Jump to content

Zakup słuchawek za 200 zł


Michael
 Share

Recommended Posts

Witam, planuję zakup wokółusznych słuchawek do 200 zł (mogę dołożyć ew. 50 zł jeśli będzie warto). Słuchawki mają być wyłącznie do użytku domowego, zazwyczaj słucham muzyki na microlab solo 6c, ale czasem wolę używać słuchawek, stąd chęć zakupu.

 

Poniżej podaje wytyczne jakimi się kieruję:

 

- mam kartę dźwiękową audiotrack HD2 advance DE, ale słucham muzyki także na telefonie/odtwarzaczu przenośnym;

 

- słucham różnych gatunków, ale głównie rocka, alternative, trochę popu, zawsze z gitarą, lubię jak są jeszcze inne instrumenty;

 

- słuchając muzyki lubię: czysty wokal, naturalne brzmienie instrumentów, dobrze odwzorowaną (naturalną) scenę muzyczną, szczegółowy dźwięk. Bas nie musi być szczególnie mocny, ale żeby był cały czas obecny i dobrze kontrolowany. Średnica powinna być muzykalna ze względu na wspomniane wyżej wokale.

 

- dobrze jakby były wygodne, do tej pory słuchałem na Sennheiserach HD201 i gniotły mnie w górną część małżowiny. Poza tym w ogóle nie miały basu, a dźwięk był płaski.

 

Myślałem o C.A.L.! albo jakich superluxach

Proszę o porady.

 

 

Edited by Michael
Link to comment
Share on other sites

Witam,

W podanym przez Pana opisie jedyne, co kompletnie do niego nie pasuje, to cena :). Najbardziej trafiałyby mi tu AKG K550 pierwszej generacji, ale musiałby Pan budżet de facto podwoić. Chyba jedyną szansą na spełnienie jeśli nie wszystkich, to przynajmniej większości Pana oczekiwań, będą znów Encore Rockmaster OE. Znów, ponieważ ostatnio dosyć często stają się one odpowiedzią na dylematy wyboru. 

Z alternatyw ma Pan u Superluxa właściwie już tylko HMC631, ale słuchawki te mogą okazać się dla Pana niewygodne. Ich modele muzykalne mają za duże wymagania na pakiet źródeł, jakimi Pan dysponuje, zaś pozostałe to najczęściej mniejsza bądź większa V-ka, również o oporze wyższym niż bezpieczne 32 Ohm. 

CALe są modelem nausznym. To dobra opcja, zwłaszcza po recablingu, ale wciąż najmniejsza rozmiarowo ze wszystkich słuchawek, o jakich tu mówimy.

Link to comment
Share on other sites

Po przeczytaniu recenzji  AKG K550  skłaniam się do ich nabycia. W końcu jest to zakup raz na kilka lat i nie chciałbym się zawieść. Jakie to są AKG K550 pierwszej generacji, to te dostępne w sklepach? Czy moja karta dźwiękowa będzie do nich odpowiednia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...