Jump to content

Beyerdynamic DT990/600 Edition

Recommended Posts

Dzień dobry, 

myśle nad  zakupem słuchawek  Beyerdynamic DT990/600 Edition, będę używał ich do grania i muzyki, zależy mi na przestrzeni ale również i dobrym bassie, chciałbym żeby był dosyć mocny ale znowu nieprzesadzony, słucham głównie rapu.

Może ktoś mógłby doradzić czy lepiej zainwestować w daca ze wzmacniaczem aune X1s czy może kartę Asus Xonar Essence STX II ? Wyjaśni mi ktoś prosto i logiczne różnice ? Wiem, że porównuje dwa różne urządzenia...

Zastanawiałem się także nad Sennheiser HD 600, czy wymagają one lepszego sprzętu do zasilenia? Chciałbym czerpać radość ze słuchania muzyki, nie chce wyłącznie w tej cenie dobierać słuchawek stricte do gier ale chce podkreślić, że muszą się sprawdzać w tej kwestii.

*nie jestem zwolennikiem kupowania urządzeń używanych

26 minut temu, EvilKillaruna napisał:

@Bialy_Wilk A co w takim razie z K1000, które mają 120 Ohm oporu? Będzie ok? Znacznie poniżej 600 Ohm.

Nie mieszaj ?. Nie wiem, nie mam, nie podpinałem, nie będę się wypowiadał. Temat jest o Beyerdynamic DT990/600 Edition, moja wypowiedź dotyczyła słuchawek z przetwornikami dynamicznymi.

a czy wzmacniacz aune X1S będzie w stanie wydobyć tyle z senków żeby zrezygnować z dt990 ? czytałem, że xonar męczy dt990 i może wpłynąć na ich uszkodzenie ale nie wiem czy to prawdy, jestem w tym zielony...

Edited by x_neco

23 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Moje pytanie jest stricte w ramach tematu :). Zatem kolejne: K1000 jakimi są słuchawkami? Dynamicznymi czy jakimiś innymi? Jeśli X1S obsłuży jak mówisz słuchawki do 300 Ohm, to czy słuchawki które mają 120 Ohm dadzą sobie na nim radę? To naprawdę bardzo proste pytania.

Nie rozumiem o co ci chodzi, odpowiedź dostałeś jasną: "Nie wiem, nie mam, nie podpinałem, nie będę się wypowiadał"

Chodzi mi tylko o udzielenie odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania. To powyżej jest unikaniem odpowiedzi. Zwłaszcza że nie napisałem niczego, co nie trzymałoby się w ramach tematyki tego wątku, ani też było w jakikolwiek sposób nie w porządku.

Powtórzę więc jeszcze raz: podałeś jasne i jednoznaczne obostrzenie, że X1S obsłuży słuchawki dynamiczne do 300 Ohm, ale na 600 Ohm jest już za słaby. Cytuję:

Godzinę temu, Bialy_Wilk napisał:

Jeżeli Aune X1S to słuchawki max 300 ohm oporu, pod 600 ohm ma za słaby wzmacniacz. 

Wobec tego, czy dla słuchawek dynamicznych takich jak np. K1000, które mają tylko 120 Ohm, a więc znacznie poniżej progu 300 Ohm jaki podałeś, wzmacniacz wbudowany w X1S będzie już ok?

C

11 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Chodzi mi tylko o udzielenie odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania. To powyżej jest unikaniem odpowiedzi. Zwłaszcza że nie napisałem niczego, co nie trzymałoby się w ramach tematyki tego wątku, ani też było w jakikolwiek sposób nie w porządku.

Powtórzę więc jeszcze raz: podałeś jasne i jednoznaczne obostrzenie, że X1S obsłuży słuchawki dynamiczne do 300 Ohm, ale na 600 Ohm jest już za słaby. Cytuję:

Wobec tego, czy dla słuchawek dynamicznych takich jak np. K1000, które mają tylko 120 Ohm, a więc znacznie poniżej progu 300 Ohm jaki podałeś, wzmacniacz wbudowany w X1S będzie już ok?

Chłopie jesteś jak rzep... Wiem ze K1000 to są trudne do napędzenia mimo oporu 120 Ohm. Zaczynasz temat który nie ma nic wspólnego z wątkiem. Jak chcesz się wykazać wiedzą znajdź sobie kogoś innego kto będzie dla ciebie pracował za "tło". Z mojej strony to koniec dyskusji.

Edited by Bialy_Wilk

13 minut temu, Bialy_Wilk napisał:

C

Chłopie jesteś jak rzep... Wiem ze K1000 to są ewenementy wśród słuchawek  dynamicznych, są trudne do napędzenia mimo oporu 120 Ohm. Zaczynasz temat który nie ma nic wspólnego z wątkiem. Jak chcesz się wykazać wiedzą znajdź sobie kogoś innego kto będzie dla ciebie pracował za "tło". Z mojej strony to koniec dyskusji.

Nie muszę się wykazywać wiedzą, bo nie od tego jest forum dyskusyjne co do istoty swojej funkcji. Wiedzą natomiast nie wykazuję się, a dzielę regularnie od 10 lat jak prowadzę blog, przy którym stoi to forum. Nie rozumiem jednak czemu miałbyś robić dla niej za "tło" i tym bardziej nie widzę powodu, dla którego przechodzisz niemal od razu do ataków personalnych w moim kierunku. Nie potrafisz prowadzić zwykłej spokojnej dyskusji na argumenty? Nie umiesz uargumentować tego co piszesz lub nawet jakkolwiek spróbować przekonać drugiej strony do swoich racji? 

Podkreśliłem kilkukrotnie że to co zawarłem w swoich postach jest związane z tematem wątku. Po prostu nie potrafisz się tego doszukać. Napisałeś coś bardzo ogólnego i wprowadzającego autora w błąd w kontekście możliwości tytułowego urządzenia, a co wykazałem na prostym przykładzie z K1000, który sam podkreśliłeś i przyznałeś swoją wypowiedzią. Tymczasem zamiast się zreflektować i wyklarować sytuację, zachowujesz się agresywnie i opryskliwie. Bez urazy, ale jeśli masz się tak zachowywać, to może faktycznie zakończ to co prowadzisz po swojej stronie, bo na pewno nie jest to dyskusja.

37 minut temu, x_neco napisał:

a czy wzmacniacz aune X1S będzie w stanie wydobyć tyle z senków żeby zrezygnować z dt990 ? czytałem, że xonar męczy dt990 i może wpłynąć na ich uszkodzenie ale nie wiem czy to prawdy, jestem w tym zielony...

HD600 to zupełnie inne słuchawki niż DT990/600 Edition. Zupełnie inna, odwrotna wręcz tonalność. Kwestią nadrzędną jest więc ustalenie najpierw, jakiego dźwięku się oczekuje. I nie, nie jest to prawdą. Jeśli można byłoby poprosić o źródło takich rewelacji, abym sam mógł się z nimi zapoznać jako właściciel pierwszej wersji STX i były posiadacz DT990/600, byłbym wdzięczny.

19 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

HD600 to zupełnie inne słuchawki niż DT990/600 Edition. Zupełnie inna, odwrotna wręcz tonalność. Kwestią nadrzędną jest więc ustalenie najpierw, jakiego dźwięku się oczekuje. I nie, nie jest to prawdą. Jeśli można byłoby poprosić o źródło takich rewelacji, abym sam mógł się z nimi zapoznać jako właściciel pierwszej wersji STX i były posiadacz DT990/600, byłbym wdzięczny.

Przepatrzyłem już tyle tematów i postów, że z przykrością muszę powiedzieć, że nie byłem w stanie namierzyć tego stwierdzenia ponownie,  mam m.in mętlik w głowie dlatego zwróciłem się o pomoc właśnie tutaj.

Jestem amatorem jeśli chodzi o wiedzę związaną z tą całą gamą dźwięków itp. Postaram się w miarę prosto wytłumaczyć jakie mam oczekiwania. 

Przede wszystkim muszą być wygodne, nie męczyć małżowin usznych jak było to do tej pory w superluxach hmc 631, fajnie jakby się nie pociły bo w pokoju mam zazwyczaj bardzo ciepło, słucham rapu gdzie przeważa w sumie wokal więc średnica musi być na wysokim poziomie, lubie bass ale też nie taki przytłaczający całą resztę, szczególnie tam gdzie nie jest potrzebny ( za przykład podam sprzęt car audio gdzie miałem subwoofer 500 W w RMS i nawet przy zwykłej popowym kawałku z radia wydobywał się nienaturalny naciągany bass, takiej sytuacji nie chce, przepraszam za dziwne wytłumaczenie, nieprofesjonalne i za resztę głupot które mogłem nieświadomie napisać). Nie słucham jazzu, rocka itp, zazwyczaj jak już wspomniałem rap czy hip hop. Przy muzyce chce się zrelaksować, nie chce żeby zbyt wysokie dźwięku kuły w ucho, tak samo może się dziać w rozgrywce.

Przypadkowo raz w sklepie testowałem BOSE QUIETCOMFORT 35, dźwięk był bardzo czysty, bass może ciut za łagodny  ale dźwięk mógłby być nawet zbliżony do tego modelu, nie wiem też czy miał Pan okazję testować ten sprzęt,  jest bezprzewodowy.

Nie, Bose kompletnie nie miałem okazji jeszcze testować niestety. Do opisu pasują natomiast AKG K550 i Beyerdynamic Custom One PRO, ale też używane AKG K7XX, które byłyby dla Pana chyba najbardziej trafnym wyborem moim zdaniem. Ew. Sennheisery HD650 lub HD6XX jeśli pozwala budżet. K7XX ustawiłbym sobie jednak jako priorytet. Duże, wygodne, przewiewne, z ciepłym graniem i niezalewającym, ale wyczuwalnym basem.

• Like 1
  • Upvote 1

Maksymalny budżet jaki mogę poświęcić na słuchawki i wzmacniacz to około 2500 zł,  za hd 600 i aune x1s zapłaciłbym 2300zł dlatego też taką opcję rozważam, tak jak już wcześniej wspomniałem, nie chce używanych, lubię też czasem słuchać głośno muzyki dlatego chce żeby wzmacniacz dał rade napędzić słuchawki. Czy w połączeniu hd600 i aune x1s jest jeszcze  wskazana jakaś modyfikacja czy dodatkowy zakup jakiegoś elementu który jeszcze bardziej poprawiłby jakoś owego zestawu ? Np. wymiana kabla ?

• 3 months later...

Sorki za bezczelne wtrącenie się w temat, ale wg. "nazwy" tematu - "beyerdynamic dt990 600ohm" nie powinieneś pytać o inne słuchawki. Rozumiem że szukasz odpowiedzi, ale miej na uwadze fakt że portal jest szanowanym źródłem informacji w temacie audio więc ludzie posiadający słuchawki dt 990 600ohm będą szukali tu odpowiedzi której nie znajdą bo nie potrafisz nazwać poprawnie tematu. Otóż sam szukam czegoś co zagra pięknie w grach z moimi dt 990 600ohm i czytając ten temat powinienem znaleźć odpowiedź a nie czytać o innych słuchawkach :) To tak na przyszłość. A skoro już piszę to proszę o poradę: zakupiłem nuforce ha-200 i posiadam xonar stx z 2xlm 49990ma + muses 8820. Ogólnie wypadało to dobrze ze słabszymi słuchawkami (sennheiser hd380pro czy hd559)- z dt 990 jest inaczej - za dużo wyraźnych detali z dalszej scenerii które grają tak samo głośno jak te z bliższej - scena jest tak wzmocnonia na całej szerokości że nie jestem w stanie ustalić odległości dźwięku. Jest mega dużo szczegółów i scena jest bardzo szeroka, ale realność sceny pozostawia wiele do życzenia. Słyszę dźwięki np. padającego deszczu tak wyraźnie i głośno że zakłuca to inne dźwięki, albo słyszę dobrze typa co idzie 2 ulice dalej w cs:go tak jakby był za ścianą. :P Chętnie dorzucę do innego źródła dźwięku dla PC - tylko nakierujcie mnie odpowiednio. PS. nie chcę zmieniać słuchawek - uwielbiam scenerię typu V.

Edited by LunioPL

Pierwotne pytanie było jakby nie patrzeć o DT990/600, więc wszystko odbyło się prawidłowo. Autor nie mógł wiedzieć, że po drodze padną inne propozycje w formie alternatyw. Nie bądźmy przesadnie restrykcyjni :).

W dniu 3.12.2018 o 00:37, LunioPL napisał:

miej na uwadze fakt że portal jest szanowanym źródłem informacji w temacie audio

Dziękuję, to bardzo miłe. 

Na początku warto spróbować innych wzmacniaczy operacyjnych, nawet najtańszych JRC4580D. 8820 nie do końca dobrze radził sobie u mnie z pozycjonowaniem na STX.

Najgorsze jest to że zgubiłem wszystkie moje OPAMP :/ Ogólnie wzmacniacz mam podłączony przez wyjścia RCA więc w przypadku STX sygnał nie przechodzi przez 8820. W STX 2 OP AMP lm 49990ma przechodzą tylko przez RCA, natomiast 8820 wzmacnia sygnał na wyjściu słuchawkowym. Tak bynajmniej czytałem i tak wynika z płytki drukowanej :P LM 49990ma dają bardzo dużo jasnego i przestrzennego grania co w połączeniu z typem V powinno dać dobry rezultat

Edited by LunioPL

Podpinam się pod pytanie.

Stoję przed wyborem zakupu DT990/250 lub 600ohm. Między nimi w wersji Edition jest zaledwie 20zł różnicy.

Moim źródłem jest Xonar STX i poszukuję kogoś kto miał jakiekolwiek doświadczenie z ów xonarem i słuchawkami 600ohm. Internet jest pełny opinii typu "Nie mam tej karty, nie mam słuchawek, nie wiem ale wydaje mi się/ale powiem, że 600 raczej nie pójdzie". Na ten moment nie planuję wymiany źródła na inne ale nie wykluczam opcji, że w najbliższych 5-6 latach jednak będę rozważał zakup jakiegoś pełnoprawnego zewnętrznego rozwiązania... a szkoda by było jednak rezygnować z "minimalnie-acz-potencjalnie lepszej" opcji tylko ze względów na "wydajemisię".

Jakie stoi przede mną ryzyko? Nie lubię słuchać głośnej muzyki więc do słuchawek nigdy nie dotrze taki prąd, który zbliżałby się do kresu możliwości karty dźwiękowej. Czy wyższa impedancja poza głośnością może też wpłynąć na gorszą jakość dźwięku? Czy faktycznie xonar nie jest w stanie bez strat napędzić słuchawki powyżej 300ohm?

Edited by Reyer

Bardziej niż o moc, martwiłbym się o synergię.

Z recenzją udało się zapoznać ze zrozumieniem? "wzmacniacz słuchawkowy oparty o układ Texas Instruments 6120A2, a potrafiący zasilić nawet 600 Ohmowe słuchawki studyjne (np. AKG K141 Monitor), przynajmniej wg producenta."

https://www.audiofanatyk.pl/essence-stx-xonar-inny-niz-pozostale/

Edited by Palpatine

Potrafiący a "potrafiący z sukcesem" mogą się okazać innymi rzeczami. Gdyby to było takie jasne to ogólnie-nazywany internet nie miał by w tej kwestii wątpliwości. A jednak są, może nie żadne zdecydowane bo jeszcze się nie zgłosił nikt kto by miał to przetestowane lub był pewny tego co mówi na ten temat, ale są.

Ekspertem od audio nie jestem i moja analogia może się mylić, ale "potrafić podnieść 100kg kamień nie znaczy, że można go udźwignąć i z sukcesem nosić go wszędzie ze sobą bez większych niedogodności czy negatywów wiążących się z tą czynnością"

Co do synergii to inna kwestia. OPAMPy mam dobrane neutralne i redukujące kłującą górę a z tego co w recenzji już wcześniej czytałem, w tych słuchawkach nie powinno być problemu jeżeli źródło jest neutralne i nie przejaskrawia.

Edited by Reyer