Jump to content

czy m wypełnić 100 vatt kolumienki plastikowe

Recommended Posts

Witam Serdecznie poradźcie mam podobne plastikowe od wierzy  kolumny, chciał bym choć troszkę poprawić  ich brzmienie, jak grają to bywa słyszalne tak jak by takie trzeszczenie plastiku a to bym chciał wyeliminować i lekko je odnowić okleić okleiną, myślałem o zwykłej wacie kolumienki mają około 100 vatt..

poniżej przykładowe zdjęcie pod danym adresem 

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjf98P0s-jcAhUtSJoKHQ7sAOoQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fsprzedajemy.pl%2Fglosniki-kolumny-male-kolumienki-do-wiezy-boomaboxa-jamnika-brwinow-2-0010c9-nr47625347&psig=AOvVaw1mkOts9YScBZJrFVe8ag4b&ust=1534193922599274

17 minut temu, bos_kg napisał:

Witam Serdecznie poradźcie mam podobne plastikowe od wierzy  kolumny, chciał bym choć troszkę poprawić  ich brzmienie, jak grają to bywa słyszalne tak jak by takie trzeszczenie plastiku a to bym chciał wyeliminować i lekko je odnowić okleić okleiną, myślałem o zwykłej wacie kolumienki mają około 100 vatt..

poniżej przykładowe zdjęcie pod danym adresem 

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjf98P0s-jcAhUtSJoKHQ7sAOoQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fsprzedajemy.pl%2Fglosniki-kolumny-male-kolumienki-do-wiezy-boomaboxa-jamnika-brwinow-2-0010c9-nr47625347&psig=AOvVaw1mkOts9YScBZJrFVe8ag4b&ust=1534193922599274

jest sposób aby nie trzeszczały - potrzebna jest mata bitumiczna do wygłuszania samochodów   coś w stylu  Dynamat  . Plastry trzeba przykleić od środka wszędzie gdzie się da . Maty sa bezzapachowe i dość ciężkie -  wytłumią całość  i usuną trzeszczenie plastiku  ,  dociążą kolumienki i poprawia napewno dzwięk  . można je kupić w sieci na sztuki  .  Koszt nieduży , trochę roboty  ale frajda murowana .?

Super dzięki za poradę biorę się do szukania tych, mat nietypowe wymiary kolumn tych są

boki 2  mają 12 cm  a góra i dół  oraz tylna ściana mają po  15 cm,

Dokładnie kolumny te mają 4 ohm 4 vat jest w nich tak jak by miejsce na gwizdek czy dodatkowy głośnik mały sopran 

Edited by bos_kg

15 godzin temu, bos_kg napisał:

Super dzięki za poradę biorę się do szukania tych, mat nietypowe wymiary kolumn tych są

boki 2  mają 12 cm  a góra i dół  oraz tylna ściana mają po  15 cm,

Dokładnie kolumny te mają 4 ohm 4 vat jest w nich tak jak by miejsce na gwizdek czy dodatkowy głośnik mały sopran 

Maty te można kupić większe  i ciąć nożem bez problemu . Warto zobaczyć filmik na yutube jak je przyklejać   , ale jest to banalnie proste  .?

Okazało się ze w środku były głośniki samochodowe 4 ohm 4 watt, takie jak na etykiecie obudowy, teraz nie wiem czy takich samych szukać czy innych są tanie, a 8 ohm  nietrafiłem na allegro, warte coś te głośniki są..

https://allegro.pl/okazja-glosniki-firmy-admar-100-mm-moc-100-watt-i6810534065.html

Edited by bos_kg

Napewno zagrają ale czy dzwiek będzie dobry tego nie mogę zagwarantować  .  Może lepszym wyjściem będzie poszukanie jakichś fajnych zestawów na allegro albo olxsie  . Od dobrego producenta zestawów głośnikowych  oczywiście używane ale dobrze grające .  Jeśli powiesz jak budżet to mogę  coś ciekawego wyszukać , jeśli nie to wymieniamy głośniki  ale są małe i grać będą  raczej słabo   . Najlepiej szukać na wiekszych głośnikach .

Rozumiem szkoro posiadam oprawy głośnikowe, to czemu samemu czegoś nie złozyć mi mie zalezy by grały głośno, w mieszkaniach wystarczy max 100w tez satysfakcja ze coś się złozy samemu, wygłuszę matą wymienie głośniki na jakieś małe dobre potem odnowię obudowę, tylko szkoda ze w sieci nie ma 8ohm głośników a bardziej 4ohm, a większość audio ma 8 ohm a spalić nie chce głośnikuw do nich myślę jakieś podstawki zrobić, to mają być do komputera a nic dobrego nie kupię za 100zł, idę w regeneracje chyb  ze ktoś z was posiada 8 ohm 100w głośniki wielkość jak z allegro co podałem to max do 40 zł z przesyłką jak da radę kupić..

Jeżeli  oryginalne głośniki były 8 ohmowe to lepiej szukać  też takich samych .  Te na aukcji z linka to typowe gł.  samochodowe z współosiwo  zamontowanym wysokotonowym  . Myśle ze da się kupić takie na aukcjach lub w sklepach internetowych  o rezystancji 8 omów .  ?

Orginalne miały jak na etykiecie obudowy 4 ohm 4w, i po rozebraniu okazało się ze samochodwe, w środku były takie mam ze śmietnika, na samym telefonie słabo grają ale pierdzą, wniosek to uszkodzone, większość audio ma 8 ohm szukam ale pełno tanio w sieci jest 4 ohm głośnikuw, jak te co link aukcji podałem..