Jump to content

Słuchawki + wzmacniacz do 1000zł

alchemik666
 Share

Recommended Posts

Witam interesują mnie słuchawki i wzmacniacz całość w granicach 1000zł. Słucham głownie muzyki klasycznej i opery, ale zdarzają się tez inne gatunki jak rock, hard rock czy popularny pop. Obecnie muzykę odtwarzam z komputera ze  zintegrowanej karty dźwiękowej(płyta główna średniej klasy) w związku z tym może zamiast wzmacniacza zainwestować w kartę muzyczną?

Witam,

Na początek skupmy się na słuchawkach. Jak na razie podałes zbyt mało informacji. Zachęcam więc do przeczytania: http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/

oraz: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Następnie do uzupełnienia brakujących informacji i podania modeli które cię zainteresuja.

Edited by brewamator
  • Upvote 1

Witam ponownie i dziękuję za wskazówki, dla laika wiele użytych w podanych przykładach określeń to abstrakcja, mam jednak nadzieję że używając prostszego bardziej zrozumiałego dla mnie języka uda się znaleźć to czego szukam.

Tak więc interesują mnie słuchawki w granicach 800zł zamknięte o dobrej izolacji od otoczenia tzn. reszty domowników ;-) bo  głównie w domu słucham muzyki. Gatunki to przede wszystkim muzyka klasyczna, lubię również tenorów nie stronie od rocka czy pop'u. Od słuchawek oczekuję... że poczuję się jak na koncercie czyli "poczuję" instrumenty smyczkowe i dęte co do muzyki klasycznej , soczysty głos tenora z towarzyszącą w tle muzyką, stonowane ale wyraźne basy w rock'u. Jak wcześniej wspomniałem muzykę odtwarzam z komputera w formacie flac  z uwagi na to, że posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową  myślałem o zainwestowaniu w Audio In Motion SC808, co do słuchawek myślałem o AKG K550 lub Beyerdynamic DT990PRO Edition 600.

Mam nadzieję że podane informację wystarczą aby skierować mnie we właściwą stronę pozdrawiam i z góry dziękuję.

Edited by alchemik666

Witam,

W kwestii lepszego zrozumienia polecam : http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

DT990 - Pro i Edition to dwie różne wersje. Obie wersje to słuchawki otwarte, duże i wygodne. Wymagany mocny wzmacniacz zwłaszcza do edition 600 Ohm

K550 - Zamknięte, bardzo duże muszle. Wygodne, Niezbyt dobrze izolują od dźwięków zewnętrznych. Zagrają praktycznie ze wszystkiego. 

Tak więc obie pary odpadają, jeśli wymagana jest dobra izolacja od otoczenia.

Warto moim zdaniem sprawdzić:

- Beyerdynamic DT150 

- Beyerdynamic DT770

- Brainwavz HM5