Jump to content

sprzęt pod Bayerdynamic Custom One Pro

Recommended Posts

Witam,

Od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem słuchawek Bayerdynamic Custom One pro. Jako iż poprzednio pytałem w innym dziale o słuchawki plus wzmacniacz, tym razem chciałbym dopasować już sprzęt konkretnie pod ten model słuchawek.

Zalecano mi kupno FiiO E10K, o którym też słyszałem wiele dobrego z innych źródeł, jednakże zastanawiam się czy jest on możliwie najlepszym wyjściem pod Custom One? Nie wiele wiem na temat wzmacniaczy słuchawkowych + DAC czy kart dźwiękowych, ani o tym co konkretnie je między sobą różni, stąd moje poniższe pytania:

1. Czy FiiO E10K, zapewni lepszy dźwięk niż karty dźwiękowe jak Asus Xonar U7 lub podobne?

2. Karta dźwiękowa może zawierać oprogramowanie, które pozwoli zmienić ustawienia equalizera oraz kilka bajerów typu słyszalność kroków czy wirtualne 7.1, Czy kupując wzmacniacz słuchawkowy + DAC dają też taką możliwość, czy jest to brzmienie "narzucone" przez dany sprzęt i niezmienne ?

3. Czy FiiO E10K nie będzie miał żadnych problemów z MacBookiem? (Namówiłem kumpla który kupił sobie ten sam model, ja korzystam z PC, on ma MacBook Pro)

4. Mój budżet na ten zakup niespodziewanie podskoczył do 500zł. Wiem że nie jest to wielka różnica, nie chce też dorzucać do sprzętu który nie będzie znacząco odbiegał od wymienionego przeze mnie wcześniej FiiO, ale pojawia się pytanie, czy nie warto dorzucić tych 150-200 zł do czegoś lepszego?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i poświęcony mi czas :)

Pozdrawiam!

Witam,

1. W tym konkretnym przypadku nie jest to oczywiste i obawiam się, że jednak U7 będzie bardziej dopasowany do COP - rzecz będzie rozbijała się o jaśniejszy i bardziej odchudzony przekaz U7, który lepiej skomponuje się z ciepłobasową naturą COPów.

2. Brzmienie jest już narzucone i nie można wpłynąć na nie programowo poza korektorami wbudowanymi w program do odtwarzania muzyki lub działającymi stale jako niezależne aplikacje w tle. Część DACów jednak umożliwia sprzętową korekcję dźwięku za pomocą wbudowanych dodatkowych układów (np. FiiO E06, E10K), prostych korektorów cyfrowych (np. E07K), elektronicznie sterowanych filtrów dźwiękowych (np. Aune X1S, Matrix Quattro II) lub wymiennych wzmacniaczy operacyjnych lub lamp elektronowych (np. Aune T1, NuForce DAC-80, Matrix M-Stage HPA-3B). W pewnym względzie zmiana jest również możliwa po stronie okablowania lub nadajnika wprowadzającego sygnał do DACa.

3. Niestety nie testowałem go w takim środowisku, ale nie sądzę, aby były z nim jakiekolwiek problemy. To bardzo popularny sprzęt, więc jeśli coś byłoby nie tak, już dawno moglibyśmy o tym myślę przeczytać na sieci.

4. Ze sprzętu zewnętrznego trudno coś zarekomendować w tym przedziale cenowym poza aktualnie wycofywanymi z produkcji Audiotrakami Prodigy Cube. Z kolei ze sprzętu wewnętrznego definitywnie SC808 będzie tu całościowo lepszym układem.

Pozdrawiam.