Jump to content

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do ~300 zł

krzysieksz
 Share

Recommended Posts

Cena: ~300 zł

Typ i zastosowanie: nauszne otwarte lub zamknięte, muzyka i gry z naciskiem na muzykę.

Docelowe źródło dźwięku: Karta dźwiękowa Asus Xonar DX lub Fiio E10k Olympus 2 (stawiam na Fiio)

Słuchane gatunki muzyczne oraz jakość utworów: dance, pop, polski rap w formacie M4A lub FLAC.

predyspozycje anatomiczne: nie mam szerokiej czy dużej głowy ani odstających uszu:D.

Wasz gust oraz brzmienie docelowe: basowe brzmienie, ciepłe, dynamiczne.

Dotychczasowe doświadczenia i wstępnie upatrzone modele: Sennheiser HD238P,  HD429s, HD461i.

Proszę o propozycje.

Edited by krzysieksz

Nikt się nie wypowie? Jestem zdecydowany na Sennheiser HD 238P i Fiio E10k Olympus 2, ale lepiej bym się poczuł, gdyby mnie ktoś obeznany w temacie poparł stwierdzeniem, że nie wyrzucam pieniędzy w błoto. Słuchawki te są co prawda otwarte, ale przekonały mnie kompaktową budową i zapewne lepszą jakością dźwięku niż zamkniete hd 449.

Trudno mi poetycko określić jakiego dźwięku oczekuję, zdam się na wasz gust pod te gatunki, które wymieniłem (głównie muzyka dance).

Ostatecznie padnie na Sennheiser HD 238P lub 215 II, z uwagi na kompaktowe rozmiary HD 238P, mógłbym używać ich z Iphonem 5, ale do PC pewnie lepsze są 215 II. Rozwieje ktoś moje wątpliwości ?...

Edited by krzysieksz

Przeglądałem ten model, ale naprawdę były by lepsze od SH HD 238P, które kosztują przeszło o połowę więcej? Podobają mi siè zresztą, mam tylko dylemat ponieważ te słuchawki są pod smartfona, a ja chciałbym podpiąć je pod coś lepszego jak Fiio e10k olympus 2. Rozważałem też karty wewnętrzne typu xonar DX, AIM sc808, ale doszedłem do wniosku, że lepszym wyborem będzie zewnętrzny Fiio. Tak więc, moje pytanie, czy pod taki sprzęt, lepiej wziąć słuchawki przenośne (hd238p) czy domowe (215 ii) ? Mój dylemat polega na tym, że dojeżdżam do pracy autobusem i lubię sobie posłuchać w tym czasie muzyki i fajnie byłoby nowy nabytek do tego celu wykorzystywać, a kompaktowe rozmiary pasują najbardziej w takim zastosowaniu. Korzystam z iPhone 5. O ile się nie mylę to pobierając muzykę z iTunes mam wbyór pomiędzy m4a a flac, ale nie mając odpowiedniego sprzętu nie zawracałem sobie tym głowy, chciałbym więc korzystać z jakości plików w formacie flac.

Edited by krzysieksz

Zaktualizowałem opis. Mam pytanie, czy wzmacniacz taki jak Fiio e10k olympus 2 nie uszkodzi smartfonowych słuchawek jak Sennheiser HD238P, czy HD461i? Chciałbym jeszcze się upewnić, czy Fiio E10k jest samowystarczalny, tzn. nie potrzebuje karty dźwiękowej, czy jednak tak? Mam zintegrowaną.

Edited by krzysieksz

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...