Jump to content

DAC pod AKG K240 do 500zł ~ aim sc808

Recommended Posts

Witam

Od Świąt korzystam z AKG K240 i jestem zachwycony, mimo że nie mam teoretycznie żadnego "godnego" źródła :P .

W tych sprawach jestem jeszcze mało doświadczony. I tu proszę was o pomoc.

Myślałem nad kupnem aim sc808 - tę kartę gorąco polecali mi na forum. Ale po chwili namysłu stwierdziłem, że lepszym

rozwiązaniem będzie DAC, bo muzyki będę mógł słuchać nie tylko przy komputerze, a DAC-a spokojnie można podłączyć

do komputera i tak samo dobrze (jak z kartą dźwiękową) grać jeszcze w gry z dobrą jakością dźwięku, czy jestem w błędzie?

Czy rzeczywiście lepiej zdecydować się na DAC-a zamiast karty dźwiękowej? Jeśli tak, to jakiego wybrać do AKG K240

i aby jego osiągi były porównywalne z aim sc808 ( nie przekraczając raczej 500 zł ) ?

Z góry dziękuję za pomoc ;).

Witam,

Na pokładzie AIMa również jest DAC, a dokładniej układ Wolfsona, model WM8741. Aby osiągnąć porównywalne efekty, musiałby Pan mieć urządzenie wyposażone w możliwość wymiany wzmacniaczy operacyjnych, ale w kwestiach czysto jakościowych, podobnej klasy sprzęt spotkałem najtaniej pod postacią Aune X1S, a co daje półkę ok. 1000 zł. Swoją drogą bardzo lubiłem osobiście to połączenie. W kwocie 500 zł niestety nie znajdzie Pan takiego urządzenia. Co do zapytania zawartego w treści tematu - nie jest Pan w błędzie.

Pozdrawiam.

W tym wypadku tak.

Alternatywy są wylistowane w jej recenzji, ale w przypadku operowania głównie na słuchawkach, nie widzę innych opcji w tej cenie, przynajmniej wg swojej własnej wiedzy. Jedynie używane STXy pierwszej generacji wchodzą w grę, ale tam Asus stosował niewymienny wzmacniacz Texas Instruments TPA6120A2, który ma swoją określoną, dosyć neutralną i suchą, manierę grania. 

Aktualnie istnieje możliwość skorzystania z okazji na nabycie tej karty taniej - dysponuję dwoma nadmiarowymi egzemplarzami potestowymi tego układu. Ofertę znajdzie Pan w tutejszym dziale komisowym w wątku przyklejonym.

Witam ponownie

Parę dni temu przyszła do mnie aim sc808 z wymienionymi opamp-ami na 2xLME49720 i 1xLM456NA.

Na początku miałem straszne problemy z instalacją sterowników, Te z płyty nie działały- wyskakiwał komunikat "doesn't support this platform- ( mam win 10), więc próbowałem zainstalować sterowniki ze strony producenta na win10, też bez skutku. Instalator prosił o podłączenie "USB2.0 high-speed HD Audio",  po czym mówi że takowy nie istnieje i zamyka instalator, a ja nie wiem o co chodzi, wszystko jest podłączone jak należy, :(

W końcu udało mi się zainstalować te z płyty pod win8 ( ze zgodnością z win8). Teraz działa wszystko, oprócz efektów Xear.

Kiedy spróbuję włączyć choć jeden, dźwięk od razu zniekształca się do jakiegoś burczenia i chrobotania- nie ważne czy podłączam słuchawki do gniazda przedniego (podłączonego do karty), czy do wejścia tylnego w samej karcie matce ( karty córki nie używam), nie wiem czego to wina- sterowników pod win8, a korzystam z win10, czy może kłucą się z efektami z Windows Media playera? Tu prosiłbym o pomoc.

Ale pomimo to już po paru przesłuchanych utworach jestem zachwycony, po prostu niebo w uszach :D

Witam,

Miło słyszeć, że udało się wszystko ładnie zainstalować, choć komunikat otrzymywał Pan dziwny - jakby od zupełnie innego układu niż SC808.

Karty przyznam nie miałem jeszcze okazji testować pod Windows 10, ale z tego co pamiętam producent układu dźwiękowego wypuścił sterowniki spokojnie pracujące pod tym systemem. Nie używam również niestety WMP - moim głównym odtwarzaczem jest Foobar. 

Pozdrawiam.

Cześć

Udało mi się zainstalować sterowniki na windows 10, wystarczyło zainstalować je ze zgodnością z win 8. Teraz wszystko działa jak należy.

Na dodatek zacząłem korzystać z Foobar, nie spodziewałem się, że zwykła zmiana odtwarzacza może coś zmienić, a zmieniło się dużo, na lepsze. :) 

Po tym wszystkim stwierdzam, że dzięki wam w końcu otworzyły mi się uszy, usłyszałem brzmienia, o których nie miałem pojęcia, a wcześniej byłem po prostu głuchy. Dzięki za pomoc w wyborze słuchawek, a później kary dźwiękowej i za wszystkie rady,

szczególnie dziękuję EvilKillaruna. A innych czytających- gorąco polecam połączenie AKG k240 studio + AIM sc808 z LME49720+LM4562NA ;) .

Jeszcze tylko jedna sprawa. Muzyki słucham zwykle w formacie mp3 192kb/s i chyba nie jest to najlepiej. Jakie są lepsze formaty? Na pewno FLAC, ale skąd mogę wziąć muzykę w tym formacie, lub posłuchać online? I czy różnica rzeczywiście będzie duża?

Jeszcze raz dziękuję za wszystko.

Edited by Johnson
  • Upvote 1

Miło słyszeć, że sprzęt się spodobał. Być może będzie służył wiernie przez lata, a być może stanie się impulsem do jeszcze wyższych poziomów odsłuchowych.

Różnice niestety trzeba ocenić zawsze samemu. Ja różnicę między mp3 a 24-bitowym FLAC czuję od razu, ale przemawia przeze mnie osłuchanie i umiejętność zwrócenia uwagi na konkretne aspekty dźwięku. Wiele albumów ma swoje wydania cyfrowe, niektóre za opłatą, niektóre za darmo, zależnie też od gatunku. 24-bit FLAC można pobrać np. tutaj: http://www.abstraktreflections.net/releases/

Pozdrawiam.