Jump to content
Sign in to follow this  
saudio

Ifi audio

Recommended Posts

Ja już się gubię jak mam zmienić input, strach by był przy tylu przyciskach i przełącznikach. No ale czekamy na opinię jak toto brzmi 😉

A ja dalej nie rozumiem tutaj ich toku rozumowania. Przydałby się DAC, aby zrobić stack razem z icanem pro i teraz klient jak kupi produkt to nie będzie używał dużej części tego urządzenia. Czyli ten idsd to tak bardziej skierowany jest do użytkowników, którzy nie mają icana :D.

10 godzin temu, Compton napisał:

Udało Ci się wypożyczyć iDSD PRO?

Tak, ale niestety nie był dużo używany, więc się dopiero grzeje. 

1 minutę temu, saudio napisał:

Tak, ale niestety nie był dużo używany, więc się dopiero grzeje. 

No to czekam na wrażenia odsłuchowe.  :)

9 minut temu, Compton napisał:

No to czekam na wrażenia odsłuchowe.  :)

Jedno co mogę powiedzieć to jest to kombajn samowystarczalny, niestety dysk mi nie zadziałał, muszę poszukać pendriva i karty, ale Tidal działa spoko wejścia cyfrowe też.

Tylko męczące jest przełączanie filtrów, konwersji, trybów .... jak tu słuchać, na razie tran brzmi lepiej od lampy ale może lampki potrzebują czasu, do tego wybieram konwersję DSD1024 lub bez, bez filtra czyli bit perfect lub transient alignet. Nie dam rady wszystkiego sprawdzić, bo jeszcze chciałem pokonfigurować sieciowo itd. dobrze że nie mam zegarów bo ..... 

• Like 2

W dniu 21.07.2018 o 10:56, saudio napisał:

Jedno co mogę powiedzieć to jest to kombajn samowystarczalny, niestety dysk mi nie zadziałał, muszę poszukać pendriva i karty, ale Tidal działa spoko wejścia cyfrowe też.

Tylko męczące jest przełączanie filtrów, konwersji, trybów .... jak tu słuchać, na razie tran brzmi lepiej od lampy ale może lampki potrzebują czasu, do tego wybieram konwersję DSD1024 lub bez, bez filtra czyli bit perfect lub transient alignet. Nie dam rady wszystkiego sprawdzić, bo jeszcze chciałem pokonfigurować sieciowo itd. dobrze że nie mam zegarów bo ..... 

Zamien lampki z ich podstawowych za 20 dolcow za pare na cos na poziomie (Buggle boy np) i sadze ze tryb lampowy bedzie wygladal zupelnie inaczej. Niestety to sa takie oszczednosci producentow na lampach przy wzmacniaczach hybrydowych (schiit tez daje lampe atrape) a to lampa robi jakosc w trybie lampowym.

IMG_20180815_084233.thumb.jpg.0bd01008d9c3cbcc2df1b11dafb002d9.jpg

Trochę już posłuchałem więc mogę opisać wrażenia z używana ICana Pro. Cóż sprzęt można określić jako "Mały ale wariat", nie wiem jak udało się ludziom z iFi upakować taką moc i jakość dźwięku do takiego maleństwa. Bardzo podoba mi się SQ, gitary nigdy nie były tak soczyste, przekazuje bardzo dużą ilość szczegółów ale w sposób nie męczący co bardzo rzadkie. Dynamika zrywa beret, holografia bardzo dobra, chyba najlepszy bas jaki słyszałem, szczegółowa góra ale nie męcząca, średnicę uważam za referencyjną. Eleary równie dobrze grają z trybu SS, jak i z lampy (choć z Tube+ wyraźnie gorzej). XBass jest obecnie dla mnie nieprzydatny ale 3D ciekawie się sprawdza na pozycji 60/30+.

Na +

Świetne SQ

Ogromna moc zdolna napędzić chyba każde słuchawki na świecie

Ilość wejść i wyjść

XBass i 3D

Ładny i stylowy wygląd, kompaktowe rozmiary

Na -

Mocno się grzeje niezależnie od trybu pracy

Trudność w wymianie lamp

Żeby pokazał pełnie możliwości reszta toru musi być na podobnym poziomie

Edited by vonBaron

Gałkę można dokręcić, małym imbusem, rozluźnia się bo ciężko chodzi przez doczepiony silniczek, no i w transporcie mogła się przesunąć.

Edited by saudio
  • Thanks 1

Doszły lampki od @ysis, holenderskie 6DJ8, niestety nie jestem w stanie wyjąć stockowych, siedzą tak że nawet nie drgną a boję się pękną pod większym naciskiem. Szukałem w internecie czy ktoś był w stanie wymienić lampy i nic nie znalazłem:(

IMG_20180819_115757.thumb.jpg.867960da2d8a4f9a23827d7a77bda117.jpg

Edited by vonBaron

A ogólnie ten wzmak przyjmuje te lampy i można wymieniać? Bo ja coś chyba kiedyś czytałem, że ifi wtedy nie uznaje gwarancji.

1/ Tak jak w kazdym urzadzeniu na gwarancji. Jezeli cos wymienisz to tracisz gwarancje.Teraz wzmacniacz za mala fortune ktory dziala na lampach GE premium za 25 dolcow (sprzedawane za 100 dolcow pod logiem ifi) to bardzo ogranicza sam wzmacniacz.  Ta sama historia ze wszystkimi wzmacniaczami lampowymi hybrydowymi, lampy sa do wymiany ale ifi bardzo to utrudnila w swoim wzmacu i nawet ja ktory zmienial chyba ze 200 razy lampy nie zrobilem wymiany na egzemplarzu ktory mialem na wypozyczenie od sklepu.

Roznica jakosciowa na wzmacniaczach hybrydowych na ktorych to zrobilem jest ogromna.

2/ kazde lampy danego typu sa wymienialne na inny lampy tego samego typu. Trzeba uwazac na ewentualna podstawke dedykowana jezeli jest. W ifi jest to niestety  maksymalnie utrudione.

Edited by ysis

Udało mi się wymienić lampki ale niestety ICan ich nie przyjmuje :(

Musiałbym przetestować jeszcze jedną parę lamp bo możliwe że iFi zablokowało możliwość ich wymiany.

Ale jest nie potrzebny, wchodzą bez problemu, tylko ICan się nie załącza z nimi.

Wróciłem do 5670 i wszystko ok.

Ale te adaptery są na stałe przylutowane w ICanie, może to przez nie inne nie chcą działać.

Napisze do iFi jakie lampy działają z ich wzmacniaczem.

Dostaniesz odpowiedź, że 5670 są najlepsze. Rozmiar podstawki jest ten sam, ale chyba wyprowadzenia są inne w innych typach, co masz jako zamiennik.

https://www.audiocircle.com/index.php?topic=148150.0

Edit, a 6DJ8, to nie mogło zagrać zupełnie inne wyprowadzenia. No i masz szczęście że to jeszcze gra, ale chyba odwrotnie 5670 za 6dj8, spalił byś zasilacz, chyba że ma zabezpieczenie zwarciowe na wysokim napięciu.

Edited by saudio

https://www.computeraudiophile.com/forums/topic/29627-ifi-audio-ican-pro-qampa/ - masz w 3/3 na dole strony.

Pro nie ma adapteru, jest to zwykłe gniazdo przystosowane pod 5670. ECC88 nie pasuje stockowo. Inne lampy z rodziny 5670 powinny.

https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_5670.html - czyli 2C51 czy 396A powinny zagrać.

Aby podłączyć ECC88 potrzebujesz taki adapter chyba [link]. Czy ma to sens? Jakbym chciał rollować ecc88 to bym sobie kupił hybrydę albo wzmak w pełni lampowy właśnie na tych lampach. W icanie chyba nie o to chodzi.

• Thanks 1