Jump to content

Recommended Posts

Witam. Zainspirowany artykułem o modyfikacji brzmienia Q701, zastanawiam się nad modem z wkładkami akustycznymi w K702. Chciałem zadać pytanie, odnośnie wkładek akustycznych robionych z flizeliny. Jakiego rodzaju flizeliny Pan używał? Okazuje się, że mam w domu dosyć spory zapas tej tkaniny, ale patrząc na zdjęcia dostępne w sieci, jest to chyba flizelina tapicerska, a widzę, że różni się ona od krawieckiej (przynajmniej tak wnioskuję z obserwacji). Ta którą mam stosowana jest np. przy sprzedaży laptopów, jako fabryczna osłona między zamkniętą pokrywą (ekran) a klawiaturą. Byłbym wdzięczny za odpowiedź. 

Moja próbka wygląda tak:  IMG_20160207_142646.thumb.jpg.7c7e627e42

Trudno powiedzieć, ale najprawdopodobniej właśnie krawieckiej. Podaną na zdjęciu również posiadam i różni się ona akustycznie od krawieckiej ze względu na perforację. Mimo wszystko skoro ma Pan taki materiał - warto go wypróbować tak czy inaczej. Możliwe, że będzie Pan bardzo zadowolony z efektów. 

• Upvote 1
  • 5 months later...

Mam związek z branżą ogrodniczą w której powyżej przedstawiona fizelina jest wykorzystywana. 

Różnią się one gramaturą, które w przypadku naszych produktów mają wartości:

-17g/m biała,

-50g/m czarna,  

-100g/m szara. 

A różnice akustyczne są najprawdopodobniej spowodowane zarówno perforacją jak i gramaturą. 

Ta powyżej to jest biała fizelina, ale o gramaturze 48g/m. 

Edited by Lemonsky
  • Upvote 1
  • 1 year later...

Odkopuję :) Jestem w posiadaniu AKG K701.

Czy to o taką fizelinę chodzi i o takiej gramaturze?

http://allegro.pl/wigofil-60g-m2-wloknina-flizelina-podbitka-1mb-i6614268628.html

A jeśli nie, to poprosiłbym o jakiś link, która będzie okej.

Druga sprawa: W prezentacji modów dla Q701, spod kapselka została wyjęta gąbka, której nie ma w K701 czy K702. Czy ma sens ją podkładać w moich słuchawkach czy zmiany są minimalne, bądź na minus? Chciałbym delikatnie złagodzić je na górze i ocieplić. 

Edited by adriano2510