Jump to content
Sign in to follow this  
saudio

Ifi audio

Recommended Posts

Produktów nie znam i za bardzo nie przemawiają do mnie, ale Thorsten Loesch zna się na rzeczy i zostawił kupę wiedzy na różnych forach. Szkoda, że nie wykorzystują tego do końca, a upychają milion pomysłów w jeden produkt.

iCANa pro bym chętnie posłuchał domowo, bo na ASV na kilku słuchawkach prezentował się interesująco. 

Tylko pamiętaj, że musisz mieć wiadro firmowych ulepszaczy i specjalny komputer ze specjalnym odtwarzaczem, bo inaczej nie poczujesz audiofilskości i ogólnie odsłuchy wykonasz nieprawidłowo :). Choć posłuchać sam bym posłuchał, oczywiście wcześniej pokornie spełniając wszelkie obostrzenia.

Przepraszam za tą szyderę, ale za każdym razem gdy widzę iFi, przypomina mi się ten cudowny komentarz spod jego recenzji. Dowód na to jak łatwo można głupim marketingo-bełkotem podważyć powagę danej marki.

Na żółtaku piszą, że IDSD Pro wraz z ICAN Pro brzmi świetnie, w wideorecenzji zaś, że są to subtelne zmiany. Znowu jak to w audio, każdy słyszy inaczej.

Z opinii i recenzji jakie czytam o tym urządzeniu wychodzi na to, że w trybie lampowym gra on podobnie do ITUBE2 bez podbicia. Czyli bardzo neutralnie, lekko zaokrąglając krawędzie, mało zmieniając w charakterze samego brzmienia. Opcja podbicia w serii micro daje większą gęstość i muzykalność, przypominająca brzmieniem bardziej typowo lampowe produkty. W dodatku brak w nim trybu SET który brzmi jak dla mnie wybitnie muzykalnie i potrafi naprawić niejedne krzykliwe słuchawki. 

Tak więc osobiście nie jaram się tak tym produktem ale z chęcią kiedyś przesłucham jak będzie okazja.

na tym poziomie cenowym (16k/18k zl za komplet obu urzadzen + 4k za niezbedne marketingowe swiecidelka) to sa raczej subtelne zmiany. Trzeba lubic brzmienie ifi i ich parcie na popychanie 10 produktow dodatkowych aby "brzmienie bylo takie jak ma byc. Za ta kase mozna miec naprawde fajny tor lampowy  bez polsrodkow. Sluchalem ifi i can pro, brzmi bardzo dobrze ale za ta cene to konkurencja brzmi lepiej imo a dodatkowo mam spore zastrzezenie co do jakosci wykonania samych urzadzen ktora jest slaba.

Może nie róbmy reklamy proszków do prania i napiszmy jaka konkurencja w podobnym przedziale cenowym gra lepiej od iCAN pro. :)

Dzięki

Akurat w iCanie Pro nie chodzi o to, żeby był najlepiej grającym sprzętem w swojej klasie, tylko żeby grał na bardzo wysokim poziomie ze wszystkim co można sobie wyobrazić. Od IEMów po K1000. Nie mówiąc o opcjach, trybach, rozmiarze ...

Zawsze w audio będą wybory. Masz tu na przykład takie opcje ( a jest ich wiele więcej )

HPBA 2S/LE jako tranzystor do wysokoohmowych słuchawek -  producent nie zaleca słuchawek poniżej 200 Ohm, poza tym liczy się synergia

Eddie Current ( Zana Deux, Aficionado czy 4-45 ), któreś Woo albo  customowe lampowce pod wysokoohmowe słuchawki - ale tu planary i niskoohmowce raczej nie pokażą pełni możliwości

GS-X mk2, Master 9 albo HE-9 - niby większość słuchawek napędzą, ale tylko z niektórymi się dobrze zgrają, bo jak niemal każdy tranzystor, mają swoją niezmienną sygnaturę.

No i można też wziąć jakiegoś stwora Cavalliego, a tym co wezmą życzę szczęścia, bo wysyłka do USA w celu naprawy to nie jest wesoła sprawa. Chociaż i tak dobrze, że po zamknięciu serwis jeszcze jest.

Albo można wziąć iCana Pro i mieć jeden wzmacniacz do wszystkiego. Bo ma trzy tryby, Xbass, ten system 3d, trzy poziomy gain ... i pewnie coś jeszcze się znajdzie. I gdyby w Polsce był dostęp do wyżej wymienionych i każdy z nich dało się posłuchać i wypożyczyć, to pewnie i wziąłby człowiek coś innego. Ale nie można. Więc sprzęcior ifi to naprawdę niezła opcja.

I żeby nie było, nie jestem jakimś wielkim fanem ifi, poza tym nie podoba mi się sygnatura iCana, ale wg. mnie sprzęt tej klasy trzeba docenić.

Edited by FIREGON

Eddie Current to jak doliczysz koszta to wyjdzie prawie 2x cenowo. Nie ma też problemu, żeby planary i niskoohmowce zagrały na lampiaku z trafem. A z icanem to ludzie pewnie mają problemy z jego ceną, ale w sumie na rynku jest pełno przeszacowanych wzmaków. 

Główną zaletą iCANa jest wszechstronność, to o czym pisał @FIREGON, wprawdzie zmiany w dźwięku nie są duże to jednak można je w pewnym stopniu dopasować do siebie, choć ogólna sygnatura pozostaje, do tego xBass tak przydatny np. z K1000😁 Fajne jest też dopasowanie głośności wejść RCA i XLR.

Dość ciekawie wygląda również wspólpraca z iESL, robi się wtedy kombo do ktorego można podpiąć nawet elektrostaty.

W pierwszeństwie tryb tranzystorowy i +9dB aby porównać 1:1 z Brystonem

@saudio

iCAN XBass 10Mhz, 3D 30/+, Gain 9db gra bardzo podobie do Brystona.

Podobnie, co nie znaczy że najlepiej. Nie słuchałem jeszcze na lampce, ale w ustawieniu Xbass i 3D na zero + 9db mam świetne połączenie z Edition X.

Bas dostaje większej sprężystości i kontroli a średnica zyskała większą namacalność i bliskość. Źródła dźwięków są większe ale ze świetnym obrysem i przejrzystością.

Bryston bardziej rozdumuchuje scenę tracąc na wyrazistości i napompowuje bas pogarszając kontrolę.

Hz😉

Scena nie jest domeną iCANa, chyba dlatego zrobili crossfeed. Nie jest też ciepły, choć lampki trochę tu pomagają.

11 minut temu, saudio napisał:

Hz😉

No tak :)

Nie wiem skąd przy basie pojawiły mi się megaherce.

iCAN również świetnie spisuje się z K7XX bal

IMG_1883.thumb.JPG.e50afdf6f105ed2b776aeb8382aef743.JPG

Podoba mi się bliska soczysta średnica. Bryston tak nie czaruje w tym zakresie.

I to cały czas w trybie trans.

• Like 1

Właśnie od dłuższej chwili słucham Edition X w trybie lampowym. I na ten czas stwierdzam, że jest jednak gorzej - dźwięk jest grubszy, cięższy, wolniejszy, co moim słuchawkom nie wychodzi na dobre. Średnica w tranzystorze była równie soczysta ale bas technicznie na wyższym poziomie. Brakuje mi tu energii, kontroli i czystości tranzystora.

Jeszcze posłucham dłużej.

EDIT

Sytuację poprawia wyższy gain - podbicie o 9dB przyśpiesza i dodaje energii.

3 godziny temu, Compton napisał:

Sytuację poprawia wyższy gain - podbicie o 9dB przyśpiesza i dodaje energii.

To jest raczej sprawa mozgu ktory oszukuje. Slyszac glosniej ZAWSZE bedzie bardziej dynamicznie i " pojawi sie" wiecej szczegolow. Bardzo to dobrze dziala na srednich zestawach do kino domowego gdzie sprzedawca podkreca glosnosc aby przekonac klienta. To samo jest w reklamie w TV ktora jest puszczana glosniej niz tresc progamu (tak naprawde to tresc jest sciszana) bo staje sie w ten sposob bardziej przyjazna dla mozgu. 

Jezeli przeczytasz kilka recenzji na roznych wyspecjalizowanych portalach to ZAEWSZE podbicie jezeli jest mozliwe w danym urzadzeniu daje lepszy efekt niz bez i wygladza niedostatki wedlug komentujacego... tak dziala mozg ale oprocz glosnosci faktycznie nic sie nie zmienia.

Nie powiedziałbym, że to sprawa mózgu.

Dużo może zależeć od samego wzmacniacza. Zwiększenie gainu a podkręcenie potka to dwie różne sprawy.

Np. na Brystonie wyższy gain zawęża scenę i wyostrza górną średnicę, dlatego go nie stosuję.

Bede sie zyczliwie upierac.

1. Gain to nic innego niz stosunek sygnalu wejsciowego do sygnalu wyjsciowego. Tlumaczenie na polski to wzmocnienie. gain jest w kazdym wzmacniaczu ale tylko w wzmacniaczach najmocniejszych mozna wybrac ten stosunek i to z dwoch powodow :

A/ Aby nie zniszczyc urzadzenia koncowego (tutaj sluchawek). Bo jak puscisz 14W (16ohms) w niedostosowane sluchawki  to je po prostu zniszczysz a wiec aby zapobiec wypadku przy pracy ze ktos przekreci za daleko pokretlo dla swoich sluchawek, stosuje sie kilka trybow zmniejszajacy gain ktore de facto ogranicza moc wyjsciowa urzadzenia. Zreszta na nowszych urzadzeniach ifi gain maksymalny jest na czerwono i trzeba mocno popchnac guzik aby go uzywac (np idsd black label np)

B/ Wielu sluchaczy lubi miec bardzo szeroki spectrum pokretla glosnosci (ja np.) a ze nie kazde sluchawki sa tak samo czule to przy bardzo duzej mocy jak tutaj i przy maksymalnym gain, czulosc pokretla jest straszna jezeli uzywamy czulych sluchawek. Przy gain 18 wystatrczy w tym urzadzeniu przekrecic pokretlo o 1/4 nawet z lcd-3 aby miec natezenie ktore grozi zdrowiu sluchacza 

2. jezeli przy zwiekszaniu Gain, slyszysz zmiany w dynamice to znaczy ze zachodzi efekt clippingu i przesterowales (przy Brysonie efekt moze byc ten sam tylko przy[adek czyni ze tam ci sie to nie podoba). Jest to przy tym urzadzeniu teoretycznie mozliwe bo jest duzo mocy i jest lampa elektronowa i jej prog przenoszenia czystego sygnalu zostal przekroczony po prostu. Tak naprawde sluchasz w tym momencie przypadkowego tworu ktory nie duzo ma wspolnego ze sluchawkami i wzmacniaczem. Jezeli ten efekt byl by zamierzony  (a nie jest bo nie da sie kontrolowac clippingu) to producent by zrobil 20 linii tekstu reklamowego na swojej stronie o lepszej dynamice itd tak jak to robi dla innych sztuczek ktore wzmacniacz posiada (xbass, 3d holographic itd)

Nie mam nic do ifi. Mam itube2 jako loop do mojego wzmacniacza glosnikowego i jest to fajne ale mimo wielkich staran marketingowych nie dorownuje to lampie.  Mam idsd bl jako wzmaczniacz/dac przenosny na wakacje/wyjazdy. Przetestowalem Ican pro bo szukam wzmacniacza lampowego do matrixa x-sabre pro a ican byl z pozoru super bo a/ MOC b/ funkcje c/ balanced i nie jest to zly wzmacniacz tylko wedlug mnie placisz tutaj za liste mozliwosc czyli balanced, tryby 3d, x-bass no i moc ale jak chodzi o sam dzwiek to wzmacniacz jak Burson V lub dac215 chocby graja po prostu lepiej (w modzie wzmacniacz only).

Teraz jezeli byl by jeden mozliwy odsluch i sluch to wszyscy by uzywali jednego sprzetu ale naszczescie tak nie jest. Tez moze tak byc ze ican pro nie pasuje albo do mojej muzyki (glownie jazz, blues i klasyka) albo nie umiem uslyszec pewnych jego zalet bo mam po prostu za slabe ucho

Dodatkowo musze miec specyficzne gusta bo np. duze grono sluchaczy przepada za Daciem chorusa (wedlug mnie zamiast sluchac DACa to sluchaja bardzo dobry PR jego tworcy) i tak jest bardzo fajny ale ESS ES9038PRO z matrixa x-stage pro jest wedlug mnie zauwazalnie lepszy.

Edited by ysis

Gain to współczynnik wzmocnienia wzmacniacza wyrażony w dB, jego zmiana może mieć wpływ na dźwięk bo ingerujemy w układ wzmacniacza.

Compton wyrównał poziom glośności po zmianie gain więc nie słuchał głośniej tylko na innym wzmocnieniu wzmacniacza. Sama regulacja głośności wprowadza zniekształcenia zwłaszcza stosując potencjometr w jego początkowej skali.  

No i to prawda że słuchając głośniej jest więcej szczegółów itd. ale to nie ma nic wspólnego z gain.

Edited by saudio
  • Like 1

@ysis zrozumiałem to co napisałeś, ale zrozum mnie to co słyszę.

Nie chcę Cię co do tego przekonywać, ale z z Twojego kilkominutowego wpisu wynika całkiem co innego niż z mojego kilkunastosekundowego odsłuchu. :)

Gain to nie większa głośność.

To zmiana napięcia zasilania słuchawek, a ta to może być różna od głośności i wprowadząc różne zmiany (zniekształcenia).

Po zmianie kości w DACu z AD1865 na PCM1704 zacząłem doceniać tryb lampowy w iCANie.

Zniknęła ta kluchowatość i spowolnienie wynikająca z poprzedniego połączenia (AD + Tube).

Jest teraz bardzo organiczne ale cały czas bliżej naturalności niż ocieplenia.

750745327_IMG_2162(Duy).thumb.jpeg.dc4824d1de79fc596ccd6163c11df7b0.jpeg

Pierwsze wrażenia pozytywne, tylko trochę za dużo możliwości, nie wiadomo co wybrać, taki iCAN to nic w porównaniu do iDSD, wprawdzie mniej gałek, ale tu można wciskać i przełączać, do tego z tyłu też przełaczniki..... do tego bez liku możliwości podłaczenia, karta, dysk, sieć, bnc, rca USB .......Tylko to 2,5mm to raczej słaby pomysł w takim urządzeniu.