Jump to content
Sign in to follow this  
NuYam

Bardzo opłacalne słuchawki, satysfakcjnujące brzmienie. Bowers & Wilkins P7

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym tutaj przekazać moje przemyślenia o Bowers & Wilkins P7 Wireless

Bardzo opłacalne i satysfakcjonujące brzmienie. Wygoda, nie myślisz o kablu, przełączasz się pomiędzy komputerem i telefonem i ta sama jakość. Można zabrać na wyjazd. Super wygodne. Składane.Najważniejsz rzecz: wysoka przyjemność odsłuchów.

Słodycz w dźwięku. Bardzo fajny bas, mięciutki.Wysoka jakość dźwięku. Nie wnikasz w utwór, a skupiasz się na przyjemności. Mam iSine 10, DaC-80, Burson Soloista, Hap-200, Icon HDP, Szanlinga m1, Aune E1i T1, TEAC HA-P90SD, AKG K702, YAmaha Hp1, Hp3, ATH-2, Stax SR-5.

Szczerze polecam, bo można wydać, 15 razy więcej niż na słuchawki i nie znaleźć tej przyjemności którą daj P7  koniecznie z bluetooth.

Miłego Dnia.

• Like 1

Witam,

Szkoda że już nieprodukowane, a następcy, model PX, ponoć nie tak urokliwe i grające bardziej jak uproszczona wersja P9 Signature.

• Like 1

B&W P7W to bardzo udane słuchawki z bluetooth i w ogóle jedne z najlepszych zamkniętych jakie słuchałem. Głównie słucham po bluetooth, ale też podłączone przewodowo z Pioneerem XDP-100R, z którym tworzą świetną parę, czasem jeszcze Pioneer +Aune B1. Niezwykle przyjemnie słucha mi się na nich wszelakich wokali. Całościowo uniwersalne zresztą do różnej muzyki i detaliczne, ale nieostre. Nie męczą, nie powodują migreny przy dłuższych odsłuchach. Dodatkowo świetne wykonanie i piękny design. Mam wyjątkowo dwie pary, kupiłem drugie " na zapas".

Zastanawiam się także nad przyczyną  zaprzestania produkcji. Nie mają najnowszych funkcji ANC, nowszych kodeków aptX HD czy LDAC czy tak jak nowszy model B&W PX bajeru w postaci zatrzymywania muzyki po zdjęciu z głowy. Może po prostu  wypuszczenie nowego modelu jest powodem. PX słuchałem i mnie nie zachwyciły, to już inne brzmienie.

Czekam na dokanałowe Aune E1, które ponoć mają dużo wspólnego brzmieniowo z P7W.

Witam,

No szkoda, ale ja kupiłem używki za 750 zł na ebay, powystawowe, są otarcia i zarysowania, ale nie gra to dla mnie takiej roli. Potrzebowałem ze 3 dni, aby je zrozumieć i parę miesięcy już i nie mam żadnych zatrzeżeń

Aune E1 wygrywają tylko gabarytami, i jak dla mnie nie są do wszystkich gatunków, nie pokazują tak ładnie góry jak P7.

Trzeba też do nich dokupić odtwarzacz przenośny, no i  te kable na które trzeba uważać.

Ja już myślę tak aby kupić sobie coś grające w stylu Aune E1, ale na sinoziębności.

Pozrdrawiam.

Edited by NuYam
  • Like 1

A co wybrałbyś do detalicznego i jasnego tranzystora o mocy 2 watów   . rozważam   lcd 2 , x  oraz xc .  Wszystkie mieszczą się w budżecie  .jeżeli nie spełnią moich oczekiwań ,to pozostaje tylko jeden wybór LCD3 ..         Ma być ciekawie  .Piecyk  jest na początek  a docelowo będzie coś mocniejszego .

Serwus :). Nie jesteśmy forum grammarnazi, żeby robić awanturę o zwrot "witam". Bez przesady.

9 godzin temu, NuYam napisał:

Aune E1 wygrywają tylko gabarytami, i jak dla mnie nie są do wszystkich gatunków, nie pokazują tak ładnie góry jak P7.

Pytanie za 100 pkt - czy miała miejsce zabawa tipsami? Z E1 można wyciągnąć jeszcze trochę, niż wskazywałyby stockowe tipsy oraz pianki. Co do góry - to raczej oczywiste że nie będą w stanie zrównać się z P7W. Porównywałem je bezpośrednio, ale powinno na to wskazywać chociażby zróżnicowanie konstrukcji. 

8 godzin temu, pablo650 napisał:

A co wybrałbyś do detalicznego i jasnego tranzystora o mocy 2 watów   . rozważam   lcd 2 , x  oraz xc .  Wszystkie mieszczą się w budżecie  .jeżeli nie spełnią moich oczekiwań ,to pozostaje tylko jeden wybór LCD3 ..         Ma być ciekawie  .Piecyk  jest na początek  a docelowo będzie coś mocniejszego .

Pytanie do kogo jest to kierowane. Wszystkie 4 słuchawki mają swoje recenzje na blogu i de facto prócz XC każde powinny pasować. O "ciekawości" natomiast zdecyduje już finalnie słuchacz. 

• Thanks 1

To prawda że wszystkie są opisane   - ale liczyłem na jakiś dodatkowy trop lub bodziec który mnie skieruje w stronę jednego faworyta ,ale to byłoby zbyt proste.  Znalazłem sklep w Wrocku w klórym są wszyskie trzy modele i  biorę je na ucho . 

@pablo650 Dorzuciłbym do odsłuchów 2C. Nie skreślałbym ich, tylko dlatego że są tańsze. Z tego co pamiętam, z recki Evil'a, w strojeniu mają coś zarówno z 2 jak i X :)

11 godzin temu, NuYam napisał:

ale ja kupiłem używki za 750 zł na ebay, powystawowe, są otarcia i zarysowania, ale nie gra to dla mnie takiej roli.

To pogratulować, w tej cenie best buy. Ja też nie kupiłem w wyjściowej cenie (były przecież po 1799 zł) tylko już używane na gwarancji, a takie chodziły niedawno za 1050-1100 zł  (bez gwarancji już widziałem poniżej 1000 zł w bardzo dobrym stanie). 

Oczywiście, najważniejsze, że grają, kwestie estetyczne mają drugorzędne znaczenie. Z takimi używanymi i powystawowymi jednak trzeba uważać, bo nie zna się historii słuchawek i można trafić na awaryjne.

Ja na przykład z jednymi Bowersami miałem pecha. W opisie i na zdjęciach miały być w bardzo dobrym stanie, a dotarły lekko już poobijane, porysowane (swoją drogą delikatne są, mimo, że sama konstrukcja solidna) , ale to przeżyłem. Niestety po jakimś czasie ot tak po prostu przestały grać po bluetooth. Dobrze jednak, że była gwarancja, sprzedający też okazał się w końcu OK wykazując chęć pomocy i koniec końców dostałem wymianę na zupełnie już nowy egzemplarz, który na razie zostawiłem i traktuję jako zapasowy.

11 godzin temu, NuYam napisał:

Trzeba też do nich dokupić odtwarzacz przenośny, no i  te kable na które trzeba uważać.

Ja już myślę tak aby kupić sobie coś grające w stylu Aune E1, ale na sinoziębności.

Docierają właśnie do mnie dzisiaj E1, więc będę mógł się przekonać. Mógłbyś wyjaśnić "na sinoziębności"? 

10 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Z E1 można wyciągnąć jeszcze trochę, niż wskazywałyby stockowe tipsy oraz pianki.

Od razu już tu zapytam, jakie tipsy i pianki byłyby polecane do E1?

10 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Serwus :). Nie jesteśmy forum grammarnazi, żeby robić awanturę o zwrot "witam". Bez przesady.

Od słowa do słowa i zrobił się mały offtop z LCD w wątku, który miał być o P7W. :)  Też uważam, że kolega @prohakstrochę przesadza, nie powinniśmy być tu grammarnazi. Ja często widzę na przykład jakieś błędy ortograficzne, ale już nie reaguję, bo inaczej musiałbym offtopować w co drugim wątku. A nikt nie jest nieomylny.

BTW w samym temacie wątku powinno być chyba "Wireless" skoro posty dotyczą wersji bezprzewodowej, chociaż przewodowo to takie same słuchawki.

Pożądane są inne alternatywy dla Bowersów, nie tylko dokanałowe jak E1, zatem gdyby ktoś wiedział o takich, niech pisze!

Guest Mayster
6 minut temu, Bernie napisał:

To pogratulować, w tej cenie best buy. Ja też nie kupiłem w wyjściowej cenie (były przecież po 1799 zł) tylko już używane na gwarancji, a takie chodziły niedawno za 1050-1100 zł  (bez gwarancji już widziałem poniżej 1000 zł w bardzo dobrym stanie). 

Oczywiście, najważniejsze, że grają, kwestie estetyczne mają drugorzędne znaczenie. Z takimi używanymi i powystawowymi jednak trzeba uważać, bo nie zna się historii słuchawek i można trafić na awaryjne.

Ja na przykład z jednymi Bowersami miałem pecha. W opisie i na zdjęciach miały być w bardzo dobrym stanie, a dotarły lekko już poobijane, porysowane (swoją drogą delikatne są, mimo, że sama konstrukcja solidna) , ale to przeżyłem. Niestety po jakimś czasie ot tak po prostu przestały grać po bluetooth. Dobrze jednak, że była gwarancja, sprzedający też okazał się w końcu OK wykazując chęć pomocy i koniec końców dostałem wymianę na zupełnie już nowy egzemplarz, który na razie zostawiłem i traktuję jako zapasowy.

Docierają właśnie do mnie dzisiaj E1, więc będę mógł się przekonać. Mógłbyś wyjaśnić "na sinoziębności"? 

Od słowa do słowa i zrobił się mały offtop z LCD w wątku, który miał być o P7W. :)  Też uważam, że kolega @prohakstrochę przesadza, nie powinniśmy być tu grammarnazi. Ja często widzę na przykład jakieś błędy ortograficzne, ale już nie reaguję, bo inaczej musiałbym offtopować w co drugim wątku. A nikt nie jest nieomylny.

BTW w samym temacie wątku powinno być chyba "Wireless" skoro posty dotyczą wersji bezprzewodowej, chociaż przewodowo to takie same słuchawki.

Pożądane są inne alternatywy dla Bowersów, nie tylko dokanałowe jak E1, zatem gdyby ktoś wiedział o takich, niech pisze!

Bluetooth :D

Daj znać jak dotrą. Możesz wrzucić jakieś wrażenia w wątku o E1, może nawet sprzed i po wygrzaniu (jeśli masz chęć oczywiście): 

1 godzinę temu, Bernie napisał:

Nie nazywałbym dbałości językowej "grammarnazi". Wszak nie czepiam się literówek, przecinków itd. itp. Używanie "witam", w korespondencji mailowej czy to na forum jest po  prostu burackie. Chyba nikt z nas nie chce być postrzegany jako burak? ;)

1 godzinę temu, Mayster napisał:

Bluetooth :D

Daj znać jak dotrą. Możesz wrzucić jakieś wrażenia w wątku o E1, może nawet sprzed i po wygrzaniu (jeśli masz chęć oczywiście): 

Nie skojarzyłem. :) A faktycznie, nazwa bluetooth wzięła się nawet od Haralda Sinozębego. :)

Dzięki. E1 dotarły, jeszcze ich  nie słuchałem. Wrzucę potem jeszcze też w zakupowym i opiszę wrażenia oraz tutaj jak się mają do P7W moim uchem.

7 minut temu, prohaks napisał:

Nie nazywałbym dbałości językowej "grammarnazi". Wszak nie czepiam się literówek, przecinków itd. itp. 

To byłoby "ortonazi". :)

17 minut temu, prohaks napisał:

Używanie "witam", w korespondencji mailowej czy to na forum jest po  prostu burackie. Chyba nikt z nas nie chce być postrzegany jako burak? ;)

Nie twierdzę, że to jest eleganckie, ale znam przykłady większego buractwa. ;) 

Zgadzam sie z kolegami na temat P7 Wireless, sa to swietne sluchawki i skutecznie zastepuja tor stacjonarny bedac swietnym kompromisem. 

Osobiscie uwazam tez ze doskonale dogaduja sie z Shanlingiem M1 z ktorego plynacy dzwiek ma mniejsze nasycenie niskich tonow i jest mi to na reke, bo czasami mam wrazenie ze P7 jednak z tym przeginaja.

8 godzin temu, Bernie napisał:

Najlepsze :).

To tak naprawdę kwestia w którą stronę chcesz z nimi pójść. W zakresie silikonów dla mnie osobiście rewelacyjne są tipsy od NuForce NE770X. Niestety nie są one dostępne jako akcesorium. Jak wyglądają te tipsy możesz zobaczyć w recenzji np. Shanlinga M1. Ich sekret to bardzo duży otwór wyjściowy, przez co uzyskuję z nimi najlepszą scenę i największą otwartość. Substytuty należałoby po prostu dobierać z dostępnych pod ręką i na rynku słuchawek metodą prób i błędów.

W zakresie pianek masz do wyboru dwie opcje: Comply T500 (lub Tx jeśli masz duże problemy z woskowiną) albo Snab FT-3. Pierwsze dają najlepszą izolację i nacisk na średnicę. Drugie dają mocniejszy nacisk na skraje pasma. @bachankas zdecydował się na nie za moją namową i z tego co widziałem nie może się ich nachwalić, zarówno na E1, jak i P1. 

Na początek jednak spokojnie powinny wystarczyć akcesoria dostarczone wraz ze słuchawkami. Pianki znajdujące się w zestawie to chińska podróbka Comply o gorszej izolacji i właściwościach, ale potrafi rozwiązać problemy aplikacyjne, jeśli takowe wystąpią. W silikonach zaś od razu proponuję zmianę na wielkootworowe. Są trochę gorsze od tych z NE770X, ale trzymają się dzielnie dobrej strony brzmieniowej.

6 godzin temu, prohaks napisał:

Nie nazywałbym dbałości językowej "grammarnazi". Wszak nie czepiam się literówek, przecinków itd. itp. Używanie "witam", w korespondencji mailowej czy to na forum jest po  prostu burackie. Chyba nikt z nas nie chce być postrzegany jako burak? ;)

Nigdy bym nie odebrał tego za przejaw buractwa, a językowo raczej dosyć dobrze stoję z racji pisania ogromnych ilości treści. 

• Like 1

Snabów z E1 nie testowałem co prawda, ale plus dla nich, że nie tłamszą góry, więc z Aune może być naprawdę dobrze.

Dałbym sobie głowę uciąć, że pisałeś w CB na ten temat i testowałeś. Zresztą dobieraliśmy Ci je właśnie na bazie tejże pary słuchawek :)

52 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

W silikonach zaś od razu proponuję zmianę na wielkootworowe. Są trochę gorsze od tych z NE770X, ale trzymają się dzielnie dobrej strony brzmieniowej.

One już przyszły z założonymi wielkootworowymi silikonami. Zobaczę, w którą stronę będę chciał iść. Jak na razie to pierwsze minuty, ale wydaje się że mają więcej basu od P7W. :)

Jednak jest on bardzo przyjemny, więc nie chcę przedobrzyć. Tonalność miałeś rację, podobna, tak "na pierwszy rzut ucha" do Bowersów. Ale dopiero zaczynam wygrzewanie.

Comply nigdy za bardzo nie lubiłem, ale nie zaszkodzi kiedyś jeszcze spróbować.

48 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Dałbym sobie głowę uciąć, że pisałeś w CB na ten temat i testowałeś. Zresztą dobieraliśmy Ci je właśnie na bazie tejże pary słuchawek :)

Odkąd Snaby na P1 założyłem, to nie zdjąłem. Ale Ty testowałeś i pisałeś o tym :)
W każdym razie do E1 powinny się sprawdzić Snaby.

W dniu 5.06.2018 o 06:51, prohaks napisał:

@pablo650 Dorzuciłbym do odsłuchów 2C. Nie skreślałbym ich, tylko dlatego że są tańsze. Z tego co pamiętam, z recki Evil'a, w strojeniu mają coś zarówno z 2 jak i X :)

dzięki za dorzucenie C2 , na pewno ich nie skreślam .Miałem techniczną obsuwę z kompem - dlatego odpowiadam dopiero dzisiaj .