Jump to content
konradw

Pytanie o smartphone + DAC + głośnik bluetooth

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy na fantastycznym forum! Niemniej jednak często korzystam z testów Pana Jakuba na audiofanatyku. Ale po tym cukrze przejdę do sedna :)

Zamierzam zakupić głośnik bluetooth Marshall Kilburn posiadający 3.5 mm Input. Czy podłączając przewodem 3,5mm do powyższego głośnika jakikolwiek DAC to zyskam sporo na jakości? Źródłem będzie smartphone. Podejrzewam, że zyskam sporo, ale chciałbym się upewnić czy dobrze rozumuję.
https://www.marshallheadphones.com/mh_uk_en/kilburn

Z góry dzięki za odpowiedź i poświęcony czas.

Pozdrawiam,
K

Jaki masz telefon?

-"Jakikolwiek DAC" nie 😛 można spotkać grające gorzej niż wysokiej klasy telefony.

Szczerze, to nie liczyłem na to, że ktoś mi odpowie ;)
Posiadam telefon Samsung S7 i chciałem podpiąć go przez BT do DAC (NUFORCE BTR-100), który byłby podpięty przewodem 3,5mm do Marshall'a Kilburn.

A swoją drogą, to poleciłbyś Kilburn'a? Nie jestem audiofilem (to chyba już wiecie) tylko szarym kowalskim, co jednak nie zamierza postawić sobie na komodzie JBL'a tylko stylowego Marshall'a ;)

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Zwróć uwagę na obsługiwane kodeki. Od Androida Oreo smartfony mają obsługę LDAC  - dzięki niemu idzie przesłać nawet bestratne formaty bez kompresji albo niemal bez kompresji. Już aptX HD da radę, ale LDAC to potencjał na przyszłość.
Z głośników BT to poza sprzętami Sony chyba mało jest z obsługą LDAC.

Ja bym proponował pójść w Shanlinga M0 - mały odtwarzacz z funkcją DAC BT. Opinie o jakości dźwięku taż ma bardzo pozytywne.

Czyli jednak DAC ma sens przy nawet dobrej klasy głośnikach, zgadza się? Bo chyba Marshall produkuje dobrą klasę?

Dzięki za Shalinga, poczytam.

Dobrej klasy DAC zazwyczaj ma sens. Ale sprzętów Marshalla nie znam - ichnie słuchawki są dosyć kiepskie wg mnie, w głośnikach Bluetooth Soundlinki od Bose i Harman Kardon cieszą się dobrą opinią.

cześć, czy udało Ci się znaleźć optymalną konfigurację pod Marshalla Kilburna i smartfona? Szukam dokładnie tego samego;)

Cześć, sorry za późną odpowiedź.

Obecnie używam Marshalla + Samsung S7. Zrezygnowałem z dodatkowych przetworników z powodu ograniczonego budżetu hehe.
Na moje amatorskie uszy póki co wystarcza. Może kiedyś pomyślę o wspomnianym Shanling M0.

Minus jest taki, że Kilburn jedynka nie obsługuje aptX, pytałem supportu. Kilburn 2 ma już obsługę aptX, ale jest brzydki jak noc :)