Jump to content

Rozmyślania nad słuchawkami bezprzewodowymi (do 500 zł)

Pit
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry.

Zgłaszam się do Was, szanowni użytkownicy forum, po poradę. Rzecz się rozchodzi o nowe słuchawki bezprzewodowe. Pierwotnie zdecydowany byłem na model Bluedio F2. Jednak po ukazaniu się recenzji na blogu mój entuzjazm trochę opadł i zdecydowałem się podwoić  kwotę którą odłożyłem na zakup. Do 500 zł znalazłem takie oto interesujące modele:

Sony MDR-ZX770BN

Pioneer SE-MS7BT-T

Sennheiser HD 4.40 BT

Czy ktokolwiek widział, ktokolwiek wie coś o tych modelach?

Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku – oczywiście w tej półce cenowej. Rzeczą drugorzędną jest to czy mają aktywną redukcję szumów, czy bateria trzyma 15, czy 20 godzin.

Słuchawki planuje podłączać do wszelkich występujących u mnie źródeł dźwięku:

Tablet\telefon (aptX)\TV po BT

PC (creative x-fi gamer)– po 3,5 mm

Natomiast nie planuje wynoszenia ich poza mieszkanie. Wszystkie wymienione przeze mnie modele są wokółuszne – na takie się zdecydowałem po przygodzie z Sennheiser 202HD i Samsung Level On. Choć te drugie grały o niebo lepiej, to jednak były piekielnie niewygodne, a co do grania nie sądzę bym słuchał na nich Hip-hopu, jazzu czy muzyki klasycznej. Zdarzy mi się zapewne obejrzeć jakiś film, bądź uruchomić grę mając je na głowie. Co do brzmienia to preferuje jasne, ze średnią ilością basu. 

To co bym nie chciał w słuchawkach to: słyszeć szum po podłączeniu ich poprzez BT. 

Z góry dziękuje za wszelkie rady!

Pozdrawiam.

Edited by Pit

Skoro nie będziesz wynosił ich poza dom, to może w tej cenie warto jednak coś po kablu? Chyba że problemem jest duża odległość od źródła. W tej cenie otrzymasz na prawdę fajnie brzmiące słuchawki.
W kompie integra rozumiem? Do telefonu masz jakiegoś DAC/Amp'a przenośnego? Jakie brzmienie chciałbyś uzyskać? Jeżeli ktoś ma Ci pomóc musisz to wszystko określić :)

38 minut temu, prohaks napisał:

Skoro nie będziesz wynosił ich poza dom, to może w tej cenie warto jednak coś po kablu? Chyba że problemem jest duża odległość od źródła. W tej cenie otrzymasz na prawdę fajnie brzmiące słuchawki.
W kompie integra rozumiem? Do telefonu masz jakiegoś DAC/Amp'a przenośnego? Jakie brzmienie chciałbyś uzyskać? Jeżeli ktoś ma Ci pomóc musisz to wszystko określić :)

Moim pierwszym wyborem były słuchawki przewodowe, ale im dłużej zacząłem o tym myśleć to doszedłem do wniosku, że wolę poświęcić trochę z jakości dźwięku na rzecz większej praktyczności modeli bezprzewodowych (innymi słowy: kiedy będę sprzątał nie chce by mi się kable plątały pod nogami :) ) 

Poza tym za Twoją radą zmodyfikowałem trochę temat, uszczegółowiłem źródła dźwięku i dodałem brzmienie jakie chciałbym uzyskać.  

Recenzja HD 4.40 znajduje się na Innerfidelity i ogólnie te słuchawki są na Wall of Fame, chociaż brzmienie opisywane jest raczej jako ciepłe i przyciemnione. Pytaniem jest, co rozumiesz przez średnią ilość basu - w tym pojęciu może mieścić się absolutnie wszystko między basem anemicznym a basem zalewającym pozostałe pasma. W tej cenie dostaniesz też używki Fidelio M2 - tam bas jest podbity, ale wciąż kulturalnie, recenzja na kropce audio. Chyba ciężko będzie znaleźć słuchawki zarówno jasne, jak i wokółuszne i po bt.

W tej cenie, jeżeli szukasz czegoś jednoznacznie jasnego to może jednak jakieś fajne jasne słuchawki przewodowe, krótki kabel i Fiio BTR1/ ew. droższe rozwiązanie z Shanlingiem M0/M1

Dnia 12.04.2018 o 15:29, Quasar napisał:

Recenzja HD 4.40 znajduje się na Innerfidelity i ogólnie te słuchawki są na Wall of Fame, chociaż brzmienie opisywane jest raczej jako ciepłe i przyciemnione. Pytaniem jest, co rozumiesz przez średnią ilość basu - w tym pojęciu może mieścić się absolutnie wszystko między basem anemicznym a basem zalewającym pozostałe pasma. W tej cenie dostaniesz też używki Fidelio M2 - tam bas jest podbity, ale wciąż kulturalnie, recenzja na kropce audio. Chyba ciężko będzie znaleźć słuchawki zarówno jasne, jak i wokółuszne i po bt.

W tej cenie, jeżeli szukasz czegoś jednoznacznie jasnego to może jednak jakieś fajne jasne słuchawki przewodowe, krótki kabel i Fiio BTR1/ ew. droższe rozwiązanie z Shanlingiem M0/M1

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że muszę dostosować swoje oczekiwana do ceny jaką chce wydać na słuchawki. Średnia ilość basu to u mnie bas nie przytłaczający, nie dominujący nad innymi instrumentami. Rozumiem też, że niejako "właściwością" słuchawek bezprzewodowych jest to, że przy odsłuchu po BT - z racji mniejszej mocy spada też ilość basu. Dziękuje Ci za trop z Innerfidelity. Zamierzam dokładnie przejrzeć ten serwis. 

Nie zawsze, ale tak, większość słuchawek tego typu jest strojona na większy bas, aby w ten sposób kompensować go podczas użytkowania na mieście. Kto regularnie korzysta z komunikacji miejskiej na pewno wie o co chodzi. Dlatego producenci wychodzą z założenia, że BT = mobilność = miasto = większy bas. Na przykładzie modeli kablowych, w autobusie może zdarzyć się taki paradoks, że lepiej będą sprawdzały się nawet takie Explorery za 70 zł niż Aune E1 za 600.