Jump to content

słuchawki do 600zł

Komo
 Share

Recommended Posts

Witam!

Poszukuje Słuchawek do 600 zł pół otwarte lub zamknięte, wolałbym jednak były wokółuczne (posiadam spore uczy i głowę). Będą służyły w 80%do gier a w 20% do muzyki (metal blues punk). Posiadam Aim SC808. Wcześniej używałem AKG 240 Studio, ale były one zbyt  "suche". Chciałbym aby nowe brzmiały ciepło, a przynajmniej cieplej niż AKG 240, posiadały dobre pozycjonowanie, były wygodne ( Akg były bardzo wygodne i lekkie) i miały dobrą synergię z kartą dźwiękową. Zastanawiałem się nad AKG 550 i jestem ciekaw czy są inne słuchawki na które powinien zwrócić uwagę. Natomiast nie jestem zainteresowany w ogóle Brainwavz HM5 ze względu na ich dużą wagę.

Witam,

Moim zdaniem powinien Pan zainteresować się nie tel K550, co ich nowszą wersją MKII. Można też próbować szczęścia z używanymi K7XX, ale tu już trochę z nagięciem budżetu. Obie pary będą całkiem dobrze pasowały do SC808, z czego K7XX - najbardziej. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby szukać M220 PRO na fabrycznych nausznicach skórzanych - grają najprawdopodobniej dokładnie tak jak wystosowane zostały oczekiwania.

Witam,

Na forum mp3store nawiązała się dyskusja na ten temat. Trochę inaczej strojone przetworniki. Słuchawki cieplejsze i bardziej basowe od MKI, scena generalnie zachowana w takim samym rozmiarze. Czy faktycznie - cóż, tu już musiałbym sam sprzęt ten zrecenzować, aby móc potwierdzić powyższe opinie, ale analizując je na bazie posiadanej obecnie wiedzy, nie wychodzi mi z nich nieprawda.

Dziękuję za propozycje. Przejrzałem je i niestety muszę przeprosić że nie napisałem tego wcześniej ale 600 to mój limit maksymalny. I chciałbym się zapytać czy w tym przedziale są godniejsze uwagi słuchawki, Oraz spytać czy za 63 dolary kupię nowe MKII 220 Pro (znalazłem ofertę na amazonie).

@rottenbear100 Proszę uprzejmie.

@Komo Nic nie szkodzi, wszak decyzja zakupowa oraz budżetowa należy do Pana i ze swojej strony mogę najwyżej sugerować pewne rozwiązania przy pominięciu faktu, że moje własne słuchawki kosztowały znacznie więcej. To taka naturalna ciągota ku poleceniu czegoś lepszego, jeśli się wie jak ten sprzęt gra i co nabywca ma szansę zyskać.

One kosztowały chyba 69 czy 79 USD jako nowe z serwisu Massdrop. Możliwe, że na Amazonie ma miejsce odsprzedaż, ale czy jest to nowa sztuka - nie wiem. Wszystkie modele jakie mogę polecić znajdują się jednak w zestawieniu Polecane. M220 PRO osobiście uważam za bardzo dobre słuchawki o wysokim stopniu dopracowania oraz elastyczności, czego zresztą dałem wyraz dosyć dobitnie w ich recenzji.

@EvilKillaruna Dziękuję za dobre rady (wcześniej już korzystałem z tego forum, ale zapomniałem hasła i emaila). Zdecydowałem się trochę jeszcze dozbierać i kupić k550 MKII za twoją radą (k7xx  niestety za bardzo wykraczają poza mój budżet). ZA pewne znasz jak szybko spadaja wartości słuchawek. Więc mam pytanie czy i w jaki czasie powinna spaść ich cena.

Edited by Komo

Proszę uprzejmie.

Niestety nie jestem jasnowidzem, choć taka zdolność myślę bardzo by się ostatecznie mi w życiu przydała. Nie sposób jest przewidzieć zachowania rynkowego, toteż nie wiem czy cena spadnie, kiedy i za ile. Już przy pierwszej generacji taka tendencja była dla mnie niezrozumiała i jednocześnie dla mnie samego irytująca, jako że parę miesięcy wcześniej sam nabyłem swoje K550 za 850 zł. Także przykro mi, ale na to akurat pytanie odpowiedzieć nie mam możliwości.

Pozdrawiam.