Jump to content

Muzyka klasyczna a słuchawki przenośne,

Wene
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

od jakiegoś czasu staram się uzupełnić braki w moim wyposażeniu dźwiękowym i za każdym razem kiedy potrzebuję pomocy decyduję się na przejrzenie artykułów/ recenzji na tutejszej stronie. Nie jestem zbytnio obeznany w tych
tematach , ale przejrzystość jaką charakteryzują się tutejsze wpisy jest duża co ułatwia mi sprawę przy zakupie słuchawek. Tym razem pomyślałem, że poproszę o pomoc, gdyż jako lajkonik w tych sprawach wolałbym polecić się bardziej doświadczonych osób.

Tak więc, poszukuję słuchawek przenośnych, gdzie za bazę muzyczną będzie robił mój smartphone. Muzyka jakiej słucham to w 65% muzyka klasyczna, szczególnie pianino/fortepian i skrzypce, jednak goszczą u mnie również inne instrumenty czy symfonie, więc zgaduję, że brzmienie powinno być czyste. Pozostałe 35% to jakiś rock, czy może jakaś muzyka popularna oraz covery w różnorodnej postaci. Słuchawek będę używać i w cichych miejscach i w głośnych. Wygoda to spory plus. Górny próg cenowy to 100 Polskich Złotych. Świadom jestem, że takie wymagania mogą nie być spełnione w 100%, ale zarys moich oczekiwań może pomóc, przynajmniej mam taką nadzieję.

Z góry dziękuję za pomoc, gorąco pozdrawiam

Wene ^_^.

Witam,

Pozwoliłem sobie dosunąć tekst do lewej, aby móc go łatwiej przeczytać.

Wie Pan, za 100 zł wygodne słuchawki do muzyki klasycznej o czystym brzmieniu to naprawdę karkołomne przedsięwzięcie :). Obawiam się, że bez dopłaty się nie obejdzie, albo też zmiany formatu docelowego słuchawek z kompaktów na dokanałówki lub douszne. Klasyki mimo wszystko dobrze mi się słuchało na nieizolujących KOSS Porta PRO oraz starych AKG K420. Z dousznych chyba tylko VE MONK są realną opcją, zaś z dokanałowych raczej stosunkowo neutralne Brainwavz Delta.

Pozdrawiam.

Nic się nie stało.

Zdaje sobie sprawę, ale nie szukam czegoś wybitnie dobrego gdyż posiadam już domowy sprzęt do słuchania muzyki. Brainwaxz Delta wyglądają dosyć ciekawie, ale jakie słuchawki można by było dostać z wyższej półki cenowej  o ile droższe?

Edited by Wene

O tyle, na ile Pana stać i jakie np. znajdzie Pan w Polecanych słuchawkach. Zależy o jak dużo wyższej półce cenowej mówimy. Dla mnie osobiście wyższa półka cenowa to np. z dokanałowych rozwiązań Grado GR10 lub Etymotic ER4S, ale też trudno dostępne w kraju ThinkSound MS01. Gdy dystrybuował je Audiomagic, były za 500 zł. Trochę od nich niżej są RE400, zaś jeśli smartfon posiada equalizer, można byłoby spróbować zaryzykować i szukać JVC HA-KX100 i ściągać im nadmiar basu, tudzież góry, gdyż grają przestrzenną V-ką. Pod muzykę rockową i popularną widziałbym zaś Brainwavz M3. Opcji jest więc jak widać sporo.

• 9 months later...

Dzień dobry. Ja także poszukuję słuchawek o powyższym profilu.

Także dodam tylko, że często słucham na YouTube audycji politycznych czyli słuchawek dobrze oddających ludzki głos.

Różnie się od interkulora tylko odrobinę zasobniejszym portfelem: tj. Do 300 PLN.

Ps.

Długość kabla też ma znaczenie ( wtedy i w domu przy PC) ABY nie drażnić sąsiadów