Jump to content

Recommended Posts

Zestaw informacji dotyczących podrobionych OPA muses. Problem podrabiania dotyczy całej rodziny opa muses: 01, 02, 8820, 8920...

• oryginał ma nadruk szarawy, matowy, lekko przeźroczysty;
  • podróbki mają biały nadruk;

• Oryginał ma lekko ścięte "n" (pierwszy człon litery 'm') u góry;
  • w podróbkach najczęściej jest zaokrąglone;

• Oryginał ma cienki i wyraźny odstęp pomiędzy nóżkami w literce "n",
  • w podróbkach zdarzają niedoskonałości w postaci kropek wchodzących do środka, dodatkowo odstęp jest wyraźnie większy

• "Włosy" muzy  w oryginale mają cieńszą szarą linię;
  • w podróbce są widocznie grubsze;

• Oryginał ma delikatniejsze wcięcie pomiędzy członami "m" u góry, na dodatek po prawej stronie tego wcięcia jest delikatniejsze wznoszenie się linii,

• W oryginale 3 cyfrowy numer partii jest lekko przesunięty względem prawej krawędzi 02 w lewą stronę, dodatkowo jest on równy (nie przechylone cyfry itd.);
  • podróbki mają wykrzywione cyfry i prawe krawędzie górnej liczby jak i dolnej są na równi;

• Nos muzy w oryginale jest mały oraz blisko czoła;
  • w podróbce jest za bardzo odsunięty względem czoła w podróbkach i jest lekko szpiczasty;

• Obudowa oryginału ma lekko chropowaty gęsty mat;
  • niektóre podróbki błyszczą się;

• Podróbki mają tendencję to krzywo nałożonego loga - prawie wszystkie logo mają za bardzo odsunięte w prawą stronę;

• Widać różnicę w nóżkach, oryginały mają lepiej wycięte, oraz oryginał ma je miększe

fake vs oryginał

3582xjshzqpu.jpg

poniżej fake
po zastanowieniu muszę stwierdzić, iż jest to oryginał.
Widać to po:
- cyfrze "2" posiada brzuszek u podstawy,
- ścięciu nad "n",
- ścięciu spodu dolnego włosa,
- "0" posiada pionowe ścianki (a nie wybrzuszone na zewnątrz),
- lekko szary kolor nadruku,
- itd
315k2f4vtkim.jpg

poniżej fake Muses8820,
kupiłem go na aukcji allegro, celem porównania z oryginałem
Widać to po:
- mocno białym kolorze nadruku
- krój czcionki jest całkowicie inny jak w oryginale
cam00212mlkls0ust20xkkk.jpg

Jeśli chodzi o op-amp'a bazę - do podrabiania, to są to OPA bardzo tanie,które swoimi parametrami szału nie robią, np coś w cenie TL072.
Są odpowiednie mikro zakłady w Azji co za niewielkie pieniądze ścierają pierwotną warstwę nadruku i przykładowo takiego TL072 przemalują lub wypalą odpowiednie oznaczenia laserem.
Skutkiem ubocznym takich zabiegów jest gładka, śliska powierzchnia grzbietowa takiego OPA.

Edited by Blondie
  • 1 year later...

Dodatek do poprzedniego postu.
Poniżej infografika napisów wydrukowanych na op-amp serii "Muses:

musesfaszywyj1uox.jpg

Infografika dotycząca logo op-amp muses serii 01, 02
Po lewej ORYGINAŁ, po prawej PODRÓBKA:

1rhkdt.jpg

29tkqd.jpg

3u9j6w.jpg

473jd5.jpg

5o4jj7.jpg

6ouk8a.jpg

71zjn2.jpg

8lwkyd.jpg

99djos.jpg

11jvkkz.jpg

Tak na marginesie i trochę żartobliwie.
Podrobione logo op-amp serii "Muses" bardziej przypomina moai z Wyspy Wielkanocnej z doczepionymi dredami, niż stylizowaną kobietę-muzę z rozwianymi włosami.

moai2p0jzi.jpg

Edited by Blondie
  • 7 months later...

To część moich Muses, mam podejrzenia dźwiękowe ,że nie są ok.

20180114_121912_HDR.jpg

Źródło ? Większość ELMAG  (Allegro) no i samo Allegro.

Wstawiłem do wzmacniacza słuchawkowego Gustarda H10 na wyjściu dwa Muses 01, dźwięk jakiś zmulony, mętny - konsternacja ,porównuje do Schiita Lyr różnica klasy na korzyść Lyra, aż mi się nie chciało wierzyć .
Zmieniłem opamy Muses 01 na OPA21111 i dźwięk wróciłem Gustard H10 odżył.
To samo w preampie Hattora ,też zamiast OPA2134 wsadziłem Muses 01 i efekt jak wyżej ,szybko wróciłem do opamów 2134.

Swoją drogą mówimy o podróbkach typu ,ktoś kupił opama za 2zł i sfabrykował - odbił napis, ale jeśli to zrobi Chińska firma z minimalnym potencjałem to napis będzie identyczny ,nie do rozpoznania i może rozpowszechniać masowo w nieświadomych sklepach.

Przykład kupiłem na Allegro klona noża amerykańskiej firmy - wykonany perfekcyjnie - dokładniej od oryginału z USA ;-)

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
Dnia 11.03.2018 o 22:20, tepeer napisał:

Na Allegro jest jeszcze Auden - czy ktoś miał z nimi podobne doświadczenia, czy jednak można Auden zaufać?

Kupuję od niego różne opampy i jestem zadowolony. Zarówno Muses 8820 jaki Muses02 są zgodne z opisem Blondiego. Elmag raczej nie wciska podróbek. To, że u AdamL nie zagrał, niczego nie oznacza. W jego aplikacji mógł nie pasować, ponadto nie uważam go za wybitny opamp. W moim CD na wyjściach analogowych RCA niczego szczególnego nie zaprezentował. Lepiej zagrał OPA627. Ja szukam opampów, które zagrają przestrzennie zarówno szeroko i głęboko. Jak mi opamp kreuje dźwięk bliżej wnętrza głowy to nie ma racji bytu :) 

Patrząc na ceny u Auden i Elmag, prawdopodobnie sami nie są pewni czy miejsce, skąd biorą te konkretne układy, jest faktycznie sprawdzone. Poza tym podróbka podróbce nierówna. Są gorsze podróbki i lepsze podróbki, ale nadal podróbki. Dlatego MUSES to tak ryzykowny interes. Miałem jeszcze to szczęście, że zachowały mi się dwa układy w pełni oryginalne. Żałuję że trzeci sprzedałem swego czasu. Również kupowałbym dziś tylko i wyłącznie w Mouserze.

EDIT: sprawdziłem i układ MUSES8820 jest oferowany tylko jako non-stock, a więc z koniecznością zamawiania partii układów metodą on-demand. Średni czas wytwarzania to 12 tygodni przy minimalnym pakiecie 100 sztuk. W Mouserze minimalne zamówienie obejmuje 1000 sztuk.

• 2 years later...

Siema, odkopuję temat.
Mój kupiony muses02:

https://zapodaj.net/23f90a973408b.jpg.html
https://zapodaj.net/be2ebb030f5d0.jpg.html
https://zapodaj.net/a4a5bcf60d7ca.jpg.html
https://zapodaj.net/26ded2e5f7d04.jpg.html
https://zapodaj.net/a96ba0b7fd549.jpg.html

Końcówki jak widać zaokrąglone włosów, ale coś mi gość mówił że mogą takie być, a reszta jest ok z tego co widzę. Jak naprawdę powinien wyglądać muses02?

I dlatego czasami strach kupować te kości :). Ale na oko wyglądają w porządku. Sam szykowałem się do zakupu weryfikacyjnego tych kości, ale uznałem że nie będę ryzykował, bo aukcje bardzo rzadko prezentowały faktycznie oferowany układ. Wolałbym już wrócić do jakichś sprawdzonych kości typu V5i, albo tak jak pisałem 2 lata temu spróbowałbym w Mouserze. Może niepotrzebnie, może przesadna ostrożność (sam kupiłeś na 99% oryginały zdaje się więc jest to możliwe), ale tu już każdy sam musi decydować. Niektórzy strasznie chwalą 02, niektórzy strasznie jadą, ale może właśnie wynika to z faktu że ktoś trafił na podrobioną serię dawno temu i fama poszła w świat.