Jump to content

Słuchawki do 500zł /muzyka elektroniczna/

bioreset
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Poszukuję słuchawek zamkniętych, wokółusznych do 500zł. Przez 2 lata pracuję na półotwartych Superluxach HD 681 Evo MK2 wraz z AIM SC8000. Bardzo podoba mi się zgranie obu sprzętów, jednak ostatnio zaczyna brakować mi porządnego basu (w obecnych tylko zejście jest genialne, nic więcej). Czytałem już chyba wszystkie recenzje słuchawek mieszczących się w moim budżecie, zarówno używek jak i nówek, i nadal mam problem ze znalezieniem tych jedynych.

Chciałbym, żeby nowy sprzęt zachował jednak niektóre cechy poprzednika, w tym przypadku, podobającą mi się, górę.

Podsumuję swój długi i bezsensowny wywód. Poszukuję słuchawek o następujących cechach:

• dobrej jakości, soczysty, z dobrym zejściem, nie zalewający innych pasm bas
  • podobna góra jak w Superluxach
  • dobra izolacja (żeby móc słuchać muzyki w nocy)
  • dobra synergia z AIM SC8000

Wydaję mi się, że napisałem wszystko, co chciałem. 

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam :) 

Witam,

Obawiam się, że będzie problem z poleceniem takich słuchawek. Najszybciej chyba tylko Beyerdynamic DT150, Sennheiser Momentum lub Denony D600 spełnią Pana wymagania, ale to już sprawa w każdym wypadku nieco ponad budżet (np. używane Denony to koszt rzędu 700-800 zł). Teoretycznie może jednak Pan spróbować Superluxów HD669, które uważam pod każdym względem za subiektywnie lepsze od EVO.

Pozdrawiam.

A gdybym poszedł na jakiś konsensus i wykluczył jedną z cech wymaganych w nowych słuchawkach (np. kosztem izolacji, lub górnych pasm), to która propozycja byłaby najlepsza: Takstar HD6000, Brainwavz HM5, Encore Rockmaster czy Beyerdynamic DT880, a może jeszcze coś innego?

7 hours ago, bioreset said:

A gdybym poszedł na jakiś konsensus i wykluczył jedną z cech wymaganych w nowych słuchawkach (np. kosztem izolacji, lub górnych pasm), to która propozycja byłaby najlepsza: Takstar HD6000, Brainwavz HM5, Encore Rockmaster czy Beyerdynamic DT880, a może jeszcze coś innego?

Polecam odsłuchanie Bayerdynamic Custom One Pro. Za dużo o nich nie powiem żeby nie skłamać, ale mając możliwość słuchania w nich muzyki przez ok. pół godziny, miałem wrażenie że mam na głowie wielkie poduchy które masują mi wnętrze głowy basem. Mają po bokach opcje zmiany brzmienia i z tego co wiem są bardzo uniwersalne.

Właśnie wydaje mi się, że co do górnych pasm zostają troche w tyle.

e.: co do momentum poleconych przez EvilKillaruna  znajomy ma wersje On Ear, które leżą na uszach a nie zakrywają ich, ale grają również naprawdę przyjemnie.

Edited by mst