Jump to content
Sign in to follow this  
prohaks

Ile musiałbym wydać żeby poczuć skok jakościowy w dźwięku?

Recommended Posts

Zależy jak w nim jest rozwiązane USB, różnice mogą być mniejsze.

Z tego co czytałem na kilku dużych recenzjach wszystkie porty zostały potraktowane bardzo poważnie i po USB gra doskonale,a po RCA i XLR wybitnie .🙂

Ostatnio wpadł w moje ręce Wireworld Starlight Silver i miałem go jeden wieczór ale mogłem sobie posłuchac jak gra rasowy kabel Usb , cos wyjątkowego,jeśli komuś zależy na średnicy dynamice i przestrzeni to jest to . 😊

W dniu 1.09.2018 o 23:46, pablo650 napisał:

Ostatnio wpadł w moje ręce Wireworld Starlight Silver i miałem go jeden wieczór ale mogłem sobie posłuchac jak gra rasowy kabel Usb , cos wyjątkowego,jeśli komuś zależy na średnicy dynamice i przestrzeni to jest to . 😊

Starlight Silver został u mnie na stałe,to fantastyczny kabel . Zastosowanie do systemów raczej referencyjnych .

W dniu 27.08.2018 o 17:56, saudio napisał:

jeżeli jest skopany układ odbiornika usb i nie jest odseparowany galwanicznie to kabelki mogą mieć wpływ, jak nie mają to wtedy jest dobrze.

To jest dokladne przeniesienie teorii de pratyki. "jakosc" Kabla usb ma "znaczenie" jezeli usb nie jest galvanizowane i jego znaczenie i tak jest ograniczone bo inne elementy w tej ukladance sa duzo wazniejsze (zegar np.). I mowimy tu o technologi wykonania kabla (np podwojne kable gdzie dane ida inna droga niz prad) a nie zastosowanych metalach bo nie ma tu to znaczenia. Duzo wieksze znaczenie niz kabel usb ma np  typ zasilania  portu usb (800 watowy zasilacz w kompie stacjonarnym no name vs zasilanie z bateri macbook pro np). Ale po galvanizacji, nie ma slyszlanej roznicy miedzy zoltym kablem Wireworld za 40 euros a jego wyzszymi wersjami.

Jeszcze zależy jaka galwanizacja. Dobrze, że wspomniałeś też o zasilaniu. Lepszy kabel to jest rozwiązywanie problemu przez audiofili odwrotnie.

Edited by nsk
  • Upvote 1

Takie zasilanie w kompie stacjonarnym może mieszać,ale ja korzystam z laptopa i wymieniłem dysk na ssd .  Nie ma żadnej różnicy jesli chodzi o granie na baterii i z zasilacza,wydaje mi sie że jest dobrze . Ale zawsze można coś poprawić.😊

Edited by pablo650

1 godzinę temu, pablo650 napisał:

Nie ma żadnej różnicy jesli chodzi o granie na baterii i z zasilacza,wydaje mi sie że jest dobrze . Ale zawsze można coś poprawić.😊

To znaczy ze albo masz zasilacz bardzo wysokiej klasy w kompie i plyte z odilozowanym ukladem usb albo cos nie tak jest z bateria albo masz dedykowana karte usb ze swoim zasilaniem w kompie. Zasilanie przez baterie laptopa nie generuje quasi zadnych zaklocen przy usb w porownaniu do klasycznego nawet bardzo dobrego zasilacza w kompie stacjonarnym.

Edited by ysis

4 godziny temu, ysis napisał:

To znaczy ze albo masz zasilacz bardzo wysokiej klasy w kompie i plyte z odilozowanym ukladem usb albo cos nie tak jest z bateria albo masz dedykowana karte usb ze swoim zasilaniem w kompie. Zasilanie przez baterie laptopa nie generuje quasi zadnych zaklocen przy usb w porownaniu do klasycznego nawet bardzo dobrego zasilacza w kompie stacjonarnym.

Zrobiłem dodatkowe odsłuchy żeby potwierdzić czy rzeczywiśćie nic nie słychać i nie ma żadnej różnicy -po baterii czy na zasilaczu .Bateria jest prawie nowa,ma jakieś 7 tygodni,więc  mogę wyeliminować problemy z jej strony .Podpiołem laptopa jeszcze do drugiego daca i pod system stereo na monitory i jest tak samo,gra naprawdę super.😊

a z ciekawosci ktory masz zasilacz ? i plyte glowna ?

rozumiem ze miedzy usb a daciem jest tylko srebny przewod usb ? (z pamieci)

Edited by ysis

W dniu 13.09.2018 o 00:57, ysis napisał:

a z ciekawosci ktory masz zasilacz ? i plyte glowna ?

rozumiem ze miedzy usb a daciem jest tylko srebny przewod usb ? (z pamieci)

Sory ale nie mogłem odpisać ,ważne sprawy odciągneły mnie od forum .Ale dobrze pamiętasz Wireworld Silver Starlight.A zasilacz to- PA-1121-16 . Jeśli chodzi o plytę to nie wiem co jest w środku,ale chyba można to gdzieś sprawdzić .😊

9 godzin temu, pablo650 napisał:

Sory ale nie mogłem odpisać ,ważne sprawy odciągneły mnie od forum .Ale dobrze pamiętasz Wireworld Silver Starlight.A zasilacz to- PA-1121-16 . Jeśli chodzi o plytę to nie wiem co jest w środku,ale chyba można to gdzieś sprawdzić .😊

Sluchasz na baterii tak naprawde a wiec normalne ze nie ma roznicy. Ja ci mowilem o zasilaniu w komputerze pc. W laptopie czy sluchasz na bateri z podlaczonym kablem zasilania czy nie to i tak sluchasz na bateri a wiec naturalne ze nie widzisz roznicy.

4 godziny temu, ysis napisał:

Sluchasz na baterii tak naprawde a wiec normalne ze nie ma roznicy. Ja ci mowilem o zasilaniu w komputerze pc. W laptopie czy sluchasz na bateri z podlaczonym kablem zasilania czy nie to i tak sluchasz na bateri a wiec naturalne ze nie widzisz roznicy.

NIe posiadam stacjonarnego pecta ,więc nie mam żadnego doświadczenia w tej materii , ale dzieki za podpowiedz .  Z tego co wiem to można wyjąć baterię i korzystać tylko z zasilacza .Jak bede miał wolną chwilę to spróbuję i cos tam skrobnę na forum.😊

Zauważyłem że ysis sprzedaje deckarda,gdybym nie miał nówki sam bym go odkupił. Do Audeze i za te pieniądze to prawdziwa okazja.  Nawet w cenie oficjalnej to i tak nic mu nie podskoczy w połaczeniu z Audeze . 😊

Jakość dzwięku kosztuje i jeśli się ktoś przyzwyczai i poczuje ją to ciężko sie cofnąć do tyłu, bo to wciąga jak dobra whisky ,a sprzęt niestety jest kosztowny i nawet mając  środki na zakup wcale nie jest powiedziane że wybierzemy właściwy zestaw ,optymalny pod względem jakości do ceny i naszych preferencji dzwiękowych oraz gustu muzycznego . Do dobrego sprzętu trzeba przejść pewną drogę ,nie wypływać na szerokie wody bo można zatonąć .  Doświadczenie i osłuchanie się ze sprzętem tańszym tzw.budżetowym jest dobrym początkiem i pewną drogą do doskonałości .😊

Niekoniecznie. Z K240 MKII przeszedłem od razu na SR-202, później modyfikowane. Uważam że była to decyzja znacznie lepsza i strategiczna z punktu widzenia czasu przeszłego :). Natomiast dobrym patentem jest posiadanie słabszej pary do "resetowania się" i zachowania umiejętności docenienia sprzętu lepszego. Tak naprawdę każdy ma tu swój własny przepis na sukces i własne doświadczenia.

• Like 1

Zgadzam się z ta opinią że druga para słabszych słuchawek jest dobrym rozwiązaniem i myślę że większość z nas posiada taki sprzęt w domu, nawet nie jeden . Modyfikacje pozwalają podnieść jakość dzwięku w pewnym stopniu, za stosunkowo małe pieniądze. Póżniej zostaje już tylko wymiana i tu skierowane były moje słowa że jakość kosztuje .😉

Ciekawy dodatek do czyszczenia styków o nazwie Deoxit D Series . Płyn dość gęsty o barwie lekko czerwonej ,w cenie ok 30 pln za tubkę 2ml. Sam sprawdziłem działa ,czyści wszelkiego rodzaju styki  od wtyczek słuchawkowych -po wtyki prądowe . Wyrażna i słyszalna poprawa jakości  dzwieku .Producent sprzedaje kilka różnych klinerów w kilku wielkościach  i do różnych zastosowań. Tani i dobry i działa.😊

• Confused 1

to tak jak ten japoński audiofil, co ma swoje AUDIOFILSKIE PRZYŁĄCZE do sieci wysokiego napięcia.

W sumie jeszcze odprawić rytuał i pomodlić się do bogini audiofilii, a dźwięk polepszy się jeszcze bardziej i to ZA DARMO. 👽

• Sad 1

16 godzin temu, Nehero napisał:

to tak jak ten japoński audiofil, co ma swoje AUDIOFILSKIE PRZYŁĄCZE do sieci wysokiego napięcia.

W sumie jeszcze odprawić rytuał i pomodlić się do bogini audiofilii, a dźwięk polepszy się jeszcze bardziej i to ZA DARMO. 👽

NIE było to eleganckie z twojej strony . Jeśli nie potrafisz docenić propozycji do czyszczenia styków , która usuwa tłuszcze i osady , to twój problem . Nie sugeruje że to cud audiofilski,ale dodatek który polepsza kontakt powierzchni styków .  A ty mnie porównujesz do gościa który ma  sprzęt za miliony . Nawiasem mówiąc widziałem ten filmik i myślę że jak go stać to niech ma ,a kto bogatemu zabroni . Podam przykład który nawet laik nie bedzie mógł podważyć .  Po co czyści się igłę w gramofonie i robi się to dość często , no właśnie po to żeby usunąć z niej wszystkie zabrudzenia, które zbiera z płyt ,to samo robi się z płytami .Jeśli miałeś doczynienie  z gramofonem drogim i z wkladka do niego która kosztuje troche grosza to wiesz o czym mowa,jesli nie to nigdy tego nie zrozumiesz . Nie jest to żadne woodoo ,ani rytuał a zwykły środek chemiczny i to za małe pieniądze .

Nikt Ci tutaj nie odbiera wartości dodanej i ciekawej propozycji, ale pisząc "Wyrażna i słyszalna poprawa jakości  dźwieku" chyba z lekka popłynąłeś. Nie oceniam, bo nie słyszałem. Ale skoro w recencji kabli za kilka tysięcy są informacje o subtelnych(!) różnicach, a Ty po przeczyszczeniu styków masz wyraźną poprawę i wyższy SQ, to sam widzisz jak to brzmi... Pozdrawiam.

Jak sam spróbujesz to będziesz miał pewność, polecam aby sprawdzać samemu . Pozdrawiam😊

25 minut temu, pablo650 napisał:

NIE było to eleganckie z twojej strony . Jeśli nie potrafisz docenić propozycji do czyszczenia styków , która usuwa tłuszcze i osady , to twój problem . Nie sugeruje że to cud audiofilski,ale dodatek który polepsza kontakt powierzchni styków .  A ty mnie porównujesz do gościa który ma  sprzęt za miliony . Nawiasem mówiąc widziałem ten filmik i myślę że jak go stać to niech ma ,a kto bogatemu zabroni . Podam przykład który nawet laik nie bedzie mógł podważyć .  Po co czyści się igłę w gramofonie i robi się to dość często , no właśnie po to żeby usunąć z niej wszystkie zabrudzenia, które zbiera z płyt ,to samo robi się z płytami .Jeśli miałeś doczynienie  z gramofonem drogim i z wkladka do niego która kosztuje troche grosza to wiesz o czym mowa,jesli nie to nigdy tego nie zrozumiesz . Nie jest to żadne woodoo ,ani rytuał a zwykły środek chemiczny i to za małe pieniądze .

Kolego, a gdzie ja napisałem cokolwiek odnośnie tego płynu do czyszczenia styków?

Jeśli odebrałeś to jako niedocenienie, to przepraszam, lecz nie taki był zamysł.

Moja wypowiedź była też trochę żartobliwie napisana, bo z jednej strony faktycznie, jeśli japończyk miał słabą instalacje pierwotnie zainstalowaną, to nawet dla bezpieczeństwa dobrze jest zrobić to co zrobił. Niemniej prąd przesyłany na tak duże odległości i tak będzie miał duże straty po drodze i będzie daleki od ideału. Lepsze efekty dadzą UPS-y z prawdziwego zdarzenia, lub audiofilskie listwy, które będą stabilizowały ten prąd, czy wyłapywały zakłocenia.

A co do płynu to samo czyszczenie styków jest okej, a ewentualny wpływ na brzmienie zrzuciłbym na zabrudzone wcześniej styki, przez co sygnał nie mógł odpowiednio, równomiernie płynąć.

Ja w magię nie wierzę, ale wierzę w naukę, a wpływ kabli i tym podobnych rzeczy na brzmienie to jest nauka, a nie magia.

Trzy stare prawdy audio:

• wszystko ma wpływ na wszystko
  • szczęśliwy ten, kto kieruje się logiką i umiarem
  • warto mieć poczucie dystansu, w tym do samego siebie

Czyszczenie wtyków ze śniedzi nie jest niczym nowym i można to zrobić naprawdę wieloma różnymi środkami i ściereczką z mikrofibry. Nawet pastą polerską, jeśli komuś potrzeba czegoś konkretnego. 

• Like 3

2 godziny temu, Nehero napisał:

Kolego, a gdzie ja napisałem cokolwiek odnośnie tego płynu do czyszczenia styków?

Jeśli odebrałeś to jako niedocenienie, to przepraszam, lecz nie taki był zamysł.

Moja wypowiedź była też trochę żartobliwie napisana, bo z jednej strony faktycznie, jeśli japończyk miał słabą instalacje pierwotnie zainstalowaną, to nawet dla bezpieczeństwa dobrze jest zrobić to co zrobił. Niemniej prąd przesyłany na tak duże odległości i tak będzie miał duże straty po drodze i będzie daleki od ideału. Lepsze efekty dadzą UPS-y z prawdziwego zdarzenia, lub audiofilskie listwy, które będą stabilizowały ten prąd, czy wyłapywały zakłocenia.

A co do płynu to samo czyszczenie styków jest okej, a ewentualny wpływ na brzmienie zrzuciłbym na zabrudzone wcześniej styki, przez co sygnał nie mógł odpowiednio, równomiernie płynąć.

Ja w magię nie wierzę, ale wierzę w naukę, a wpływ kabli i tym podobnych rzeczy na brzmienie to jest nauka, a nie magia.

Sprawa jest wyjaśniona, nie czuję się urażony , być może żle się zrozumieliśmy , ale dyskutować warto, bo zawsze można coś ulepszyć w sprzęcie i brzmieniu.Pozdrawiam😊