Jump to content

DAC lub Karta Dźwiękowa do słuchawek Takstar PRO80

Recommended Posts

Witam. Posiadam kartę dźwiękową ASUS Xonar D2 oraz słuchawki Takstar PRO80 (porównywalne do nich są słuchawki HyperX Cloud). Dla ułatwienia wykres pracy słuchawek: Wykres

Dźwięk nie jest taki zły, jednak wg. mnie momentami dość płaski, a treble z zakresu 10kHz wydają się nieco wychodzić przed szereg. Słuchawki są w miarę wyrównane brzmieniowo, jednak grają delikatną v-ką. Myślę o kupnie zewnętrznego DAC'a lub lepszej karty dźwiękowej niż obecna. Moje pytanie jest następujące: które źródło będzie lepiej współpracowało z tymi słuchawkami ?

AIM808 ponoć idzie lekko w stronę jasnego brzmienia. Jakościowo ma lepsze komponenty niż Xonar D2, wiem że oferuje wymianę OPampów. Dźwięk powinien być jakościowo lepszy, lecz pytanie czy do tych słuchawek się nada. Myślałem też o zew. DAC'u FiiO E10k Olympus 2, pytanie czy ten model będzie odpowiedni do tych słuchawek? Ewentualnie chętnie rozważę jakieś inne opcje, budżet do 500 zł Pytam bo pieniądze nie leżą na ulicy, a jest tu wiele osób, które miało możliwość przetestowania różnych konfiguracji. Dzięki z góry.

Edited by Raven

Witam,

Przyznam mam pewien problem ze zrozumieniem na czym polega istota problemu w Pana przypadku, również ze względu na użycie ogólników typu "lepiej", "dobrze" itd. 

Jeśli szuka Pan ocieplenia dźwięku niskim kosztem, bo tak wnioskuję z treści tematu, to najczęściej odbywa się to mniej lub bardziej kosztem sceny lub czystości. Jeśli wyklucza Pan użycie equalizera w panelu karty, opcje są wtedy w tej cenie takie:

1. kupno SC808 i wymiana wzmacniaczy operacyjnych na np. 2x OPA2604 + 1x LM6172IN. To najcieplejsze póki co połączenie, jakie udało mi się znaleźć na tym układzie, ale odbywać się to będzie kosztem rozmiaru sceny,
  2. kupno NuForce uDAC-3, który ma właśnie taki lekko ciepławy charakter,
  3. kupno zewnętrznego urządzenia pokroju FiiO E10 Olympus (pierwsza wersja, nie E10K) lub E07K (cieplejsze granie + wbudowany cyfrowy EQ).

Pozdrawiam.