Jump to content

DAC do Beyerdynamic DT 770 PRO (80 Ohm) - 1000 PLN

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Chciałbym Was prosić o poradę w doborze DAC-a do słuchawek Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm. 

Na wstępie napiszę, że Beyery są moimi pierwszymi "lepszymi" słuchawkami - do tej pory nie miałem słuchawek, które warto byłoby tutaj wymieniać. Przy wyborze kierowałem się głównie opiniami w sieci oraz oczywiście ceną - niestety nie miałem możliwości odsłuchu przed zakupem, ponieważ wpłynął na to brak czasu oraz moje miejsce zamieszkania.

Ze względu na to, że słucham głównie muzyki elektronicznej wybrałem właśnie DT 770 PRO. Zastanawiałem się nad wersją 80 i 250 Ohm, ale wybrałem te pierwsze ponieważ używam głównie komputera do odsłuchu, a zamysł był taki, że słuchawki będę podpinał bezpośrednio do kompa. 

Przez pierwsze dni słuchawki miałem u mojej kobiety, podłączone do starej wieży Panasonica SA-AK 22. Powiem szczerze, że byłem zachwycony jakością dzwięku "puszczanego" z CD. Problem zaczął się kiedy podłączyłem słuchawki do laptopa. W jednym lapku mam Realteka HD Audio, w drugim jakąś inną integre. W obydwu przypadkach dzwięk jest tragiczny. Wysokie tony "kują" w uszy, a przy zejściu na niskie tony, mam wrażenie jakby coś "trzeszczało" lub rezonowało w słuchawce.

Kiedy słuchawki były podłączone do wieży, tak jak napisałem wyżej, dzwięk naprawdę mnie zachwycał. Zarówno na niskich jak i wysokich tonach słuchawki grały pięknie. Po podłączeniu do komputera cały czar prysnął i słuchawki grają tragicznie.

Dlatego chciałbym prosić o pomoc w doborze dobrego DAC-a. Mój budżet to około 1000 PLN, co nie znaczy, że muszę wydać całą kwotę. Tak jak napisałem nie jestem wyrafinowanym audiofilem i zależy mi po prostu na dobrym, ciepłym graniu.

Na postawie opinii w sieci oraz listy polecanych DAC-ów, wybrałem następujące pozycje:

-FIIO E10K 

-NUFORCE UDAC-3

-NUFORCE ICON

-CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC 100

-BERESFORD TC-7533

-AUNE X1

Z lampowych/hybrydowych:

-AUNE T1

-HIFIMAN EF-2A

-TAGA HARMONY HTA500/700 B

Z tego co wyczytałem, do DT-770 PRO lepiej wybrać DAC-a bez lampek, natomiast chciałbym wiedzieć czy zgadzacie się z tym oraz co wybralibyście z powyższej listy do tych słuchawek.

Tak jak pisałem, nie jestem audiofilem, zależy mi na ładnym, basowym, muzykalnym brzmieniu. Będę naprawdę wdzięczny za wszelkie porady - może ktoś z Was zaproponuje coś z poza listy? 

Pozdrawiam!

Edited by Lucky_luck_

Witam,

Generalnie do DT770 faktycznie decydowałbym się na rozwiązanie nielampowe lub przynajmniej hybrydowe. Wymienił Pan NuForce Icon - ale bez podania modelu. Wariantów tego urządzenia jest kilka i różnią się przeznaczeniem oraz funkcjonalnością, a także brzmieniem. W tej cenie osobiście trzymałbym się Aune X1S, jako najbardziej wyważonego i uniwersalnego, a także wyposażonego przyszłościowo.

Pozdrawiam.

Dziękuje za poradę. Poczytałem jeszcze troche opinii w sieci i zdecydowałem, ze dołożę do budżetu 500pln i za kwotę ok 1500 pln zakupie Nuforce Icon hd. Tym bardziej, ze w przyszłości planuje zakup słuchawek otwartych, a wg opinii w sieci Icon hd nie ma sobie równych w tej cenie. 

Pozdrawiam