Jump to content
Sign in to follow this  
NuYam

Szukam kabla coaxial

Recommended Posts

Posiadam kabel optyczny cambridge audio, lecz widziałem parokrotnie opinie, że kabel coaxialny byłby lepszym połączeniem konwertera usb-spdif i daca.

Jakie sa wasze doświadczenie w tym temacie?

Który kabel jest wart polecenia?

I przede wszytkim czy zmiany rzeczywiście są słyszalne?

Pozdrawiam.

Trudne pytanie  ponieważ jest wielu ludzi którzy  nie słyszą żadnej różnicy po wymianie porównywalnych jakościowo kabli  co gorsza nie slyszą jej  po zamianie na kabel 5 razy droższy   i twierdzą że zmian nie ma .  Podaje przykłady nie  usłuszane na tym forum ,  ale z własnych prywatnych doświadczeń  .  Kabli na rynku audio jest mnóstwo  i najlepszym sposobem jest fizyczne odsluchanie kilku modeli  jeden po drugim  .   Ja proponuje   kable od   Qeda  ,  chorda  ,  Wireworlda   to są zawsze pewniacy jeśli chodzi o jakość i nowe technologie  .Poszukam coś do i   dodam do forum .

Wireworld Chroma - 109 pln   za 1m

Ultraviolet -179 pln  za1m

Starlight  429 za   1 m  

Potem są jeszcze  trzy modele  ale   wysoko budżetowe .  Najciekawszy jest  Ultraviolet  z domieszką srebra   i  rozsądną ceną   Starlight   ma dużo więcej srebra  ok  trzykrotnie więcej no i cena idzie w góre  . różnica między nimi jest  w gładkośći smego dzwięku   , większej   sceny i lepszej kontroli basu  .  Na to wpływ ma srebro  .  chord ma jeden kabel w przystępnej cenie   to C- digital    za ok.  215 zł za metr  , ale  sam wolę  wireworlda   bo mam od  niego u siebie aż 3 kable sieciowe  ,   i dwa  modele usb   a w  pracy korzystam  z   

cyfrowych koaksjalnych .

Qed ma QE 6200  za  249 pln za 1 m

Wybór należ do ciebie .😊    Ja widzę zmiany i słyszę  i polecam  wymianę okablowania na lepsze -  bo warto  .

Edited by pablo650
  • Like 1

Wszystko zależy ile masz kasy na taki kabel.

Ja ostatnio przesiadłem się z Wireworlda Starlighta 6 na MIT Shotgun i słyszę bardzo dużą poprawę.

• Like 1

@pablo650 : jest tez drugi brzeg rzeki czyli ludzie ktorzy po wymianie kabla slysza roznice ktorej nie ma bo ja sobie wmawiaja, tak zwana autosugestia. Bardzo widzialne w przypadku kabli cyfrowych gdzie np galwanizacja portu usb daje wymierne korzysci ale uzywanie kable usb za 1500 zl po tej galwanizacji nie przynosi nic (przed galwanizacja owszem).

@NuYamWracajac do tematu sadze ze rozwiazanie jest bardzo proste. Wez twojego producenta kabla sluchawkowego i zastosuj po prostu jego kabel coaxialny tej samej klasy co twoj kabel sluchawkowy. Bedziesz mial ciaglosc jakosci przekazu i nie bedzie ewentualnej zmiany nastroju ktorej bys sobie nie zyczyl.

Edited by ysis

6 godzin temu, ysis napisał:

@NuYamWracajac do tematu sadze ze rozwiazanie jest bardzo proste. Wez twojego producenta kabla sluchawkowego i zastosuj po prostu jego kabel coaxialny tej samej klasy co twoj kabel sluchawkowy. Bedziesz mial ciaglosc jakosci przekazu i nie bedzie ewentualnej zmiany nastroju ktorej bys sobie nie zyczyl.

Bez jaj, łączenie kabli analogowych (interkonekt i głośnikowy/słuchawkowy) jeszcze rozumiem, ale mieszanie w to cyfry?

A co jeśli jakiś wytwórca nie oferuje któregoś typu kabla, mamy mieszankę nastrojów?🤪

@NuYam z optycznych kabli dobrze jest wybrać taki z rdzeniem z włókna szklanego, nie najtańszym plastikowym.

Jakość połączenia COAX / Toslink zależy również od jakości „nadajnika” (CD, PC, Streamer). Toslink, chociaż nie bez wad (jitter) daje w bonusie izolację galwaniczną, co może być zaletą w niektórych przypadkach. Nie ma prostej odpowiedzi na Twoje pytanie, korzystaj z możliwości zakupu przez internet, sam zdecyduj.

8 godzin temu, ysis napisał:

@pablo650 : jest tez drugi brzeg rzeki czyli ludzie ktorzy po wymianie kabla slysza roznice ktorej nie ma bo ja sobie wmawiaja, tak zwana autosugestia. Bardzo widzialne w przypadku kabli cyfrowych gdzie np galwanizacja portu usb daje wymierne korzysci ale uzywanie kable usb za 1500 zl po tej galwanizacji nie przynosi nic (przed galwanizacja owszem).

Propozycja kabli dla kolegi chyba była fajna a ceny to przecież taniocha , ale każdemu trzeba pomóc  , bo może taki kabelek zrobi swoje zamiast wymiany czegos w systemie .  Koszt nieduży a frajda może być z tego  wielka   .  😁

@ktm777: Nie rozumiem dlaczego dla ciebie to takie dziwne uwzglednianie kaabli cyfrowych. tor audio  nie zaleznie od tego czy cyfrowy czy analogowy zmienia sie w zaleznosci od uzytych elementow. Jezeli kolega uwaza ze kabel coaxialny ma wyzszosc na kablem usb to zamiast proponowania jakis przypadkowych zmian uwazam ze lepiej podac jakas logike. Mozna by bylo odwrocic logike dlaczego nie uwzglednic kabli cyfrtowych w torze tak samo jak kabli analogowych ? (dlaczego ?) Kolega @pablo650 ma kabel usb srebny i go chwali a nie sadze aby wydawal pieniadze bez odczuwalnego zysku dla niego a wiec powinno sie wziasc to pod uwage. Sam mowisz ze kabel coax ma izolacje galwaniczna (tylko nie wiem dlaczego tak twierdzisz, pytam serio bo nie wiem) ktora w przypadku np. wyjscia usb ma wymierne znaczenie ale potrzeba do tego dodatkowego urzadzenia.

Osobiscie uwazam ze lepszym rozwiazaniem jest izolator portu usb ktory daje galwanizacje z reclockiem i regenem ale kazdy ma swoje preferencje.

Edited by ysis

15 godzin temu, ysis napisał:

Sam mowisz ze kabel coax ma izolacje galwaniczna (tylko nie wiem dlaczego tak twierdzisz, pytam serio bo nie wiem) ktora w przypadku np. wyjscia usb ma wymierne znaczenie ale potrzeba do tego dodatkowego urzadzenia.

Pisałem o toslink, czyli o kablu optycznym. 

Galwanizacja swoją drogą   ale chyba  najlepszy sposób to  jedno i drugie  - taki pakiet tuningowy .  Ja bym wyeliminował   najsłabsze elementy i zastąpił je  lepszymi  dlaczego  " bo są lepsze " .  Mogę zrozumieć że ktoś nie widzi potrzeby wymiany kabli na wyższej jakośći - to jest logiczne   ale nie rozumiem że ktoś mówi że  to nic nie daje  .  To tak jak masz jakiegoś daca i  go sobie używasz  a ktos kupuje innego ,  który ma lepszy uklad ca , lepszy zegar i gra duzo lepiej i mowi że  jest duży progres jakościowy ,a  właściciel tego pierwszego dalej  twierdzi że to taki sam dack , bo to  dack  i drugi tez dack  więc muszą grać tak samo .  A to już chyba herezja .

1 godzinę temu, ktm777 napisał:

Pisałem o toslink, czyli o kablu optycznym. 

faktycznie, zle doczytalem 😗

59 minut temu, pablo650 napisał:

Galwanizacja swoją drogą   ale chyba  najlepszy sposób to  jedno i drugie  - taki pakiet tuningowy .  Ja bym wyeliminował   najsłabsze elementy i zastąpił je  lepszymi  dlaczego  " bo są lepsze " .  Mogę zrozumieć że ktoś nie widzi potrzeby wymiany kabli na wyższej jakośći - to jest logiczne   ale nie rozumiem że ktoś mówi że  to nic nie daje  .  

Ja ci przyznam osobiscie tak jak widze duze roznice w kablach usb przed galwanizacja to osbiscie nie zauwazylem roznic po galwanizacji  miedzy kablem Wireworld ultraviolet a kablem Wireworld  Platinium Starlight za 10 x wiecej pozyczony na odsluch przed ewentualnym zakupem (a przed galvanizacja roznica byla spora). Teraz jeszcze raz to tylko moje odczucie i wystarczy ze ma ktos bardziej wrazliwy sluch i moze byc tak ze on bedzie slyszal roznice.

To prawda z galwaniczną izolacją, najlepsza po optyku, bo coax może jeszcze coś przenieść przez masę. Poza tym jak po stronie DACa jest bufor i precyzyjny zegar, to kabelki nie mają znaczenia. Innymi słowy jak jest słaby odbiornik w DACu to trzeba poprawiać poza, jak w DACu jest dobrze zaprojektowany układ odbierający sygnał cyfrowy, to kabelki ........ co by to nie było.

Edited by saudio

Cześć

No i wymieniłem kabel optyczny na koaksjalny.Cambridge audio 300 na Wireworld Starlight 5.

Dźwięk jest bardziej dynamiczny, precyzyjniejszy, rozdzielczy, holograficzny, przyjemniejszy. Zmiana na poziomie paru procent, taka polewa.

Na stockowym kablu słuchawkowym nie widać, aż takiej różnicy, dopiero zmiana na lepszy kabel jest wstanie to wykazać.

Coraz bardziej rozumiem ludzi, którzy mówią że kable nie grają, że nie ma różnicy i tych co tą różnice widzą. Jedni i drudzy mają racje, zależy od warunków.

Na tym etapie to już każde ogniwo w tym łańcuchu ma znaczenie, a aby to zauważyć potrzeba czasu i środków.

Ale odkrywanie tego daje dużo frajdy.

Jeszcz warto doprecyzowac jaki masz kabel sluchawkowy (Heimdall 2) bo na stocku tego tak nie odczujesz :)

@ysis

W dniu 13.08.2018 o 00:12, ysis napisał:

Osobiscie uwazam ze lepszym rozwiazaniem jest izolator portu usb ktory daje galwanizacje z reclockiem i regenem ale kazdy ma swoje preferencje.

Czy to chodzi o coś takiego? https://allegro.pl/izolator-portu-usb-2-0-na-adum3160-bte-371-i6761838897.html  w opisie,,Chip ADUM3160 wykorzystuje technologię iCoupler zapewniającą pełną izolację galwaniczną (z wykorzystaniemizolacji magnetycznej) '' Czy musi być ten drogi iFI AUDIO iGALVANIC ?

Edited by Tommy66

@Tommy66tak ale jezeli juz analog devices to radzil bym wersje  ADUM4160 i nie kupowal z allegro bo podrobek jest masa.

W Gotroniku albo w TME bedziesz na pewno mial orginal. EDIT : wlasnie zauwazylem ze to gotronik jest sprzedawca na allegro.

potem na pceta masz jeszcze to... https://allegro.pl/evc9001-izolator-portu-usb-galwaniczne-i6077806192.html

troche mniej discreet :) albo jeszcze wersje B. Jednak osobne zasilanie daje pelna pule a roznica w cenie nie jest ogromna

Edited by ysis
  • Like 1

Serdeczne dzięki.Czyli brać w ciemno? w sklepach które wymieniłeś ADUM4160.Do tej pory wstydziłem się pytać bo myślałem że chodzi o to drogie iFI.🙂 @ysis znalazłem z zasilaczem + kabel usb 48$ z wys.- https://pl.aliexpress.com/item/EVC9001B-new-generation-of-USB-isolator-can-be-an-external-power-supply-ginkgo-technology-USB-magnetic/32

Edited by Tommy66

ADUM4160 jest na 100% w Gotroniku i kosztuje 155 zl bo to cena dystrybutora. No Ifi jest na AMR i uzywa kondesatorow Panasonic Os-Cons ale jezeli nie pisesz wlasnie ze stanowiska odluchowego radzieckiej wodzi podwodnej to raczej nie powinienes zauwazyc znaczacych roznic w uzytkowaniu codziennym :)

No ta, a producenci te droższe izolatory to dla żartów używają :D. Nigdy nie słyszałem, aby ktoś zachwalał te adumy, ktoś nawet kiedyś pomiary zrobił to mu wyszły szumy większe z ich dodatkiem, bo takie układy też same z siebie wprowadzają. Jak już iść w izolatory to jakieś porządne na tych nowych chipach 480 Mbps, a tak to szkoda zachodu. Lepiej inwestować w resztę toru.

@nsk  można? jakiegoś linka bo znalazłem tylko - https://allegro.pl/usb-4620-izolator-portu-usb-2-0-rozdz-galwaniczne-i6045772911.html   ,,- * izolator model USB-4620 nie obsługuje trybu USB 2.0 High Speed Mode (480Mbps)'' ale przy EVC9001b też pisze ,, szybkość transmisji: Low lub Full Speed USB''

Edited by Tommy66

@nska masz jakis link do twoich stwierdzen ?

Cytat

Nigdy nie słyszałem, aby ktoś zachwalał te adumy, ktoś nawet kiedyś pomiary zrobił to mu wyszły szumy większe z ich dodatkiem, bo takie układy też same z siebie wprowadzają.

no bo jezeli ktos robil pomiary i to czytales to mozna to odnalesc na sieci bez problemu.

Nie bo jezeli tak jest to wysle maila do Analog Devices  bo to jednak nie firma krzak...i maja otwarta polityke komunikacyjna http://www.analog.com

Wprowadzili produkt sprzedawany na setki tysiecy sztuk ktory nie tylko nie spelnia swojej funkcji a dodatkowo jeszcze pogarsza sytuacje a ich klienci to szpitale, automotive i wojsko a wiec raczej nie ma zartow, trzeba ich o tym uprzedzic. ! 

@Tommy66 jak chodzi o zasilacz to powienes znalesc cos bardziej pozadnego bo do niczego bedzie zmieniac halasliwe zasilanie z pc na halasliwe zasilanie z taniego zasilacza.

Edited by ysis

to Gingko. To masowka chinska na rynek detail. Jakosciowo oczywiscie ze Analog Device sa lepsze. Jedyny minus ktory moze zaistniec z doswiadczenia ze masz przebicie na obudowie i bedzie kanal dlatego ta druga opcja w razie czego.  Ja bym wzial Adum4160, sprobowal a jak jest przebicie do odeslal bo masz 15 dni na zwrot.

i tak jak mowi NSK mozna  wziasc ifi ale to troche nie ta sama cena koncowa a roznica w efektu koncowym moze byc zerowa.

Edited by ysis

@ysis wezmę jak mówisz.Na dzień dzisiejszy nic mi nie przeszkadza,ale chcę spr.czy usłyszę jakąś różnicę in+.Dam znać.Dziękuję za doradzenie.🙂

Edited by Tommy66