Jump to content

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do muzyki/gier | do 1500zł

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem słuchawek stacjonarnych do muzyki i gier w proporcjach 70/30 odpowiednio. Aktualnie posiadam AKG K550 mk1, a mobilnie używam Bose QC35 II. Brzmienie AKG odpowiada mi, ale jednocześnie trochę mi się znudziły i nie pogardzę czymś nowym. Jako kartę dźwiękową używam AIM SC808. Kwotowo celuje w obszar z tematu, ale jeśli opłaca się nieznacznie dopłacić to też nie zawaham się.

Przeglądałem się HiFiMAN HE-400i, AKG K702 i AKG K550 Mk3, ale nie wiem czy AKG jest odpowiednim rozwiązaniem biorąc pod uwagę praktycznie likwidację marki.

Dodam jeszcze, że niedługo będę w USA i tam będę miał możliwość kupna słuchawek. Jak rozumiem to gwaracja z USA nie obowiązuje w UE?

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

Edited by Krzemien

Pod Aim nieźle grają Hifiman HE-400i. Tylko trzeba lubić takie granie. Dość równe, nasycone ale o niskim zejściu na basie. Same jego faktury są bardzo fajne brakuje jedynie zejścia i dynamiki. AKG K702 z nim zagrają sucho, trochę szkieletowo.

Bardzo poważnie rozważyłbym AKG K7XX ew. AKG K712 lub HD650.

Po bardzo burzliwych poszukiwaniach zredukowałem ilość interesowanych mnie słuchawek do 3, a mianowicie: AKG K712 Pro (lub 7XX jak będą dostępne),  Beyerdynamic DT150 (ponoć bardzo dobrze lubią się z AIMem) no i ostatnie Beyerdynamic DT990E 600 Ohm (do AIM nie lepiej wziąć 250 Ohm?). Monoprice M1060 odrzuciłem, ponieważ dużo złego słyszałem o ich jakości wykonania, a do tego dochodzi brak gwarancji na Polskę.

Jeśli chodzi o moje typy, to AKG posiadają dość niską impedancję, a wyczytałem, że do SC808 najlepiej podpinać słuchawki 90 Ohm i wzwyż. W DT150 niepokoi mnie zamknięta konstrukcja, która ma duży wpływ na brzmienie (granie zależne od dopasowania padów). Posiadam dość duże uszy i martwię się również o znikające pady od DT990 (oraz ich paskudny kolor :P). 

Mój budżet wynosi około 1500 zł (jak w tytule), ale może część z tego lepiej przeznaczyć na lepszy DAC? Jeśli macie jakieś opinie, propozycje odnośnie moich spostrzeżeń, to byłbym wdzięczny.

AKG712 Pro będą najbezpieczniejszym wyborem jeśli chodzi o sygnaturę. DT150 bym odpuścił. DT990E to bardzo dobre słuchawki, AIM na pewno poradzi sobie z 250ohm, czy poradzi sobie z 600ohm - zapewne też. 

712 to granie bardziej neutralne o szerokiej scenie, DT do bardziej Vka również o dużej scenie. Pytanie czego szukasz.

• Thanks 1

DT150 to monitory do głośnego odkręcania w monitorowaniu na żywo, żadne hi-fi moim zdaniem.

Na tle K550 i QC35 II w beyerach dość "gorąca" góra może być równie dobrze odświeżająca lub nieznośna.

Na duże uszy AKG k712 pro powinny być ok, ale pady mogą okazać się dość płytkie. Try it before you buy it ;)

• Thanks 1

Tak się składa, że posiadam zarówno AKG K712 PRO (w sumie to były moje pierwsze słuchawki z wyższej półki) i DT990 w wersji 600 ohm. AKG są moim zdaniem dużo bardziej uniwersalne, a samo brzmienie określiłbym jako bardziej wyszukane. Basu jest naprawdę wystarczająco dużo i w konfrontacji z DT990 naprawdę nie mają się czego wstydzić. Pady są bardzo wygodne i należą raczej do głębokich (choć podobno te z pozostałych modeli serii K7 są jeszcze głębsze), ale DT990 też są bardzo wygodnymi słuchawkami. Po zmierzeniu okazuje się, że zarówno K712 PRO i DT990 mają ok. 2,5 cm na głębokość. O trwałości nausznic się nie wypowiem, bo DT990 mam od paru miesięcy i pewnie wkrótce się ich pozbędę, bo Fidelio X2 mi bardziej przypasowały jako "funowe" słuchawki.

Edited by Hayabusa
  • Thanks 1
Guest
This topic is now closed to further replies.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...