Jump to content

Pomoc w wyborze

Phsyren
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad wyborem słuchawek... Jestem osobą, która przesiaduje przy laptopie/stacjonarce nawet po 16 godzin ze względu na pracę jak i przyjemności. Poszukuje słuchawek nadających się do wszystkiego - muzyki, filmów czy gier. Zdecydowany byłem na Siberie 200 ze względu na mikrofon, gdyż niekiedy z niego korzystam (jednak jest to sprawa drugorzędna i zawsze można kupić osobno) a sama konstrukcja wydaje się bardzo wygodna w noszeniu. Niedawno znajomy zakupił Encore Rockmaster OE, które sobie zachwala, przez co nie jestem już taki pewny swojego wyboru...

Rozumiem, że ze względu na dźwięk polecane są EROE, jednak tak jak powiedziałem słuchawki te mają służyć także do gier typu FPS, gdzie efekty i głos kroków przeciwnika potrafi zmienić przebieg gry, ale także zwykłe MMORPG, gdzie pojawia się więcej muzyki. Równie ważnym dla mnie aspektem jest wyciszenie podczas pracy, oglądania filmów czy grania... chciałbym aby słuchawki przykrywały całe ucho ( wokółuszne/zamknięte ) i dopuszczały jak najmniejsze dźwięki z zewnątrz.

Cenę jaką sobie wyznaczyłem na zakup słuchawek to 300zł, jednak muszę dodać fakt, iż jak wspomniałem korzystam z laptopa, gdzie mam uszkodzony port dźwiękowy i obecnie korzystam z adaptera LogLinka za 35 zł... świadomy jestem, że przy zakupie dobrych słuchawek najlepiej byłoby zakupić jeszcze jakąś kartę dźwiękową, dlatego prosiłbym o pomoc w wyborze słuchawek (wymienionych powyżej lub innych, jeśli są), a także przy wyborze jakiejś karty dźwiękowej dla tych słuchawek (jednak nie chciałbym płacić za całość 400zł a max 330 zł)

Z góry dziękuje za pomoc i cenne rady

Witam,

Znajomy dobrze zachwala. Słuchawki bardziej wartościowe i trwalsze od Siberii. W grach bardzo możliwe, że doceni Pan głębię sceny, jaką oferują RMOE i nie będzie problemów z percepcją położenia. Jeśli szuka Pan modelu podobnego, ale z jak największą izolacją, jedyną Pana opcją będzie zrezygnowanie z układu dźwiękowego na tą chwilę i dołożenie do np. Reloopów SHP-1. To ten sam model co Brainwavz HM5, także recenzja będzie dla Pana tożsama w zakresie wniosków końcowych. Ze względu na wysoki czas przesiadywania przy komputerze, nie polecę Panu HD669 - będą za mocno cisnąć w głowę. 

Pozdrawiam.

Witam,

Dziękuję za odpowiedź i rady dotyczące zakupu. Muszę przyznać, że Reloop SHP-1 robi wrażenie, jednak zależy mi na jaknajszybszym zakupie. Zdecydowałem się więc zamówić RMOE i na czwartek powinny być... jeśli komuś to pomoże mogę opisać jakie wrażenie zrobiły na mnie te słuchawki pod względem wyżej wymienionych wymagań i czy warto je zakupić do takich "wszelakich" zastosowań

Pozdrawiam

Mogę powiedzieć tak... znajomy, który polecił mi RMOE posiadał wcześniej Siberie v2... Ogólnie mówił, że nie były takie złe, ale nie są zrobione z trwałego materiału przez co rozwaliły mu się (a sam osobiście wiem, że dba o sprzęt). Pytając go o porównanie wskazywał w kierunku RMOE niż Siberie, ze względu na lepszą jakość materiałów, dźwięku, wygodę i cenę (czyli chyba wszystko co decyduje o zakupie) a także, że nie ma problemu podczas gry w CS'ie z nimi, jednak mówił, że zakup Siberii nie jest też jakimś złym posunięciem. Ja osobiście zawsze miałem słuchawki gamingowe, więc sceptycznie podchodziłem do typowo muzycznych, ale teraz chętnie się przekonam a o wrażeniach napiszę tutaj.