Jump to content

DAC pod AKG K240 do 500zł ~ aim sc808


Recommended Posts

Witam

Od Świąt korzystam z AKG K240 i jestem zachwycony, mimo że nie mam teoretycznie żadnego "godnego" źródła :P .

W tych sprawach jestem jeszcze mało doświadczony. I tu proszę was o pomoc.

Myślałem nad kupnem aim sc808 - tę kartę gorąco polecali mi na forum. Ale po chwili namysłu stwierdziłem, że lepszym

rozwiązaniem będzie DAC, bo muzyki będę mógł słuchać nie tylko przy komputerze, a DAC-a spokojnie można podłączyć

do komputera i tak samo dobrze (jak z kartą dźwiękową) grać jeszcze w gry z dobrą jakością dźwięku, czy jestem w błędzie?

Czy rzeczywiście lepiej zdecydować się na DAC-a zamiast karty dźwiękowej? Jeśli tak, to jakiego wybrać do AKG K240

i aby jego osiągi były porównywalne z aim sc808 ( nie przekraczając raczej 500 zł ) ?

Z góry dziękuję za pomoc ;).

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Na pokładzie AIMa również jest DAC, a dokładniej układ Wolfsona, model WM8741. Aby osiągnąć porównywalne efekty, musiałby Pan mieć urządzenie wyposażone w możliwość wymiany wzmacniaczy operacyjnych, ale w kwestiach czysto jakościowych, podobnej klasy sprzęt spotkałem najtaniej pod postacią Aune X1S, a co daje półkę ok. 1000 zł. Swoją drogą bardzo lubiłem osobiście to połączenie. W kwocie 500 zł niestety nie znajdzie Pan takiego urządzenia. Co do zapytania zawartego w treści tematu - nie jest Pan w błędzie.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

W tym wypadku tak.

Alternatywy są wylistowane w jej recenzji, ale w przypadku operowania głównie na słuchawkach, nie widzę innych opcji w tej cenie, przynajmniej wg swojej własnej wiedzy. Jedynie używane STXy pierwszej generacji wchodzą w grę, ale tam Asus stosował niewymienny wzmacniacz Texas Instruments TPA6120A2, który ma swoją określoną, dosyć neutralną i suchą, manierę grania. 

Aktualnie istnieje możliwość skorzystania z okazji na nabycie tej karty taniej - dysponuję dwoma nadmiarowymi egzemplarzami potestowymi tego układu. Ofertę znajdzie Pan w tutejszym dziale komisowym w wątku przyklejonym.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie

Parę dni temu przyszła do mnie aim sc808 z wymienionymi opamp-ami na 2xLME49720 i 1xLM456NA.

Na początku miałem straszne problemy z instalacją sterowników, Te z płyty nie działały- wyskakiwał komunikat "doesn't support this platform- ( mam win 10), więc próbowałem zainstalować sterowniki ze strony producenta na win10, też bez skutku. Instalator prosił o podłączenie "USB2.0 high-speed HD Audio",  po czym mówi że takowy nie istnieje i zamyka instalator, a ja nie wiem o co chodzi, wszystko jest podłączone jak należy, :(

W końcu udało mi się zainstalować te z płyty pod win8 ( ze zgodnością z win8). Teraz działa wszystko, oprócz efektów Xear.

Kiedy spróbuję włączyć choć jeden, dźwięk od razu zniekształca się do jakiegoś burczenia i chrobotania- nie ważne czy podłączam słuchawki do gniazda przedniego (podłączonego do karty), czy do wejścia tylnego w samej karcie matce ( karty córki nie używam), nie wiem czego to wina- sterowników pod win8, a korzystam z win10, czy może kłucą się z efektami z Windows Media playera? Tu prosiłbym o pomoc.

Ale pomimo to już po paru przesłuchanych utworach jestem zachwycony, po prostu niebo w uszach :D

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Miło słyszeć, że udało się wszystko ładnie zainstalować, choć komunikat otrzymywał Pan dziwny - jakby od zupełnie innego układu niż SC808.

Karty przyznam nie miałem jeszcze okazji testować pod Windows 10, ale z tego co pamiętam producent układu dźwiękowego wypuścił sterowniki spokojnie pracujące pod tym systemem. Nie używam również niestety WMP - moim głównym odtwarzaczem jest Foobar. 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Udało mi się zainstalować sterowniki na windows 10, wystarczyło zainstalować je ze zgodnością z win 8. Teraz wszystko działa jak należy.

Na dodatek zacząłem korzystać z Foobar, nie spodziewałem się, że zwykła zmiana odtwarzacza może coś zmienić, a zmieniło się dużo, na lepsze. :) 

Po tym wszystkim stwierdzam, że dzięki wam w końcu otworzyły mi się uszy, usłyszałem brzmienia, o których nie miałem pojęcia, a wcześniej byłem po prostu głuchy. Dzięki za pomoc w wyborze słuchawek, a później kary dźwiękowej i za wszystkie rady,

szczególnie dziękuję EvilKillaruna. A innych czytających- gorąco polecam połączenie AKG k240 studio + AIM sc808 z LME49720+LM4562NA ;) .

Jeszcze tylko jedna sprawa. Muzyki słucham zwykle w formacie mp3 192kb/s i chyba nie jest to najlepiej. Jakie są lepsze formaty? Na pewno FLAC, ale skąd mogę wziąć muzykę w tym formacie, lub posłuchać online? I czy różnica rzeczywiście będzie duża?

Jeszcze raz dziękuję za wszystko.

Edited by Johnson
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Miło słyszeć, że sprzęt się spodobał. Być może będzie służył wiernie przez lata, a być może stanie się impulsem do jeszcze wyższych poziomów odsłuchowych.

Różnice niestety trzeba ocenić zawsze samemu. Ja różnicę między mp3 a 24-bitowym FLAC czuję od razu, ale przemawia przeze mnie osłuchanie i umiejętność zwrócenia uwagi na konkretne aspekty dźwięku. Wiele albumów ma swoje wydania cyfrowe, niektóre za opłatą, niektóre za darmo, zależnie też od gatunku. 24-bit FLAC można pobrać np. tutaj: http://www.abstraktreflections.net/releases/

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...