Jump to content

Karta dźwiękowa/wzmacniacz do HD669 (200zł)


Recommended Posts

Witam.

Poszukuje karty dźwiękowej/wzmacniacza która będzie się najlepiej komponowała z moimi HD669, bo na zintegrowanym Realteku ALC888B/ALC887 który według mnie nie daje im rady, ponieważ powyżej 50% głośności zaczyna bas dudnieć. Co polecacie? Kwota jak w tytule, 200zł.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, EvilKillaruna said:

Witam,

W tej kwocie nie ma Pan szczególnego pola manewru. Jedynie AIM SC8000 na PCI lub szukanie używanych układów typu NuForce uDAC-2 są tu moim zdaniem realnymi decyzjami, które mogą się z HD669 komponować. Zwłaszcza jeśli chodzi o bas.

Pozdrawiam.

Właśnie myślałem nad tym AIM'em, ale nie wiem czy nie będzie mi kolidował z kartą graficzną więc to byłby taki ryzykowny zakup. W ogóle, co sądzisz o opcji dozbierania pieniędzy i kupna Prodigy Cube?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, EvilKillaruna said:

Czemu miałby kolidować z kartą graficzną?

Proszę Pana, Prodigy Cube nie jest już produkowana i nadaje się do cieplejszych słuchawek, nie na planie V.

Mam dwa porty PCI nad którymi jest GPU z czego jeden karta już zajmuje, a drugi jest wolny ale też nie wiem czy by weszło. Prodigy Cube Black Edition tez sie nie nadaje? Jak tak to pozostaje tylko polowanie na tego NuForce :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 7.02.2016, 01:54:02, EvilKillaruna said:

SC8000 raz, że jest kartą typu krótkiego i nie wychodzi poza slot, dwa, że zajmuje tylko jeden na wysokość. W recenzji widać dokładnie jaki przyjmuje kształt. http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc8000/

Dobra, już wszystko obczaiłem i powinna się zmieścić i biorę jednak tego AIMa. Tylko 2 pytania. W przyszłości chciałbym kupić już jakiś lepszy sprzęt typu DT990 i czy ta karta była by je wstanie ogarnąć? Drugie pytanie to czy jest jakaś większa różnica między SC8000 a takim E10K olympus 2?

Link to comment
Share on other sites

On 12.03.2016, 00:30:51, EvilKillaruna said:

Różnica jest i to przede wszystkim w mocy, która w przypadku SC8000 będzie dla DT990 w pełni wystarczająca, bez względu na to na którą wersję oporową padnie wybór. Dla AIMa zalecałbym najwyższą, tj. 600 Ohm. O reszcie można przeczytać w recenzjach obu urządzeń na blogu.

Dobra wielkie dzięki za pomoc :D, tak btw. pady od hm5 bedą pasowały do luxów?

Link to comment
Share on other sites

On 15.03.2016, 23:37:29, EvilKillaruna said:

Zależy do których. Nausznice od innych słuchawek będą jednak mocno zmieniały ich brzmienie w konsekwencji.

Oczywiście do moich HD669 :P, bo fabryczne pady w kwestii wygody są jak dla mnie średnie. Myślałem nad padami od Brainwavz HM5(skórzane supersoft) albo od Beyerdynamiców(także skórzane) ale nie wiem które bedą lepsze i zbytnio nie ingerowały w brzmienie(w necie mało informacji o tym). W ogóle HD669 są jakoś gorsze w kwestii jakości brzmienia od HyperX Cloudów/Takstarów Pro 80v2(znajomy mi ciągle wypomina że lepiej jakbym kupił cloudy:P)?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dobra sprawa ma się tak :P, przyszedł ten AIM ale okazało się że port PCI mi szwankuje i karta nie była wykrywalna(później próbowałem podłączyć jakąś kartę sieciową na PCI też zero oznak), tak więc odsprzedałem ją znajomemu i zacząłem polować na okazję i utrafiłem na NuForce uDac 3 za 229zł. Czytałem pańską recenzje na temat właśnie tego uDaca i chyba powinien zgrać się z tymi HD669, ale zobaczymy jak przyjdzie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...