Jump to content

AKG K550 Mk1 problem z lewą słuchawką


Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu zauważyłem pogorszenie się jakości dźwięku w lewej słuchawce AKG K550. Czasami dźwięk był ledwo słyszalny, a czasem było ok, ale wysokie i niskie częstotliwości powodowały trzeszczenie w lewej słuchawce. W poszukiwaniu problemu zdjąłem pady i odkryłem, że membrana na lewej słuchawce jest zdeformowana. Próbowałem rozebrać słuchawkę, ale głośnik jest prawdopodobnie przyklejony do obudowy na stałe. Dlatego mam pytanie, czy jest jakaś łatwa droga do naprawienia tego problemu? Ewentualnie czy zna ktoś jakiś serwis (preferencyjnie koło Wrocławia), który jest w stanie naprawić takie słuchawki?

Pozdrawiam,
Krzemien

Spoiler

membrana lewa.jpg
Lewa membrana

membrana prawa.jpg
Prawa membrana

 

 

Edited by Krzemien
Link to post
Share on other sites

Tak powinien wyglądać talerz od K550 MKI:

k550_mod_07.jpg

Brak osłon otworów zdradza ingerencję. Przetwornik zdradza natomiast fizyczne uszkodzenia powstałe w trakcie użytkowania. Albo coś było wtykane w otwory, albo słuchawki były użytkowane na bardzo dużych głośnościach, przez co membrana uderzała o maskownicę, albo sprzęt źródłowy powodował np. przy wyłączaniu duże skoki parametrów elektrycznych powodując gwałtowne wychylenie przetwornika poza zakres użyteczny. Uszkodzeniu uległ lewy, ponieważ w słuchawkach single-side jest to kanał dominujący. Raczej tylko kontakt z serwisem głównym, jeśli się nie mylę, to https://www.jbl.com.pl/kontakt.html

Link to post
Share on other sites

Jeśli dostać się do środka, być może udałoby się membranę jakoś naprostować, ale nigdy nie będzie miała ona kształtu wyjściowego i nie wiadomo, czy w ogóle to pomoże. Może wyjść tak, że tylko serwis i kupno jednego lub pary nowych driverów, o ile będzie to jakkolwiek opłacalne. 

Jedno jest dla mnie pewne: tego typu uszkodzenia same z siebie nie powstają. 

Link to post
Share on other sites

Ok, dziękuje bardzo za pomoc. Skontaktowałem się z serwisem AKG/JBL i napisali, że jedyną opcją jest serwis pogwarancyjny w Katowicach. Jak wrócę z urlopu to będę próbował je wysłać do naprawy (albo może czas na zmianę?).

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...