Jump to content

HDTracks blokada

Recommended Posts

Witam chciałbym kupić kilka piosenek ze strony HDTracks, problem jest taki że niektóre albumy/piosenki są u nas zablokowane w kraju. Ma ktoś jakąś instrukcję jak to obejść? Chyba, że ktoś posiada na swoim dysku piosenki w 24 bitach i chciałby je udostępnic, oczywiście za odpowiednią sumę złota :D

Tylko te 24-bitowe albumy na HDTracks niczym się nie różnią od płyt CD, które kupisz na każdym kroku - przynajmniej z tych zespołów, które wymieniasz.
Płyty kupisz taniej i samemu sobie do 24-bitowych plików zgrasz. No chyba że oszczędzasz miejsce na półkach. Masz Qobuz jako alternatywę.

Tak, jak doradził @bachankas - VPN w tym momencie jest najlepszym rozwiązaniem.

2 godziny temu, Plastikowa napisał:

Ma ktoś jakąś instrukcję jak to obejść?

Ja mogę Ci tylko udzielić instrukcji na obejście blokad na ototoy, ale tu również będzie potrzebny VPN. ;)

2 godziny temu, Plastikowa napisał:

Chyba, że ktoś posiada na swoim dysku piosenki w 24 bitach i chciałby je udostępnic, oczywiście za odpowiednią sumę złota :D

Wątpię, abym posiadał cokolwiek, czym byś się zainteresował. :E

1 godzinę temu, bachankas napisał:

Płyty kupisz taniej i samemu sobie do 24-bitowych plików zgrasz.

W takiej sytuacji będzie to 16-bitowe źródło przekonwertowane do 24-bit. Pliki wynikowe będą zajmować więcej miejsca, ale nic poza tym. :)

• 2 weeks later...

Trochę odkopię. W Qobuzie VPN nie pomaga, przy rejestracji przypisuje konto do kraju konkretnego, jak założyłem konto na gmailu i przypisało do UK wszystko hula.
Revolut działa, więc płatność w funtach szerlingach nie boli :)

• Like 1

Tak, w tej chwili bez VPN działa. Przy rejestracji też połączony nie byłem.
Z tego by wynikało, że najlepiej konto zakładać na francuski czy brytyjski adres mailowy, żeby mieć największe szanse działania.

Ale warto, biblioteka dużo ciekawsza niż HDTracks, no i można wielokrotnie pobierać - w HDTracks tylko raz i nara.

• 2 years later...
34 minuty temu, Noah napisał:

Qobuz 

Tylko nie wiem czy da się tam kupić normalnie. Bo o ile aplikacja działa bez VPN, to na stronie trzeba działać z VPN, a i tak pamiętam, że miałem problemy mimo VPN i nie zawsze łapało, a tu mowa jeszcze o kupowaniu.

Na polskę nie jest i da się to obejść przez VPN, ale nie wiem czy to działa również na płatności, bo VPN oszuka Qobuza i będzie można się zarejestrować itp,  bo sama aplikacja już nie wymaga VPN i tam nie ma problemu, lecz strona wymaga działania przez VPN w Polsce. Ale nie wiem czy to zadziała na płatności. Może żeby oszukać to przez jakiegoś revoluta i tam zrobić kartę w innej walucie, bo strzelam, ale pochodzenia karty bankowej nie ukryjemy, a kto wie, czy to ma znaczenie przy płaceniu w Qobuzie i czy wtedy nie wykryje, że nie jesteśmy w grupie zainteresowania Qobuza.

Swoją drogą ciekawe dlaczego Qobuz jeszcze nie wszedł na nasz rynek

5 minut temu, Nehero napisał:

Swoją drogą ciekawe dlaczego Qobuz jeszcze nie wszedł na nasz rynek

Pewnie z powodow finansowych . Qobuz to firma europejska , wiec raczej by nie mogli zrobic takiej ceny jak tidal . Musieliby wolac odpowiednik €19,99 , wiec raczej przy obecnej cenie Tidala w Polsce maly to ma sens 

Gadanie.

Roon jakoś nie miał problemu wejść z ofertą na rynek polski. I cenowo jest na poziomie Tidala w przeliczeniu.

Ja wiem, że to nie streaming Roon, ale jest to apka dla najbardziej wciągniętych audiofilów, którzy wchłonęłi się w to. Szczególnie, że subskrypcja dożywotnia to ponad 2k zł. A jednak weszli na rynek polski mimo, że jest konkurencja ze strony darmowych jak i tańszych odtwarzaczy

I to sporo tańszych, które kupuje się raz, a Roon to chyba albo 10 dolców miesięcznie, albo ileś tam jednorazowo 500 czy 600 dolców coś takiego.

Qobuz widocznie ma inne podejscie niz np Tidal , ktory to non stop rozdaje swoje abonamenty w gratisie na kilka miesiecy . Qobuz tego nie robi . To nie jest oferta dla szeroko pojetej masy .  

Ciakawe jaka role w tym wszystkim ma  ZAIKS . Moze to z nimi nie moga sie dogadac 

25 minut temu, Noah napisał:

To nie jest oferta dla szeroko pojetej masy . 

Tylko z drugiej strony Qobuz nie wyróżnia się niczym tak specjalnym ponad Tidala, żeby miał asa w rękawie i przez to usługa musiałaby być sporo droższa i żeby to było przeznaczone dla jakiegoś wąskiego grona. Bo gdy porównywałem ceny zagraniczne, to były dosyć zbliżone, więc dla typowego anglika to byłby wybór Tidal vs Qobuz.

No jedynie Qobuz ma tą swoją subskrypcje Sublime gdzie masz zniżki na zakup cyfrowych plików. Jedyny ewentualny plus i przewaga nad Tidalem.

Qobuz niby szczyci się tym, że ma prawdziwe Hi-Res a nie MQA, ale koniec drogi cyfrowo to i tak DSD, więc to ma małe znaczenie.

I to co pisałeś o wrażeniach Qobuza by potwierdzało inne opinie. MQA pewnie robione dla Amerykanów, którzy lubią cieplej i muzykalniej.

26 minut temu, Nehero napisał:

Tylko z drugiej strony Qobuz nie wyróżnia się niczym tak specjalnym ponad Tidala,

Mylisz sie . Widac , ze nie znasz oferty Qobuza . Oni maja "czyste" hi res do 24/192 . MQA to swietna sprawa dla odtwarzaczy przenosnych , 24/192 natomiast dla stacjonarnych sprzetow . Kazdy znajdzie cos dla siebie 

2 minuty temu, Noah napisał:

Widac , ze nie znasz oferty Qobuza

Znam i pisałem o tym linijkę niżej. Fakt może źle to ująłem jest to przewaga. Ale w Qobuzie jakoś trudniej mi się szuka muzyki do słuchania. Nie wiem dlaczego.

W sumie mam nowego DAC-a więc odświeżę sobie Qobuza :D

8 minut temu, Noah napisał:

"czyste"

To czyste czy "czyste" ? :D 

Qobuz ma jakiś kulawy algorytm lokalizacji bazujący na domenie meila. Z poczty WP.PL załapało mi UK i działa sklep, z Gmail złapało Polskę i nie działa. Polecam kombinować z mailami, bo oferta Qobuz w wielu wypadkach jest po prostu tańsza. 

Czasem wytwórnie wystawiają materiał na bandcamp, ale raczej mało, więc to lepiej zostawić sobie jako źródło nowych zespołów niż tych że stażem 30 lat. 

Dlatego napisalem , ze kazdy znajdzie cos dla siebie . Sam testowalem dlugo oba i wybralem tidal , ze wzgledu na wygode i funkcje radio utworu , ktorej qobuz nie ma . No i na koniec najwazniejsze , 24/192 qobuza ciagle mi sie cielo , za slaby internet mam widocznie . Z Tidalowskim MQA to nie wystepuje .