Jump to content
Sign in to follow this  
Pearson

kabel RCA i Jack - podłączenie wieży do PC

Recommended Posts

Forumowicze,

mam kartę dźwiękową w komputerze PC (obsługuje dźwięk 5.1) i chciałbym ją podłączyć do wieży YAMAHA PianoCraft e810. Wieża ma wejście AUX, czyli złącze powinno być RCA (czincze). Karta dźwiękowa ma natomiast wejścia na mini jacka. Pytanie mam następujące: RCA musi mieć 2 wtyki, a ile wtyków mam mieć druga strona kabla. Pytam dlatego, że w Internecie są też takie kable, które mają jeden wtyk jack. Intuicja mi podpowiada, że chyba powinny być 2 jacki (2 na 2). Czy warto kupić jakiś lepszy kabel, czy to nie ma znaczenia.

Z góry dziękuję za rady.
Robert 

W karcie dźwiękowej powinieneś mieć wyjście liniowe (line out), do którego można podłączyć kabel jack stereo. Taki przypadek jest najprostszy. Wtedy kupisz gotowy kabel jack-> rca stereo. Np.

https://www.mediaexpert.pl/przewody-audio/kabel-jack-3-5-mm-2x-cinch-hama-2-m,id-82087?gclid=CjwKCAjw1ZbaBRBUEiwA4VQCIQ2ZmblKQtw5yhnPS-2_VTLp0zJb_GgDaODxWJSeq7ZlgqDK08MySxoCiocQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CM_Z3NnDltwCFVdCGAodk_wFPA

Na śledziu od karty najpewniej masz napisane co jest co. Jak nie, to można w internecie znaleźć opis kolorów.

Jeśli masz tylko trzy gniazda, to będzie coś w tym stylu

1*iJTgzoQxW5qiALBxv8-HHA.jpeg

W przypadku większej ilości gniazd...

3477913500_1430751436.jpg

możesz podłączyć w miejsce głośników przednich jeśli nie ma wyraźnie opisanego line out.

Możesz nawet podłączyć jacka w miejsce słuchawek... ale parametry prądu są trochę inne i trzeba wyregulować głośność w komputerze. Do tego mogą pojawić się szumy.

• Like 1

@Tux Dzięki za odpowiedź. Czyli muszę kupić kabel, który z jednej strony ma złącze jack, a z drugiej strony  2 cinche? Czy warto kupić lepsze kable, czy te które wskazałeś (rozumiem, że to standardowe/budżetowe). 

Tak. Ten podany kabel to akurat przykład. Lepsze kable są bardziej solidne i mniej podatne na zakłócenia.

Np. ten może być jakkolwiek lepszy

https://sklep.rms.pl/kabel-polaczeniowy-jack-stereo-3-5mm-2xrca-digital-d-j2r15-1-5m

Są też dużo droższe i dużo lepsze, w cenach po kilka tysięcy, ale do zestawu integra + wieża spokojnie znajdziesz coś za parę dyszek.

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Mam kartę dźwiękową: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty

Ponieważ sterowniki do niej nie są dobre, więc na razie korzystam z karty zintegrowanej na płycie . Podobno moja płyta MSI Z270 M5 ma całkiem niezłą integrę. Piszą, że jest tam Realtek® ALC1220 Codec. Przy opisie dźwięku można kliknąć na + i poczytać o szczegółach. Zapewne dużo marketingowego bełkotu, ale taki ignorant jak ja nie ma z nim szans.  Pytanie, czy ten Sound Blaster jest lepszy?

P.S. Znalazłem też takie kable: https://allegro.pl/cordial-cfy-kabel-jack-3-5mm-2xrca-cinch-1-5m-i6830133162.html

W dniu 12.07.2018 o 08:44, Pearson napisał:

Pytanie, czy ten Sound Blaster jest lepszy?

Z nowym pytaniem proponowałbym założyć nowy wątek, jeśli naprawdę chcesz uzyskać odpowiedź.