Jump to content

[ROZWIĄZANE] Słuchawki pełnowymiarowe z szeroką sceną < 300 zł

Dizzytah
 Share

Recommended Posts

Witam.

Aktualnie posiadam kombinację FiiO E10k + Superlux HD 681 i mam niepohamowaną chęć na coś lepszego / wygodniejszego (zwłaszcza w upalne dni). Z polecanych słuchawek najbardziej przypadły mi do gustu Pioneer'y SE- A1000, są lekkie, budowa o otwartej konstrukcji (lepsza wentylacja) i pady wydają się zapewniać dobrą wentylację i komfort użytkowania. To na co zwracam uwagę to scena (a przynajmniej tak sądzę, gdyż prócz tych Superluxów nic ciekawszego nie miałem), chcę mieć wrażenie, że dźwięk wydobywa się z dobrych kolumn, gdzie moje ucho swobodnie rejestruje każdy detal. Problem polega na tym, iż nigdy nie posiadałem otwartych słuchawek a już szczególnie takich o płaskim brzmieniu, jakim w/w Pioneer'y się charakteryzują, dlatego też boje się wydawać taką sumę na coś, co może mi nie podpaść (nie są dostępne w Polsce za akceptowalną cenę z możliwością zwrotu). Tu przychodzi moja prośba, czy mógłby ktoś napisać, czy jest możliwość "spłaszczyć" dźwięk w HD 681 za pomocą korektora graficznego? 

PS. Pytanie na zaś - Czy te Pioneer'y dobrze by się zgrały z FiiO E10k?

Witam,

Oczywiście jest taka możliwość i każde słuchawki można w pewnym stopniu doprowadzić do liniowości. Kluczem jednak ku temu będzie odpowiednio szczegółowy korektor graficzny. Im bardziej nierówne pasmo mają słuchawki i mniej zakresów można wyregulować za pomocą EQ, tym gorszy efekt końcowy i dalszy od stanu zamierzonego.

Tak, dobrze by się zgrały jako na początek. Warto będzie też użyć przełącznika basowego w takiej konfiguracji.

Dziękuję za szybką odpowiedź.

A czy mógłbym Pana poprosić o konfigurację EQ dostępnego w Windows Media Player? - Może być "za wąski", jednakże posiadam tylko taki i wystarczy mi choćby namiastka "płaskości".

btw. Napisał Pan, że na początek - ma Pan na myśli, że jest on zbyt słaby / nie ta półka, czy że FiiO nadaje się bardziej do słuchawek o innej "barwie dźwiękowej"?

Niestety nie używam WMP. EQ musi Pan dostroić konkretnie pod swój słuch i posiadany model sprzętu oraz słuchawek, z których wychodzi całościowo jedna synergia. 

W pewnym sensie owszem jest nieco za słaby i nie ta półka, ale brzmieniowo nadaje się chociażby przez sprzętowe podbicie basu - to z nim A1000 mają największy problem. To słuchawki jasne i przestrzenne, dla niektórych aż za jasne i za mało basowe. E10K pozwala spokojnie się z nimi zapoznać i używać do czasu albo podjęcia decyzji za innym sprzętem źródłowym, albo słuchawkami. Ale też równie dobrze można przy nim zostać, jeśli efekty są zadowalające - o tym zdecydować może tylko Pan i nikt inny. Gdyby było inaczej, musiałby Pan wydać na sprzęt audio kilkanaście tysięcy, bo zawsze będzie "nie ta półka" :).

Co do FiiO, to tak mniej / więcej do jakiego pułapu cenowego słuchawek się on nadaje (zapewnienie 100% mozliwości danych słuchawek)? Kupiłem go stosunkowo niedawno i sądziłem, że ze słuchawkami <~400zł poradzi sobie bez problemów a jakość dźwięku będzie na tyle dobra, żeby nie wymieniać go na 2x droższy.

PS. Byłby Pan w stanie doradzić jakieś inne słuchawki < 350zł, które również błyszczały by sceną i były dostępne w sklepach? Pioneer'y są dostępne na allegro w dobrym stanie za ok. 250zł, ale ze względu na inny charakter brzmienia i brak możliwości zwrotu boje się je zakupić. Poza tym, jak wiele uda mi się za pomocą FiiO wycisnąć z tych Pioneer'ów?

Edited by Dizzytah

• 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...