Jump to content

Karta dźwiękowa/wzmacniacz do HD669 (200zł)

Recommended Posts

Witam.

Poszukuje karty dźwiękowej/wzmacniacza która będzie się najlepiej komponowała z moimi HD669, bo na zintegrowanym Realteku ALC888B/ALC887 który według mnie nie daje im rady, ponieważ powyżej 50% głośności zaczyna bas dudnieć. Co polecacie? Kwota jak w tytule, 200zł.

Pozdrawiam

5 minutes ago, EvilKillaruna said:

Witam,

W tej kwocie nie ma Pan szczególnego pola manewru. Jedynie AIM SC8000 na PCI lub szukanie używanych układów typu NuForce uDAC-2 są tu moim zdaniem realnymi decyzjami, które mogą się z HD669 komponować. Zwłaszcza jeśli chodzi o bas.

Pozdrawiam.

Właśnie myślałem nad tym AIM'em, ale nie wiem czy nie będzie mi kolidował z kartą graficzną więc to byłby taki ryzykowny zakup. W ogóle, co sądzisz o opcji dozbierania pieniędzy i kupna Prodigy Cube?

12 minutes ago, EvilKillaruna said:

Czemu miałby kolidować z kartą graficzną?

Proszę Pana, Prodigy Cube nie jest już produkowana i nadaje się do cieplejszych słuchawek, nie na planie V.

Mam dwa porty PCI nad którymi jest GPU z czego jeden karta już zajmuje, a drugi jest wolny ale też nie wiem czy by weszło. Prodigy Cube Black Edition tez sie nie nadaje? Jak tak to pozostaje tylko polowanie na tego NuForce :P

• 1 month later...
On 7.02.2016, 01:54:02, EvilKillaruna said:

SC8000 raz, że jest kartą typu krótkiego i nie wychodzi poza slot, dwa, że zajmuje tylko jeden na wysokość. W recenzji widać dokładnie jaki przyjmuje kształt. http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc8000/

Dobra, już wszystko obczaiłem i powinna się zmieścić i biorę jednak tego AIMa. Tylko 2 pytania. W przyszłości chciałbym kupić już jakiś lepszy sprzęt typu DT990 i czy ta karta była by je wstanie ogarnąć? Drugie pytanie to czy jest jakaś większa różnica między SC8000 a takim E10K olympus 2?

On 12.03.2016, 00:30:51, EvilKillaruna said:

Różnica jest i to przede wszystkim w mocy, która w przypadku SC8000 będzie dla DT990 w pełni wystarczająca, bez względu na to na którą wersję oporową padnie wybór. Dla AIMa zalecałbym najwyższą, tj. 600 Ohm. O reszcie można przeczytać w recenzjach obu urządzeń na blogu.

Dobra wielkie dzięki za pomoc :D, tak btw. pady od hm5 bedą pasowały do luxów?

On 15.03.2016, 23:37:29, EvilKillaruna said:

Zależy do których. Nausznice od innych słuchawek będą jednak mocno zmieniały ich brzmienie w konsekwencji.

Oczywiście do moich HD669 :P, bo fabryczne pady w kwestii wygody są jak dla mnie średnie. Myślałem nad padami od Brainwavz HM5(skórzane supersoft) albo od Beyerdynamiców(także skórzane) ale nie wiem które bedą lepsze i zbytnio nie ingerowały w brzmienie(w necie mało informacji o tym). W ogóle HD669 są jakoś gorsze w kwestii jakości brzmienia od HyperX Cloudów/Takstarów Pro 80v2(znajomy mi ciągle wypomina że lepiej jakbym kupił cloudy:P)?

• 3 weeks later...

Dobra sprawa ma się tak :P, przyszedł ten AIM ale okazało się że port PCI mi szwankuje i karta nie była wykrywalna(później próbowałem podłączyć jakąś kartę sieciową na PCI też zero oznak), tak więc odsprzedałem ją znajomemu i zacząłem polować na okazję i utrafiłem na NuForce uDac 3 za 229zł. Czytałem pańską recenzje na temat właśnie tego uDaca i chyba powinien zgrać się z tymi HD669, ale zobaczymy jak przyjdzie :)