Jump to content
Plastikowa

Konwertowanie muzyki z youtube.

Recommended Posts

Witam, tak wiem ściąganie muzyki jest nielegalne ale mam takie pytanie w tym temacie. Załóżmy, że słucham piosenki na YT w 1080p, piszę tak ponieważ nie wiem jaka jest to jakość dokładnie i używając konwertera ściągam ja na swój dysk niby w jakości FLAC. Z tego co się orientuję to ściągając tą sama piosenke w 320 kbs będzie ona zajmowała np. 5 MB a konwertując ja do FLAC ok 40 MB. Czy jest to faktycznie możliwe czy to taka bujda? Ja niby słuchając tej ściągniętej w FLAC odczuwam jakąś różnicę ale może sobie sam wkręcam. I jeszcze jedno pytanie czy jest jakiś program który by to zanotował na jakimś wykresie by to jakoś porównać czy faktycznie ta różnica będzie? Zdaję sobie sprawę, że moje pytania mogą być glupie ale może znajdzie się ktoś doświadczony kto podejmie się odpowiedzi. Pozdrawiam i jak zwykle z góry dziękuje za pomoc! 

Edited by Plastikowa

https://www.youtube.com/static?reload=9&gl=us&template=terms

https://www.techadvisor.co.uk/how-to/internet/is-it-legal-download-youtube-videos-3420353/

Co do pytania - jest to niemożliwe. Z mocno skompresowanego JPG też można zrobić BMP. Plik będzie znacznie większy, a zawierał tą samą jakość co pierwotny obrazek, po prostu zapisany surowo bit po bicie. Sens = zerowy. 

• Like 1

TL;DR: Nieopłacalne marnowanie miejsca na dysku. ;)

Chcę mi się czytać: Youtube podczas uploadu dokonuje przetwarzania materiału, na co również składa się kompresja ścieżek na format, który nadaje się do streamingu. Oznacza to, że konwersja audio również następuje. ;) Z reguły najlepsza możliwa ścieżka, to plik M4A w formie stratnej, przykład parametrów takiego pliku:

Format                      : MPEG-4
Format profile              : Base Media
Codec ID                    : isom (isom/iso2/mp41)
File size                   : 2.93 MiB
Duration                    : 3 min 13 s
Overall bit rate mode       : Constant
Overall bit rate            : 127 kb/s
Writing application         : Lavf57.56.101

Audio
ID                          : 1
Format                      : AAC
Format/Info                 : Advanced Audio Codec
Format profile              : LC
Codec ID                    : mp4a-40-2
Duration                    : 3 min 13 s
Bit rate mode               : Constant
Bit rate                    : 126 kb/s
Channel(s)                  : 2 channels
Channel positions           : Front: L R
Sampling rate               : 44.1 kHz
Frame rate                  : 43.066 FPS (1024 SPF)
Compression mode            : Lossy
Stream size                 : 2.90 MiB (99%)
Default                     : Yes
Alternate group             : 1

Na pytanie, czy warto konwertować, chyba dasz radę już sobie samemu odpowiedzieć. ;)

W dniu 7.07.2018 o 01:21, Plastikowa napisał:

czy jest jakiś program który by to zanotował na jakimś wykresie by to jakoś porównać czy faktycznie ta różnica będzie?

Jest, zwie się Spek. :) Prosty analizator widma akustycznego.
Tu np. masz spektrogram ścieżki z YT:

yt-audio_m4a.thumb.png.89d1594219f776f133c907ee42e9eaf0.png

Dla ogólnego rozeznania podpowiem, że

• MP3 320 kbps - max. 20 kHz,
  • Wyżej - >20 kHz.

Chociaż jest to bardzo ogólnikowe, a pod uwagę trzeba brać również kilka innych czynników, jak chociażby samo nagranie i jego realizację. ;)

Edited by daviox