Jump to content

Fiio Q1 + Creative Aurvana liv + recabling


Recommended Posts

Witam,

po prześledzeniu strony Audiofanatyk.pl prawie zdecydowałem się na zakup słuchawek Creative Aurvana liv wraz z usługą recablingu oraz wzmacniacza fiio Q1, jednakże nie wiem czy to dobra droga? Czy nie uzyska się lepszej jakości dźwięku przeznaczając cały budżet na lepszej klasy słuchawki? Czy może DAC/wzmacniacz dla tych słuchawek jest zbędny?

Słuchawki będą głownie podłączone jako DAC przez USB do laptopa (samsung NP905S3G-K02PL ) ze zintegrowaną kartą muzyczną, sporadycznie do Ipad-a 3, Sony Z5. Nie wiem czy ma to jakiś sens podłączanie ich do Ipada3 i z3 jako wzmacniacza czy Q1 można podpiąc jako DAC przez USB do smartphona?

Pytanie czy jeśli zdecyduję się na słuchawki AKG K550 to czy już będę zmuszony do zakupu wzmacniacza, co przekracza zaplanowany budżet?

Sprzęt ma być używany do słuchania różnego rodzaju muzyki, mój problem polega głównie na tym, że nie wiem czy nie robię jakiejś kompletniej bzdury chcąc kupić Q1 do Aurvany przy podanych wyżej źródłach?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :), chodzi głownie o to czy Q1 w moim przypadku potrzebny, k550 podane jako przykład słuchawek lepszej klasy. Wychodzi na to, że nie potrzebny. Podjarałem się na DAC głównie z powodu, że słuchając tego samego utworu na słuchawkach fabrycznych z telefonu Sony Z5 podłączonych do Z5, Ipoda 3 i Z3 można zaobserwować powalającą różnicę w jakości dźwięku, na korzyść Z5 i Ipoda 3. Mając do wyboru słuchanie z Z3 i  Ipoda 3 wolałem chodzić po domu z tabletem w plecaku :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...