Jump to content

Słuchawki do 140zł

Daniel12234
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Szukam słuchawek zamkniętych lub półotwartych. Do użytku w domu (na miasto mam alphy ;) )
Słucham wielu gatunków, głównie szeroko pojętej  muzyki elektronicznej (od house do hardcore) i rocka.

Póki co będę używał telefonu/tabletu jako odtwarzacza ! W (dalszej) przyszłości planuje zakup Sansa clip ZIP. Obecnie  posiadam Panasonic SHP 2500.

Upatrzyłem sobie modele: 
Superlux HD 330 
Superlux HD 681  

Superlux HD 669

Czy na tak słabym źródle dźwięku obecnie uslyszę różnice? Czy opłaca się czekać na hd669 (bo są obecnie niedostępne w sklepie w którym chcę kupić) jakieś 2-3miesiace? A może brać te hd681?

Jeśli czegoś brakuje, dopiszę. Z góry dzięki :)

Witam,

Tak, nawet na tak słabym źródle różnice między wymienionymi słuchawkami będą słyszalne, choć to ostatecznie zależy od użytkownika. Myślę też, że może Pan brać spokojnie HD681. Proszę unikać HD330 ze względu na duży opór i kabel sprężynowy - to nie są słuchawki przenośne ani przeznaczone pod sprzęt mobilny.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Ok, dziękuje. 

Największym problemem jest właśnie to czy brać hd681 czy też odczekać i wsiąść lepsze (podobno) hd669. Z racji tego, że raczej rzadko  zmieniam sprzęt (obecne słuchawki mam już 4 lata) zastanawiam się czy dołożyć te parę zł i kupić hd669. Z drugiej strony jeśli mam nie usłyszeć różnicy w dźwięku to nie ma na co czekać.

Co  Pan (Pani?) o tym myśli ?

Pozdrawiam!

Edited by Daniel12234

Proszę.

Pan. Często żeński nick i awatar powodują problem, ale jako że jestem autorem i właścicielem bloga, pod każdą publikacją ma Pan moje imię i nazwisko :).

Generalnie HD669 są modelem zamkniętym i nieco mniej wygodnym od HD681. Cena lepszej izolacji od otoczenia. Brzmieniowo faktycznie jednak będzie to model lepszy jakościowo pod gatunki elektroniczne. W tych zresztą w recenzji słuchawki sprawdziły mi się najlepiej.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

• 2 weeks later...

Przepraszam, że troszkę odkopuję.

HD681 czy HD681 EVO ?

Które byłyby lepszę ?

PS.

Czytałem, że nowe modele EVO mają gorsze brzmienie, niż te produkowane na początku.

Konkretnie chodzi mi o ten wpis w recenzji:

Aktualizacja 2015-08-30
Ze względu na kontrowersje związane z brzmieniem nowych egzemplarzy EVO, które odstają od przesłuchiwanych w recenzji modeli, wszelakie rekomendacje, opisy oraz uwagi dla tych słuchawek tyczą się tylko i wyłącznie najstarszych egzemplarzy.

HD681, zaś model EVO już w zupełności. 

Zależy co rozumieć poprzez słowo "lepsze". No i zależy jeszcze co od czego miałoby być lepsze.

Tak, zawarłem taką aktualizację już jakiś czas temu. Tyczy się to wszystkich modeli HD681 EVO oraz HMC681 EVO. Tym ostatnim można dopisać jeszcze fatalnej jakości ramię od mikrofonu, które notorycznie się wyłamuje ze słuchawek.

Przyznam że w ogóle nie dokonałbym zakupu, tylko wrócił do tematu mając kwotę jakkolwiek większą. Ostatecznie z nożem na gardle próbowałbym:
- albo szukać okazji na dokanałowe JVC HA-KX100, które w elektronice sprawdzają się świetnie (faworyzująca te gatunki tonalność + scena),
- albo szczęścia z modelami używanymi / vintage AKG, tu zapewne również za dopłatą, odpowiednio np. K242 lub K400.

• Upvote 1