Jump to content

Słuchawki stacjonarne zamknięte do 1200zł

Obcy666
 Share

Recommended Posts

Witam Forumowiczów

Przymierzam się do kupna słuchawek stacjonarnych typu zamkniętego, przewodowych do 1200zł.

Mogą być to używane, jak i nowe.

Często lubię oglądać filmy, oraz słuchać różnego rodzaju muzyki często rap, trap

Słuchawki mają być wygodne, spędzam minimum 8 godzin dziennie przy komputerze.

Co do tonacji, chciałbym żeby były z ciepłym brzmieniem, oraz dobrym basem

Będą podłączenie do daca lub innego wzmacniacza (jeszcze nie wybrałem)

Przeczytałem i chyba nie zmieniam swojej decyzji do ich zakupu, przekonała mnie do nich mega wygoda użytkowania, choć z pewnością odsłucham przed zakupem, sprawa drugorzędna zadałem w dziale Pomoc w zakupach - DACi, wzmacniacze i karty dźwiękowe pytanie do czego podłączyć owe słuchawki.

Są trzy rodzaje:

1. Pierwsze NightHawk brązowe z pseudo drewna otwarte z dwoma dość sztywnymi kablamiale dobrej jakości muzycznej w przeciwieństwie do jakości użytkowej, często łamały się przy wtykach.

2. Powstałe póżniej wersja NightHawk Carbon, w zasadzie podobno to samo co 1 w kwestij driverów muszli itd. Tylko pady inne i tylko jeden kabel mało wygodny za to nie łamiący się przy wtykach oraz wykończenie muszli malowane na ciemno srebrny kolor, dodatkowo dwie pary padów w zestawie.

3. NightOwl, wersja zamknięta NightHawk Carbon, zalożone dekielki zamiast przesłony 3D, wyposażenie chyba takie samo jak w 2.

16 godzin temu, Obcy666 napisał:

W jakim sensie specyficzne?

Nightowl najlepiej posłuchać, bo każdy odbiera je inaczej. Nieraz za każdym podejściem nawet inaczej. Podobnie Nighthawk. :)

Ja sam za pierwszym razem na przykład odebrałem "Nocne Sowy" jako bardzo ciemne, "głucho" brzmiące i zduszone. Za drugim razem już brzmiały lepiej, ale wtedy byłem już osłuchany z brzmieniem Audioquest Nighthawk Carbon, które kupiłem.

Wynika to według mnie z przyzwyczajeń do innej prezentacji brzmienia. Poza tym Nightowl i Nighthawk inaczej się skalują z różnym sprzętem, ogólnie zdecydowanie lepiej z jasnymi i niezbyt ciepłymi wzmacniaczami.

Wyposażeniem Nightowl i Nighthawk Carbon nie różnią się: te same pady - 2 pary proteinowe i zamszowe, taki sam jeden krótki i gruby kabel, który jest dobry brzmieniowo, jak przystało na firmę Audioquest, produkującą dobrej jakości drogie okablowanie, ale bardzo nieporęczny w użyciu.

Ja zamówiłem już do swoich Nighthawków kabel DIY.

Nighthawk są półotwarte, Nightowl zamknięte, ale tak nie do końca.

Edited by Bernie

@Bernie A jak w porównaniu do Nightowl wypadają reszta WW słuchawek czyli Final Audio Design Sonorous III, OPPO PM-3, oraz Fostex TH-X00 do moich wymagań. Jak narazie byłem najbardziej przekonany do nightowl, ale już sam nie wiem.. Dodam, że mam jeszcze cały miesiąc na wybór, więc nie zamykam się na dalsze propozycje

Edited by Obcy666

O ile się nie mylę wszystkie modele oprócz TH-x00 są opisane na blogu. Polecam też bardziej techniczne materiały z https://diyaudioheaven.wordpress.com/.

Strojenie słuchawek AudioQuest'a jest ciepłe/bardzo ciepłe/mroczne zależnie od własnej referencji. NightHawki wyszły im za ciepłe dla dużej części audiofilskiej społeczności, NightOwl są już inaczej strojone, bardziej strawnie dla audiofilskiego rynku. AudioQuest twierdzi, że to inne modele są zbyt jasne, przez co ich modele wydają się ciemne, a w jakim kierunku poszliby w przyszłości, nie wiadomo, bo zwinęli słuchawkowy biznes. 

Wracając do pytania, Fostexy i Sonorusy raczej najmniej wygodne z całej grupyna dłuższe posiedzenia, skromna siła nacisku, ale pady nie każdemu podejdą i obie pary "ciekną" na zewnątrz. PM-3 są imo bliskie neutralności jak na zamknięte planary, na spory minus ubytek "powietrza" w najwyższej oktawie.

21 godzin temu, Obcy666 napisał:

@Bernie A jak w porównaniu do Nightowl wypadają reszta WW słuchawek czyli Final Audio Design Sonorous III, OPPO PM-3, oraz Fostex TH-X00 do moich wymagań. Jak narazie byłem najbardziej przekonany do nightowl, ale już sam nie wiem.. Dodam, że mam jeszcze cały miesiąc na wybór, więc nie zamykam się na dalsze propozycje

Nie słuchałem tych słuchawek niestety. Ale tak jak kolega powyżej zauważył, Sonorusy i Oppo mają recenzje na blogu.

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-final-audio-design-sonorous-iii/

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-oppo-pm3/

W recenzjach tych, zwłaszcza przy PM3 jest odniesienie do słuchawek Audioquesta. 

Ze słuchawek zamkniętych mam i szczególnie sobie cenię i polecam natomiast Bowers & Wilkins P7 Wireless. Też pasują do wymagań, brzmienie po ciepłej stronie z dobrym basem, ale bardzo naturalnie strojone.  Chociaż są mobilne to jednocześnie i na tyle duże, że mogą tez służyć za stacjonarne. Przez bluetooth lub dłuższy kabelek można dokupić. Może co do wygody jedynie przy 8h to nie pobiją takich AQ Owli, bo Nightowl i Nighthawk to jedne z najwygodniejszych słuchawek, z jakimi miałem do czynienia. Niestety P7 też już od niedawna są nieprodukowane, podobnie jak słuchawki Oppo i Audioquesta, ale czasem można znaleźć używki Wireless lub bez BT. W wersji przewodowej bez BT również dobrze grają. Recenzja także jest na AF https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-bowers-wilkins-p7-wireless/

Edited by Bernie

9 godzin temu, Bernie napisał:

e słuchawek zamkniętych mam i szczególnie sobie cenię i polecam natomiast Bowers & Wilkins P7 Wireless. Też pasują do wymagań, brzmienie po ciepłej stronie z dobrym basem, ale bardzo naturalnie strojone.  Chociaż są mobilne to jednocześnie i na tyle duże, że mogą tez służyć za stacjonarne. Przez bluetooth lub dłuższy kabelek można dokupić. Może co do wygody jedynie przy 8h to nie pobiją takich AQ Owli, bo Nightowl i Nighthawk to jedne z najwygodniejszych słuchawek, z jakimi miałem do czynienia. Niestety P7 też już od niedawna są nieprodukowane, podobnie jak słuchawki Oppo i Audioquesta, ale czasem można znaleźć używki Wireless lub bez BT. W wersji przewodowej bez BT również dobrze grają. Recenzja także jest na AF https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-bowers-wilkins-p7-wireless/

Też miałem te słuchawki - zgadzam się z opisem, bardzo je lubiłem, choć słuchałem głównie po kablu - warto je posłuchać ale po kablu a nie po BT. Zamieniłem na Nighthawk Carbon - tutaj wygoda, komfort jest super tylko kabel jest strasznie nieporęczny.