Jump to content
Sign in to follow this  
longin001

Szukam kabla mini jack rozgałędzionego na dwa kanały.

Recommended Posts

Jak w temacie, szukam kabla mini jack rozgałędzionego na dwa kanały - lewy i prawy.

Tzn. jeden wtyk męski na dwa żeńskie wtyki LEWY i PRAWY. Brzmi dość dziwnie ale to mają być to implantów sluchowych którego wkrótce będę miał. Kłopot w tym że do jednego implantu jest tylko jeden kabel audio i tylko do jednego źródla mozna podłączyć. Niestety do tego dochodzi jeszcze drugi implant i również ma osobny kabel audio. Jeden implant po obu stronach głowy.

Pozostaje teraz pytanie, jak zrobić aby oba kable audio podłączyć do jednego źródła audio i tak żeby grały jak STEREO zamiast 2x MONO? Mam nadzieję że wystarczająco wam wyjaśniłem oco mi chodzi, jakby coś to proszę pytać.

Pozdrawiam.

W Polsce też jest taki adapter ale w wersji 6.3 mm ;(

Tak wygląda adapter do tego implantu, jak myślicie sądząc po końcówce jack jest tam STEREO czy tylko MONO?

https://store.mycochlear.com/store/index.php/aub2c/baha-implants/baha-3-bp100/music-sound/baha-audio-adaptor-cable.html

Co za beznadziejny producent myśląc tylko o jednym implancie a nie myśląc co jeśli osoba posiada dwa implanty ....wwrrr 😡

Adapter z Ebay'a się nie nada. Sądząc tylko po wtyku TRS i 3-pinowej końcówce może być kabel stereo a może też jakieś autorskie połączenie, dlatego najlepiej spytać specjalistę czy jest w ogóle przewidziana opcja podłączenia obu implantów jednocześnie do jednego źródła.

To są kable z separacją (zabezpieczenie przed niewłaściwym napięciem) i dlatego są do jednego implantu a nie do dwóch. Zresztą już do nich wcześniej napisałem czy to są kable do dwóch implantów jednocześnie i odpisali mi że nie. Na początku myślalem że będzie łatwo ale się pomyliłem. Szukałem w sieci i nie znalazłem żadnego przejściówke czy rozdzielacza. Teraz stoję nad tym problemem i szukam rozwiązania.

Szczerze mówiąc to australijska firma a w Polsce to tylko siedziba i zajmuje się firma Medicus. I to z nimi mam kontakt. Osobiście bym napisał do australijskiej firmy ale nie znam angielski ;(

Edited by longin001

https://www.cochlear.com/us/recipients/baha-3-power/baha-3-power-accessories/audio-adapter

Mógłby ktoś przetłumaczyć co tam jest napisane.

Cytat

The Audio Adapter Cable connects a battery-powered sound source (e.g., an iPod) to your Baha 3 Sound Processor. It has surge protection built-in so you can connect to any device powered by an electrical outlet (e.g. TVs, computers, laptops, etc.). This Audio Adapter Cable produces monophonic sound and comes in two different lengths: 2.3 feet and 9 feet long.

Wg ostatniej linijki piszę coś o MONO ale dalej to już nie kapuję oco chodzi.

Guest MichalW

Tam jest napisane, że adapter pozwala podłączyć Baha 3 do źródła dźwięku jak iPod, komputer, laptop, TV ale dźwięk będzie monofoniczny nie w stereo.

Pozostaje pytanie czy MONO to lewy czy prawy kanał? A może chodzi oco innego? Ale można przecież podłączyć do rozdzielacza mając dwa takie adaptery tak aby grały na lewej jako LEWY kanał a na prawej jako PRAWY kanał...czy może nie za bardzo?

O ile będzie taki rozdzielacz dostępny lub będzie trzeba samemu zrobić lub zamówić.

Edited by longin001

Jakiekolwiek dalsze kombinacje powinny być poprzedzone zbadaniem miernikiem elektrycznym sposobu połączenia 3 pinów z wtykiem mini jack. Standardowo czubek to lewy kanał, środkowy pierścień prawy, a dolny masa. W połączeniu mono czubek to sygnał, pozostała tuleja to masa. Należy sprawdzać relacje każdego pinu do każdego elementu wtyku, bo mogą być kilkukrotnie zwarte. W zależności od tego jak piny i wtyk mini jack są połączone można pomyśleć nad odpowiednią przejściówką.

No tak, tylko kłopot w tym że będę musiał się zdecydować na zakup i oby nie poszło na marne. Załóżmy że tak się stanie i co dalej. Gdzie taki rozdzielacz zdobyć? Będe musiał pójść do jakiegoś elektronika by zrobił dla mnie taki rozdzielacz bo z kliniką czy z producentem implantu raczej nie uda mi się dogadać. Niemal napewno nie zrobią mi taki rozdzielacz...a szkoda.

No cóż zaczekam jak będę miał te kable to wszystko się okaże jak to jest. Zresztą drugi implant dojdzie dopiero po listopadzie, na razie będę miał jeden implant. A między czasie poszukam rozwiązania jak podłączyć drugi audio Adapter.

EDIT 24.08.2018

Czy dałoby się samemu zrobić taki kabel? Nie mam ochoty u nich kupić taki kabel który kosztuje 648 zł a przypadku dwóch sztuk po 864zł. Przecież to nie są skomplikowane kable, jedynym problemem są końcówki.

https://store.mycochlear.com/store/index.php/usb2c/baha-implants/baha-4/music-sound/baha-audio-adaptor-cable.html

Edited by longin001

Kabel nie jest taki najprostszy, zastosowano na nim transformator separacyjny a przez rodzaj wtyku odtworzenie jest utrudnione.

Niestety wg opisu kabel przekształca oba kanały w mono. Stawiam, że zastosowano w kabelku sumator i żaden adapter z tego stereo nie wyciągnie. Można spróbować 2x NEUTRIK NYS240BG i np. NYS231BG-LL, kabel np. Cordial CMK422. Są to mini jacki TRS (T - tip = czubek, lewy kanał; R - ring = pierścień, prawy kanał; S - sleeve = pozostała tuleja, gnd, "masa"). W gniazdach styki R zostają wolne, z wtyczki styk T połączony będzie ze stykiem T gniazda, analogicznie styk R wtyku będzie podłączony do T drugiego gniazda. Styki S wtyczki do styków S gniazd. Wychodzi z tego rozdzielacz stereo na osobne kanały z pominięciem sumowania kanałów w przewodzie Baha przy założeniu, że nie są wcześniej po chamsku zwarte. Weryfikacja teorii w praktyce, żeby nie wtopić do testu starczy jeden kabel Baha i materiał testowy: https://www.youtube.com/watch?v=ZjAQylVPU3I.

Edited by damian_em