchawek używałem od kilku dobrych lat KOSS'ów Porta Pro. Jestem z nich zadowolony, ale chciałbym spróbować czegoś nowego, może dla mnie lepszego.

Budżet jaki posiadam to 300 zł. Przekraczalny, bo najpewniej słuchawki kupię używane zamiast nowych - niewiele rzeczy kupuję prosto z pudełka, bo zawsze bardziej opłaca kupić się coś używanego, w dobrym stanie za pół ceny. Muzyki słucham głównie z telefonu, Xiaomi MI5S Plus (Snapdragon 821) lub rzadziej laptopa - Dell Precision M3800, na Spotify'u - 320 kbps. Chętnie kupiłbym jakiś zamknięty model, w celu posiadania dobrej izolacji, jednak nie jest to dla mnie priorytetem. Jeśli chodzi o moje predyspozycje anatomiczne - mam małą głowę ;). Jak dotąd przeszkadzały mi jedynie słuchawki Kitsound Metro, kupione przygodnie za 25 euro za granicą namałżowinowce na bluetootha (zapomniałem KPP xP), z piaszczystym dźwiękiem i koszmarnie twardymi nausznicami :P.

Nie mam za bardzo możliwości opisania, jakiego brzmienia oczekuję, z tego powodu, że miałem mało kontaktu z innymi słuchawkami - nie mam skali porównawczej. Postaram się jednak rozpisać jak najbardziej obrazowo. Słucham niemalże wszystkich gatunków muzycznych, jednak głównie tych cięższych - heavy metalu, nu metalu, czasem elektroniki itp. Jeśli jest to pomocne, mogę podać konkretnych wykonawców. Podrzucam screeena equalizera ustawionego pod KOSSy Porta Pro, może to coś powie. Zależy mi na porządnej scenie i dużej szczegółowości, mile widziana również dynamika. Z wdzięcznością przyjąłbym również czyste wokale. (W tym momencie zastanawiam się, czy nie wymagam za wiele, jeśli tak - proszę, napiszcie :)). Z tego co wyczytałem, chyba najodpowiedniejsze byłyby dla mnie słuchawki na planie V.

Przeglądając temat polecane, natrafiłem na trzy modele, które mocno przypadły mi do gustu: Enocre Rockmaster OE, SOMiC V2 i ISK HD9999. Co sądzicie o moim wyborze patrząc na to, co tu postarałem się opisać i może macie w rękawie jakieś alternatywy? Istotnym faktem jest też to, że kupuję słuchawki pod źródło, nie na odwrót więc jeśli Waszym zdaniem telefon czy lapek nie napędzi słuchawek w tym segmencie cenowym, to poprosiłbym o wytknięcie mi tego. Spotykałem się już z takimi opiniami, a jeśli to prawda, to po co przepłacać - na co mi porządne słuchawki, skoro na moim źródle nie rozwiną pełnych skrzydeł.

Z góry dzięki za pomoc!

Screenshot_2018-08-16-19-51-34-317_com.miui.audioeffect.png

Edited by Petnold

Nikomu się Pan nie naprzykrza. Modele które Pan wymienił w swoim poście są bardzo dobrze opisane na blogu, więc temat sprowadza się po prostu do zadecydowania za Pana i wskazania palcem co ma Pan kupować, a nie na tym powinno to polegać. Być może stąd brak odpowiedzi. Od siebie dorzucę tylko K240 w dowolnej wersji 55 Ohm i sprowadzę Panu wybór do dokonania między nimi, a HD9999. Choć owszem, Pana wymagania wskazują bardziej na modele za 2700-5000 zł ;).

• Upvote 1

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Znalazłem też sklep w mieście w którym mieszkam, który ma wiele modeli słuchawek, postaram się tam podejść i w miarę możliwości wypróbować wszystkie.

Mówiąc szczerze najbardziej się skłaniałem ku Rockmasterom, z tego względu, że bardzo podobają mi się wizualnie, poza tym słucham sporo muzyki na mieście, więc kolejnym plusem jest mniejszy rozmiar w porównaniu z HD9999.