Jump to content
Sign in to follow this  
ysis

Cover lepszy od orginalu !

Recommended Posts

Ja mam tak ze czasami cover danego utworu (czyli piosenka wykonana przez innego artyste niz orginalnie) uwazam za lepszy od orginalu.

Taki najbardziej znany przypadek coverow lepszych od orginalu z ostanich lat to Baby hit me one more time. Po wyjsciu orginalu pojawilo sie z 20 coverow wiekszosc lepszych od orginalu. Tutaj nie bylo to trudne, piosenka napisana ewidentnie dla mezczyzny spiewana przez piosenkarke z niskimi wartosciami wokalnymi ale inne sa duzo bardziej dyskusyjne :)

Zaczne wiec od piosenkarki ktora uwielbiam Etta James oraz slynnego Something's got a holding on me :

Cover przez Christina Aguilera duzo bardziej energiczny, przypadajacy mi do gustu...

Edited by ysis
  • Like 1

A mnie wybornie podchodzi

wykonanie zależy od nastroju

Choć bardzo cenię N.Young to jednak ten utwór wolę chyba? w

• Like 1

@Tommy66 ja hendrixa na all along the watch tower a tak cover Cortez the killer jest bardziej na czasie

@vonBaron Disturbed mnie poturbowal !!! Bardzo fajne ! Jak chodzi o Epica to... patrzysz na video czy sluchasz muzyki ?😜 Tak serio to technicznie bardzo dobrze wykonane ale przekaz jest za zimny. Wedlug mnie trudnosc jest wlasnie spiewac ten utwor w sposob cieply, zachecajacy. tu jest smutno a nie melancholicznie/przytulnie a dodatkowo instrumenty odstaja. Pianino sie narzuca i jest pospolite w porownaniu do orginalu. Reszta za bardzo oddalona ode mnie aby moc ocenic .

Edited by ysis

@ysis też bardzo lubię Etta James z tym że aż tak otwarty na muzykę to nie jestem.Oryginał nazwałbym utworem a cover piosenką.Przypomniałeś mi w ten sposób jak pierwszy raz w knajpie usłyszałem to co poniżej.Głos MJB zrobił na mnie takie wrażenie że przy najbliższej okazji kupiłem jej koncert na dvd.[wtedy jeszcze nie wiedziałem o youtube]Ledwie go obejrzałem na wyrywki.Ale okazał się świetnym prezentem dla znajomej.😪

Edited by Tommy66
  • Haha 1

Orginal...

gorszy od covera... nie wiem czy slowo gorszy jest na tyle mocne... tak naprawde bo jezeli porownamy sam vocal to na dzien dobry jest przepasc...

Edited by ysis

Pierwsze co mi do głowy przychodzi to cover Maidenowego Hallowed be thy Name

Co do All Along the Watchtower polecam wersję z serialu Lucifer :)

Polecam również niedawno wydany album Krzysztofa Zalewskiego z jego wykonaniami utworów Niemena - Krzysztof Zalewski to wg mnie obecnie najlepszy polski głos:

I na koniec dla urozmaicenia cover "The Catalyst" zespołu Linkin Park w wykonaniu Pendulum - zmiata oryginał pod dywan:

Edited by bachankas
  • Like 1

maly zbior coverow lepszych od orginalow i jak mowi sam tytul wiekszosc nie wiedzieliscie ze to cover :) sa niespodzianki.

@bachankas hmm dolaczam orginal bo akurat tu sie nie zgadzam. Imo w orginale jest bestia, jest twarde dobre granie, dosyc bogaty jak na ten typ muzyki wokal a w coverze jest dla mnie plasko.... co ci sie bardziej podoba w coverze ?

• Upvote 1

@ysis może kwestia tego, że electroswing jest dla mnie świeżym gatunkiem, a rocka i metalu słucham od lat i ciężko mnie zaskoczyć? Nie wiem, fajny ten Caravan Palace :)

• Like 1

19 minut temu, Waifu napisał:

grał ktoś w SA ?

Pytasz dzika czy s*a w lesie ;)