Jump to content

Słuchawki do muzyki do 400zl

Kodzak416
 Share

Recommended Posts

Witam, szukam słuchawek, w których słuchałbym muzyki z komputera (dobra, zintegrowana karta dźwiękowa)  bądź czasem z telefonu. Zależy mi na zamkniętych, wygodnych sluchawkach do 400zl. Muzyka, której słucham to w dużej mierze klasyczny rock, trochę muzyki filmowo-soundtrackowej, poprzez zespoły typu Alan Parsons Project, Kansas czy Yes, aż do Dream Theater. Z góry dziękuję za pomoc.

Dzięki daviox, przeglądałem te artykuły, jednakże nie rozumiem wykresów tonalnych, które są zamieszczone i niektórych parametrów słuchawek. Hmm określe to tak, słuchałem na sluchawkach akg studio i tam dźwięk był dla mnie "za płytki". Szukam czegoś bardziej mięsistego i wyrazistego.

3 godziny temu, Kodzak416 napisał:

akg studio

Modeli etykietowanych jako Studio AKG miało w historii kilka, jeśli nie kilkanaście. 

nie rozumiem wykresów tonalnych, które są zamieszczone

Dlatego recenzja dodatkowo je opisuje i tłumaczy to, co się na nich znajduje.

i niektórych parametrów słuchawek

https://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

Z tego co pamiętam trudno mówić przy K240 Studio o płytkości dźwięku. To brzmienie na planie umiarkowanego "V". Wystarczy poszukać w Polecanych modelu, który będzie grał jeszcze mocniejszą "V"ką, np. HD9999. Chyba że w grę wchodzą też słuchawki dokanałowe, wtedy świetną opcją są chociażby wystawiane przeze mnie w komisie RHA T20 lub coś dokanałowego od AKG, jako że oni lubują się w brzmieniu tego typu.

Nie, nie Zależy mi na dokanalowych. W akg k 240 studio ta plytkosc to dla mnie mała miesistość brzmienia. Kiedyś słuchałem na słuchawkach philipsa (absolutnie nie pamiętam modelu, jakiś sprzed 8-10lat, miały niebieskie nausznice) i bardzo mi się podobały.

Nie sądziłem że nazwanie słuchawek basowych w taki sposób ktoś odbierze jako pogardę wobec własnego tematu. Jeśli już można mówić o pogardzie, to raczej ma ona miejsce dla linków, które zaprezentował @daviox i tym samym dla poświęconych tygodni, jeśli nie miesięcy, jakie spędziłem jako ich autor na skrupulatne ich opisanie. Właśnie dla laików i właśnie dlatego, że modeli jest dużo. Niemniej również dziękuję i obiecuję nie zaśmiecać już Pana wątku swoimi opiniami oraz artykułami.

6 godzin temu, Kodzak416 napisał:

Dziękuję Ci, jest dużo modeli, dlatego jako laik chciałem poradzić Cię na forum. "Rypaniem basem" zaprezentowaleś swoją pogardę do mojego tematu, także już dziękuję za Twoje opinie.

Osobiście nie widzę w takim stwierdzeniu pogardy. Odrobina dystansu do siebie jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. ;)

Wracając do meritum - nie miałem styczności z modelami AKG, więc nie bardzo wiem, jak się do tego odnieść. Z cieplejszych modeli znam tylko Koss PortaPro i Encore RockMaster Live.

Te pierwsze, to konstrukcja nauszna, otwarta, więc o izolacji można zapomnieć, za to są bardzo wygodne.

Drugi model to również konstrukcja nauszna - aczkolwiek zamknięta - ich recenzję przeczytasz ->TUTAJ<-.